اقتصادیترندهای کسب و کار

مشاوره سرمایه گذاری

انواع روش‌ها برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌ گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از راه‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا است و از طریق آن می‌توانید برای همیشه به این کشور مهاجرت کنید. اگر قصد گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری را دارید و به دنبال سرمایه گذاری در پروژه‌های اقتصادی، best currency exchange toronto یا راه‌اندازی و گسترش بیزینس خود در این کشور هستید، دولت‌های فدرال و استانی کانادا، برنامه‌های متعددی تدارک دیده‌اند که می‌توانید از طریق آن‌ها در ابتدا ویزای کار و سپس اقامت دائم و شهروندی کانادا را اخذ کنید. با Meta Exchange تا انتهای این مقاله همراه باشید تا رد این باره بیشتر بگوییم.

برنامه‌های سرمایه گذاری در کانادا

در حال حاضر برنامه‌های سرمایه‌گذاری و تجاری کانادا به ۴ برنامه فدرال (ICT، استارتاپ،کارآفرینی C11 و مسیر LMIA) و برنامه‌های استانی تقسیم‌بندی می‌شوند.

C11

ویزای کارآفرینی C11

ویزای کارآفرینی C11 مناسب کارآفرینانی است که قصد سرمایه‌گذاری در یک بیزینس فعال در کانادا را دارند و یا می‌خواهند بیزینس جدیدی را در کانادا راه‌اندازی کنند. در این روش ابتدا ویزای کار دریافت می‌کنید و می توانید پس از یک سال فعالیت، اقامت دائم بگیرید.

Start-Up

ویزای استارتاپ

برنامه ویزای استارتاپ کانادا، برای کارآفرینانی است که پتانسیل ایجاد شرکت نوآورانه‌ای را دارند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کرده و شغل ایجاد کنند. از طریق این برنامه، تا ۵ نفر از اعضای گروه، می‌توانند ویزای کار ۳ ساله دریافت کنند و پس از آن برای اقامت دائم اقدام کنند.

ICT

برنامه انتقال درون شرکتی

برنامه ICT مناسب شرکت‌هایی است که قصد دارند شعبه دیگری از بیزینس خود را در کانادا راه‌اندازی کنند و کارمندان خود را به دفتر کانادا منتقل کنند. از طریق این برنامه می‌توانید در ابتدا ویزای کار یک ساله دریافت کنید و پس از آن برای اقامت دائم اقدام کنید.

LMIA Pathway

ویزای مالک گرداننده | Owner-Operator

کارآفرینان و سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با ثبت شرکت و یا خرید حداقل ۵۰ درصد از سهام یک بیزینس فعال، ویزای کار بر پایه LMIA دریافت کنند و پس از ۲ سال نیز اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

PNP

ویزای کارآفرینی استان‌های کانادا

استان‌های کانادا در برنامه‌های مهاجرت استانی خود، انواعی از گروه‌های کارآفرینی را ارائه می دهند. سرمایه گذاران از طریق یکی از این گروه‌ها می توانند در استان خاصی کسب و کار راه‌اندازی کنند.

ویزای خوداشتغالی کانادا

ویزای خوداشتغالی کانادا مناسب هنرمندان و ورزشکارانی است که سابقه کار حرفه‌ای مرتبط دارند و می‌توانند به رشد کانادا در این زمینه‌ها کمک کنند.

خرید بیزینس در کانادا

یکی از روش‌های دریافت ویزای کارآفرینی کانادا، خرید یک بیزینس آماده در کانادا است. شما باید بیزینسی را انتخاب کنید که با سوابق کاری و اهداف مالی شما سازگار باشد و برای کانادا منفعت عمده داشته باشد.

خرید فرنچایز در کانادا

اگر دانش و تجربه کافی در حوزه‌های کسب‌وکار در کانادا نداشته باشید، راه‌اندازی یک بیزینس از صفر می‌تواند پیچیده و پرریسک باشد. به همین علت، خرید فرنچایز و شعبه‌ای از یک بیزینس شناخته شده در کانادا گزینه جذابی برای سرمایه‌گذاران به‌شمار می‌رود.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا و exchange currency toronto یکی از راه های کسب اقامت این کشور است که می تواند شما را به پاسپورت کانادا برساند. سرمایه گذاری در کانادا شرایطی را فراهم می آورد که بتوانید در هریک از شهرها و استان های کانادا با توجه به سرمایه خود و راه های سرمایه گذاری، کسب و کاری ایجاد کرده و درآمد ایجاد کنید.

با نرخ اشتغال بالا و امنیت اقتصادی قوی، کانادا پایگاه ایده آلی برای بسیاری از سرمایه گذاران و کارآفرینان است. سالانه افراد زیادی سرمایه خود را به کانادا منتقل می کنند و کسب و کار خود را راه اندازی می کنند و علاوه بر اطمینان از امنیت سرمایه گذاری خود، سعی در کسب سود قابل قبولی نیز دارند و از این طریق به تجارت می پردازند. علاوه بر این، هنگام ایجاد یک کسب و کار، باید اقامت دائم کانادا را دریافت کنند یا روند مهاجرت به کانادا را تسهیل کنند.

با عضویت در اتحادیه های جهانی و دسترسی به بازارهای آزاد و قوانین تجارت ساده، کانادا می تواند سرمایه زیادی را از سراسر جهان جذب کند و بازاری مناسب برای شرکت های خارج از کانادا است.

سرمایه گذاری کانادا در واقع به برنامه هایی اطلاق می شود که توسط دولت های استانی کانادا یا دولت فدرال کانادا برای جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در داخل و از طریق کانادا با اعطای ویزای سرمایه گذاری و اقامت موقت کانادا (شامل اقامت کاری یا مجوز کار) یا اقامت دائم اجرا می شود. این روش برای متقاضیان ضمن ایجاد فرصت های بیشتر برای متقاضیان، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، ایجاد شغل و توسعه در شهرها و مناطق را امکان پذیر می کند.

برای سرمایه گذاری در کانادا لازم است متقاضیان شرایط زیر را دارا باشند:

·         تمکن مالی

    برای سرمایه گذاری در کانادا لازم است شما تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های خود و خانواده داشته باشید و همچنین سرمایه کافی برای شروع کسب و کار سرمایه گذاری نیز در اختیار داشته باشید که این سرمایه از  150 تا 800 هزار دلار کانادا می تواند متغیر باشد.

·         دارایی

    برای برخی از برنامه های سرمایه گذاری داشتن دارایی خالص لازم است. میزان دارایی خالص باید چیزی حدود  1/6 میلیون دلار باشد و این میزان برای برخی از برنامه ها می تواند کمتر یا بیشتر نیز بشود.

·         سابقه کار

    داشتن سه الی پنج سال سابقه کار مدیریتی در رشته کاری مرتبط با سرمایه گذاری می تواند موثر باشد.

·         سطح زبان

    با توجه به دو زبانه بودن کشور کانادا، برای سرمایه گذاری در این کشور آشنایی با زبان انگلیسی و یا فرانسوی الزامی است. مطابق با روش انتخابی سرمایه گذاری در کانادا باید سطح زبان خاصی داشته باشید.

·         عدم سوءپیشینه

    پاک بودن سابقه کیفری متقاضی اهمیت بسیاری دارد.

·         سایر الزامات سرمایه گذاری

    هرکدام از برنامه های سرمایه گذاری در کانادا الزامات خاصی دارند که رعایت آن ها اهمیت ویژه ای دارد.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

مدارک خاص مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا بسته به نوع سرمایه گذاری و برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می کنید می تواند متفاوت باشد. با این حال، در اینجا برخی از اسناد رایجی که ممکن است برای سرمایه گذاری در کانادا مورد نیاز باشد آورده شده است:

·         اثبات دارایی خالص

    اسنادی مانند صورت های بانکی، صورت های سبد سرمایه گذاری، ارزیابی املاک و سایر سوابق مالی برای نشان دادن دارایی خالص شما.

·         تجربه کسب و کار

    اسنادی برای اثبات تجربه مدیریت کسب و کار شما، مانند نامه های مرجع از کارفرمایان قبلی، اسناد ثبت کسب و کار، و سوابق مالیاتی.

·         صندوق های سرمایه گذاری

    شواهدی مبنی بر وجوهی که قصد سرمایه گذاری دارید، شامل صورتحساب های بانکی، صورت حساب های سرمایه گذاری و مستندات منبع وجوه.

·         طرح کسب و کار

    اگر سرمایه گذاری شما شامل شروع یا خرید یک کسب و کار در کانادا باشد، ممکن است به یک طرح کسب و کار دقیق که سرمایه گذاری پیشنهادی شما، تأثیر اقتصادی بالقوه آن و برنامه های ایجاد شغل را مشخص می کند، نیاز باشد.

·         پاسپورت و مدارک هویتی

    کپی پاسپورت، شناسنامه و سایر مدارک هویتی شما.

·         معاینه پزشکی

    بسته به برنامه مهاجرت، ممکن است نیاز به معاینه پزشکی توسط یک پزشک پانل تایید شده داشته باشید.

·         گواهی عدم سوء پیشینه

    گواهی بررسی سوابق کیفری از کشور محل اقامت شما یا هر کشور دیگری که برای مدت معینی در آن زندگی کرده اید.

·         فرم های درخواست

    فرم های درخواست تکمیل شده مخصوص برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می دهید.

دکمه بازگشت به بالا