ترندهای کسب و کارعمومی

نحوه استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی برای حداکثر قدرت تمیز کنندگی

ماشین ظرفشویی در زندگی امروز، در برخی از خانه‌ها به عنوان یکی از اقلام اساسی برای آشپزخانه به حساب می‌آید. شستن ظرف‌ها به خصوص ظرف‌های زیاد، برای کسی که باید هر روز مدت زمان زیادی را سر پا بایستد و ظرف‌ها را بشوید، ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی در دراز مدت بشود. لذا ماشین ظرفشویی، کم کم پس از ماشین‌های لباسشویی، در حال عرف شدن و تبدیل شدن به یکی از الزامات آشپزخانه می‌باشد.

اما استفاده از ماشین ظرفشویی، نیازمند یک سری اطلاعات است که باید با توجه به دفترچه‌ی راهنمای دستگاه، اطلاعات لازم را کسب کنید. اما یکی دیگر از مواردی که نیازمند شناخت می‌باشد، این است که از چه نوع شوینده‌ای برای شستن ظرف‌ها استفاده کنیم. ژل‌ ظرفشویی، پودر ظرفشویی، مایع جلا دهنده، قرص ماشین ظرفشویی و موارد دیگر، از جمله شوینده‌هایی هستند که در شست و شوی ظرف‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم و ببینیم برای این کار، چه نکاتی را لازم است رعایت کنیم. پس اگر در این زمینه برای شما سوالی به وجود آمده است، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نحوه‌ استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی با حداکثر تمیزی

طرز کار اکثر برند‌های قرص ظرفشویی شبیه به هم هستند و گاها ممکن است در طرز باز کردن بسته و اینکه کدام قسمت‌ها را از قرص جدا کنیم و سپس آن را درون ماشین ظرفشویی قرار دهیم، با همدیگر تفاوت داشته باشند.

یک قرص ماشین ظرفشویی، شامل مواد زیادی است. وجود مواد فعال کننده، می‌توانند بقایای مواد غذایی را از روی آن جدا کند. چرا که یک حالت اکتیوی نهفته دارد که با ترکیب شدن با آب فعال می‌شود. وجود آنزیم‌ها درون قرص، باعث می‌شود مواد پروتئینی و نشاسته‌ای که به ظروف چسبیده‌اند، از آن جدا شوند. وجود سفید کننده و براق کننده درون آن، باعث می‌شود تا لکه‌ای موجود که بر اثر شسته شدن با آب پدید می‌آید، مشاهده نشود. همچین در برخی قرص‌ها، ماده‌ای تحت عنوان سازگار کننده وجود دارد که باعث می‌شود تا حدودی از سختی آب کاسته شده و آب با سختی مناسب برای شستن ظروف، وارد عمل بشود.

اما نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فیری ، به شکل کلی، کار بسیار ساده‌ای است. برای استفاده از آن، باید پلاستیک قرص که بعضا به دور آن پیچیده شده است را از آن جدا کنید، قرص را درون محفظه‌ی شست و شو قرار داده و با توجه به برنامه‌ای قصد دارید به دستگاه بدهید، ماشین را روشن کنید. در صورتی که جایگاه ماده در ماشین شما دچار ایراد بود و قابلیت باز شدن نداشت، می‌توانید قرص را در کف ماشین قرار داده و سپس دستگاه را روشن نمایید.

آموزش گام به گام نحوه استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی

مرحله اول

باید مطمئن بشوید که ظروف شما در ماشین ظرفشویی چینش صحیحی داشته باشند . برای مثال ظروف بزرگ را باید در سبد پایین ماشین ظرفشویی و ظروف کوچک در سبد بالا قرار بدهید.

ظروف بزرگ شامل: قابلمه، تابه و بشقاب ها

ظروف کوچک شامل : لیوان و فنجان، چاقو ، قاشق و چنگال

البته چاقو ، قاشق و چنگال را باید در جا قاشقی قرار بدید اما اگر برای مثال چاقوی شما خیلی تیز است ، برای ایمنی بیشتر آن را به صورت خوابیده در سبد بالا قرار بدهید.

همچنین قسمت کثیف قاشق و چنگال را رو به بالا قرار بدید تا هنگام شستشو ، آب به خوبی به آن نفوذ کند.

مرحله دوم

مطمئن بشید که هیچ ظرفی باعث مسدود شدن بازوی آب پاش ماشین ظرفشویی شما نمی شود پس بازوی آب پاش را با دستتان یک دور کامل بچرخانید تا از این موضوع مطمئن بشوید . اگر ظرفی باعث مسدود شدن بازوی آبپاش شده بود ، آن را به صورت صحیح در جای خود قرار بدهید.

مرحله سوم

حالا که ظرف ها را در جاهای مخصوص خود قرار دادید ، نوبت به استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش رسیده است. پیشنهاد ما ، خرید و استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش است که توسط اکثر سازنده های ماشین ظرفشویی پیشنهاد شده است.

یک عدد قرص ماشین ظرفشویی را داخل محفظه قرص ماشین ظرفشویی قرار بدهید و درب آن را ببندید.

مرحله چهارم

حالا باید برنامه شستشو مد نظرتان را نسبت به میزان کثیف بودن ظروف انتخاب کنید . در اکثر مواقع برنامه Eco به دلیل سازگاری با محیط زیست و همچنین سازگار بودن با محصولات رایج در بازار پیشنهاد می شود .

نکات ضروری در شیوه مصرف قرص ماشین ظرفشویی

  • دقت داشته باشید که حتما از قرص‌های مرغوب و اصل استفاده کنید، قرص‌های تقلبی ممکن است علاوه بر این که ظرف‌ها را تمیز نمی‌کنند، باعث بیشتر کثیف شدن آن‌ها نیز بشوند. همچنین به تاریخ مصرف قرص‌ها نیز دقت داشته باشید تا اگر از آن گذشته بود، آن را استفاده نکنید.
  • قرص‌های ظرفشویی، معمولا از مقدار جلادهنده‌ی کافی برخوردار هستند. بنابراین اگر از قرص‌های شوینده استفاده می‌کنید، دیگر لازم نیست از مواد جلا دهنده نیز استفاده کنید.
  • قبل از اینکه بخواهید بر روی نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فوکوس کنید، حتما برنامه‌ی دستگاه خود را بر روی شست و شو با قرص قرار دهید. در صورتی برنامه را در حالت درست قرار ندهید، ممکن است شست و شو با اختلال مواجه بشود.
  • سعی کنید از قرص و ژل به شکل رندوم استفاده کنید که به شکل دائم از قرص استفاده نکنید. چرا که ممکن است اگر چند با پیاپی تنها از قرص استفاده کنید، شاهد این باشید که کارایی دستگاه کاهش یافته است.

فرآیند شستن ظروف در ماشین ظرفشویی

بعد از شروع چرخه شستشو ، آب از آب پاش وارد ماشین ظرفشویی می شود و روی ظروف اسپری می شود و همچنین قرص ماشین ظرفشویی از محفظه مخصوص خود جدا می شود و به خاطر پاک کنندگی قوی ، تمام قسمت های ظروف را تمیز می کنند.

آب به صورت دائم روی ظروف پخش می شود تا تمام قسمت های کثیف ظروف به صورت کامل تمیز بشود.

و در پایان چرخه شستشوی اصلی، مجدد آب از دستگاه پمپاژ می‌شود، سپس آب تمیز همراه با دوز کمی از مواد شوینده، خشکی و درخشندگی ظروف شما را به همراه می آورد. همچنین “ارس خرید” تمامی محصولات شوینده ظروف را به فروش می رساند.

طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

بعضا مشاهده شده است که افراد قصد دارند قرص ماشین را نصف کنند و از آن استفاده کنند، چرا که مثلا ممکن است مقدار ظرف‌ها انقدری نباشد که لازم باشد از یک قرص کامل استفاده کرد. در این مورد، باید مطلع باشید که اگر نوع شوینده‌ی شما به شکل کپسول است، نمی‌توانید این کار را انجام دهید و لازم است تا از هر کپسول، برای یک با شست و شو استفاده کنید. در مورد قرص نیز این مورد به نوع و برندی که در اختیار دارید بستگی دارد. بنابراین قبل از اینکه بخواهید قرص را نصف کنید، از شدنی بودن این کار و همچنین از ایمن ماندن نصفه‌ی دوم، اطمینان حاصل کنید.

نحوه استفاده از قرص های ماشین ظرفشویی در برند‌های مختلف

همانطور که گفتیم، تقریبا طرز استفاده از قرص ماشین ظرفشویی در بیشتر برند‌های شوینده یکسان است و دشواری زیادی ندارد؛ فقط باید یک سری نکات ضروری را رعایت کنید تا بهترین بازدهی را از شست و شو بگیرید.

نحوه‌ استفاده از قرص ماشین ظرفشویی، به این شکل می‌باشد که قرص را از بسته بندی خارج کنید. پلاستیک روی آن را جدا کنید، درب محفظه‌ی ماده‌ی شوینده را باز کنید؛ در صورت خشک بودن محفظه، قرص را درون آن قرار دهید و درب آن را ببندید و سپس با انتخاب برنامه‌ی مناسب، شست و شو را شروع کنید.

همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی ال جی ، سامسونگ و … اکثر برند‌ها نیز به همین شکل می‌باشد و تفاوت زیادی در طریقه‌ی مصرف در قرص ماشین ظرفشویی، وجود ندارد.

نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی فینیش نیز به همین شکل است، با این تفاوت که در این برند، نیازی به جدا کردن لایه‌ای بر روی قرص کشیده شده است نمی‌باشد. در این برند نیز همانند مراحلی که در بالاتر ذکر شد، باید قرص را درون دستگاه قرار داده و برنامه‌ی شست و شو را آغاز کنید. خرید ژل ماشین ظرفشویی را نیز از ارس خرید می توانید تهیه نمائید.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، نحوه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی در برند‌های مختلف تقریبا به یک شکل می‌باشد. نکته‌ای باید در نظر داشته باشید این است که برنامه‌ی شست و شو را در حالت درست قرار داده و حتما از خشک بودن محفظه نیز اطمینان حاصل کنید. چرا که بعضا قرص‌ها حساسیت زیادی به آب دارند و در صورتی که محفظه، تر باشد، ممکن است بخشی از قرص، درون محفظه مصرف شود. همه این محصولات را می توانید از بازار آنلاین منطقه آزاد ارس تهیه نمائید.

دکمه بازگشت به بالا