هر آنچه در مورد فریت بار به استرالیا باید بدانید + قوانین جدید

مراحل فریت بار به استرالیا

استرالیا کشوری توسعه یافته که در نیمکره جنوبی واقع شده است . استرالیا ششمین کشور پهناور در دنیا محسوب می شود و پایتخت آن کانبرا است . از شهرهای مهاجرپذیر و بزرگ استرالیا می توان به سیدنی و ملبورن اشاره کرد . در ادامه مراحل مختلف فریت بار به استرالیا بیان خواهیم کرد و به توضیح شرایط و قوانین ارسال بار هوایی می پردازیم . اما ابتدا باید بدانید که فریت بار چیست ؟

فریت بار به استرالیا

کشور استرالیا مرز خاکی با کشورهای دیگر ندارد و دور تا دور آن را از شرق اقیانوس آرام و از جنوب اقیانوس منجمد ، از غرب اقیانوس هند و از شمال دریا و چند خلیج استرالیا را دربرگرفته است.از لحاظ زمین شناسی استرالیا قدیمی ترین خشکی در دنیا محسوب می شود .کشور استرالیا از لحاظ اقتصاد و امکانات آموزشی و رفاهی در حال توسعه و پیشرفت فراوان می باشد .

مهاجرین از سایر کشورها برای ادامه زندگی و تحصیل معمولا کشور خوش آب و هوای استرالیا را انتخاب می کنند . ارسال بار به استرالیا را در اصطلاح فریت بار به استرالیا می نامند و از اقدامات رایج مسافران و مهاجرین جهت ارسال کالا و بار خود به صورت هوایی به کشور استرالیا می باشد .

تسهیلات و امکانات قابل ملاحظه ای را دولت استرالیا برای مهاجرین خصوصا افراد تحصیل کرده در نظر می گیرد. این امکانات شامل موقعیت شغلی مناسب در مراکز پزشکی و صنعتی ، فرصت های تحصیلی در دانشگاه های معتبر، امکان تجارت و صادرات به کشور استرالیا و سایر موقعیت های رفاهی را شامل می شود .

معمولا در زمان سفرهای طولانی، مسافر باری بیشتر از وزن مجاز را ارسال خواهد کرد و مسافرین برای ارسال بار خود و فرستادن وسایل شخصی و بسته های ارسالی پیش از پرواز به صورت فریت بار به استرالیا انجام می دهند . لیست موراد رایجی که اغلب به صورت فریت بار به استرالیا ارسال می شود شامل : صادرات و ارسال مبلمان و لوازم خانه به استرالیا ، ارسال تابلو فرش و فرش های زیبا و ارزشمند به استرالیا ، صادرات سبزیجات و خشکبار به استرالیا ، ارسال و صادرات صنایع دستی به خارج از کشور و .. تمامی موارد بالا شامل ارسال بار به صورت فریت بار به استرالیا می شود .

مراحل فریت بار به استرالیا

ارسال بار و کالا به استرالیا را فریت بار می نامند ، که یکی از متداول ترین روش های ارسال بار مسافرین و مهاجرین به کشور استرالیا محسوب می شود .به طور کلی ارسال بار به استرالیا به صورت دریایی، هوایی و زمینی انجام می شود . در ادامه به توضیح هر یک از آن ها می پردازیم .

ارسال بار به استرالیا به دلیل جزیره ای بودن این کشور، کار آسانی نیست و نمی توان از کشورهای دیگر از طریق راه زمینی عملیات ارسال بار و کالا را انجام داد . یکی از روش های رایج ارسال بار به استرالیا استفاده از کشتی باربری و مسافربری می باشد . کشور استرالیا اغلب از طریق راه های آبی به سایر کشورها در دنیا ارتباط دارد و همین امر موجب شده است که ارسال بار به استرالیا به طور معمول از طریق دریا انجام شود .

رایج ترین و مطمئن ترین روش های ارسال بار به استرالیا حمل بار هوایی یا فریت بار هوایی به کشور استرالیا می باشد . مراحل فریت بار به استرالیا به صورت هوایی به این صورت است که ابتدا مراحل و اقدامات گمرکی انجام می شود .در این مرحله می توانیم تمامی امور و تشریفات گمرکی را به شرکت حمل هوایی که ارائه کننده خدمات فریت بار مسافری می باشد محول کنیم یا خود شخصا برای انجام کلیه امور گمرکی اقدامات لازم را انجام دهیم .

دومین مرحله در ارسال بار به استرالیا در صورت نیاز ، پالت بندی محموله ارسالی می باشد .پالت بندی به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی به بار انجام می شود . شرکت حمل بار هوایی جهان کالا کارگو کلیه مراحل فریت بار هوایی به استرالیا و سایر کشورها را برعهده می گیرد و با استفاده از افراد متخصص در زمینه بسته بندی و انجام امور گمرکی ، بار ارسالی را بدون کوچک ترین آسیب به مقصد مورد نظر می رساند و خدمات خود را به بهترین شکل انجام می دهد .

آخرین مرحله در ارسال بار به استرالیا اخذ بارنامه که همان مجوز ارسال بار می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ارسال بار به استرالیا و اطلاع از شرایط و قوانین موجود می توانید با مشاورین مجموعه ما در تماس باشید .

هزینه فریت بار به استرالیا

سالانه ایرانیان بسیاری برای تجربه یک زندگی جدید به استرالیا مهاجرت می کنند. بسیاری از آنها اغلب لوازم شخصی و یا منزل خود را نیز به همراه خود با فریت بار به این کشور ارسال می کنند. از این رو ایرانی هایی که به خانه جدید خود در استرالیا نقل مکان می کنند، دیگر لوازم و اثاثیه شخصیشان را در این کشور خریداری نمی کنند تا در هزینه های آنها صرفه جویی به عمل آید.

 اگرچه نرخ مهاجرت در سراسر جهان پس از همه گیری ویروس کرونا تا حد بسیاری محدود شده و کاهش یافته است. اما هنوز مهاجران زیادی هستند که به دنبال راهی بوده تا اثاثیه منزل خود را به این کشور ارسال کنند. از همین رو، کمبود کانتینر های فریت بار به علاوه اولویت های پزشکی در دوره کرونا موجب شده است که نرخ فریت بار لوازم و اثاثیه منزل افزایش یابد.

اما هزینه فریت بار به استرالیا چقدر است؟ ما در این مقاله برآورد کاملی از قیمت حمل فریت بار دریایی و هوایی لوازم و اثاثیه منزلتان را به استرالیا فراهم کرده ایم. اگر قصد دارید که هر آنچه را که درباره هزینه فریت بار به استرالیا، حمل بار به استرالیا و قیمت ارسال بار به استرالیا است را بدانید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

پست به استرالیا

برای حمل مقادیری که به یک کانتینر نیاز نداشته و در اندازه چمدان میباشد را می توانید با پست ارسال کنید. این در حالی است که شما برای ارسال وسایل بزرگ خود مانند مبلمان نیاز به خدمات حمل بار نیز دارید.

قیمت هایی که ما در زیر برای شما آورده ایم شامل بسته بندی لوازم به وسیله خودتان می باشد. استفاده از خدمات بسته بندی می تواند هزینه های شما را افزایش دهد. با افزایش حجم حمل و نقل، هزینه های هر ارسال در هر جعبه نیز به طبع آن کاهش پیدا می کند.

هزینه پست به استرالیا

هزینه محموله
100 دلار 2 جعبه بزرگ
190 دلار 5 جعبه بزرگ
300 دلار 10 جعبه بزرگ

لازم به ذکر است که این هزینه هایی که ما در این قسمت برای شما آورده ایم بسته به منطقه ای که شما قصد ارسال به آن را دارید متفاوت است. به طور طبیعی برای فریت بار به بنادر عمده استرالیا هزینه های شما کمتر از بنادر کوچک و دورافتاده در این کشور می شود.

محموله های شما برای ارسال به استرالیا بر اساس کارتن های فریت بار استاندارد می باشد. کارتن های استاندارد برای ارسال لوازم شما به استرالیا در ابعاد 46  x46  x46 سانتی متر می باشند. وزنی که این جعبه ها ممکن است که داشته باشند هر کدام بیش از 30 کیلوگرم نیز نخواهد بود.

کیف یا چمدان های شما نیز می تواند تا حداکثر 30 کیلوگرم وزن داشته باشند.

پایانه ها و بنادر فریت بار استرالیا

در زیر برخی از مهمترین بنادر اصلی تحویل بار فریت بار را در استرالیا آورده ایم. اگر مقصد نهایی شما در استرالیا بیش از 48 کیلومتر از بندر مورد نظر شما فاصله داشته باشد، هزینه فریت بار شما ممکن است که افزایش یابد. هزینه های فریت بار ممکن است که در استرالیا بین بنادر مختلف متفاوت باشد. در این میان لازم به ذکر است که شهر های داروین و هوبارت گران تر از سایر شهرهای بزرگ در  استرالیا می باشند.

استان                                                      بندر

نیو ساوت ولز                                           بندر بوتانی ، سیدنی

ویکتوریا                                                  ملبورن

کوئینزلند                                                 بریزبن ، کرنز

قلمرو شمالی                                            داروین

استرالیای غربی                                         پرت

استرالیای جنوبی                                       بندر آدلاید

تاسمانی                                                  برنی، هوبارت

دکمه بازگشت به بالا