اقتصادیترندهای کسب و کار

مزایای بایننس اسمارت چین

فناوری بلاک ‌چین به عنوان یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین ابداعات بشر در یک دهه گذشته محسوب می‌شود. دانشی که ارزهای دیجیتال را به عنوان یک سیستم پرداخت جدید، برای جهانیان تبدیل کرد و موجب بسط و گسترش و رونق روزافزون آن‌ها شد. فناوری بلاک‌چین از این جهت حائزاهمیت است که به عنوان زیر ساخت اصلی ارزهای دیجیتال از آن یاد می‌شود. سیستمی که اصل و اساس و پایه آن بر محوریت غیرمتمرکز بودن می‌چرخید و هدف ارزهای دیجیتال هم، ابداع یک سیستم پرداخت نوین و جدید بود که محوریتی غیرمتمرکز داشته باشد. به همین علت است که ارزهای دیجیتال، از فناوری بلاک‌چین، به عنوان زیرساخت اصلی خود بهره برده و از آنها برای غیرمتمرکزسازی داه‌ها و اطلاعات تراکنش‌ها بهره می‌برند.

در واقع با استفاده از فناوری بلاک‌چین، تمامی مولفه‌های امنیت، اعتماد و شفافیت مورد توجه قرار می‌گیرد. به طوری که با عدم نیاز به احراز هویت سختگیرانه و ثبت تراکنش‌ها و معاملات، مولفه امنیت را برای کاربران شبکه فراهم می‌کند و با قرار دادن این تراکنش‌ها در معرض دید عام، مبحث شفافیت را برای اعضای شبکه به طور کامل باز می‌کند، چرا با این اقدام ثابت می‌کند که هیچ کدام از تراکنش‌های ثبت شده، جعلی و یا تقلبی نیستند.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که در یک شبکه بلاک‌چینی، کنترل شبکه بر عهده یک یا چند نفر از افراد خاص نیست و همه نودها حق این را دارند که برای ایجاد تغییر و تحول در شبکه، نظر بدهند.

استفاده از همین مکانیزم اجماع و نظرخواهی در بلاک‌چین باعث شده تا مسئله تمرکز قدرت بر روی عده‌ای از افراد خاص از بین برود و دیگر کسی نتواند با زورگویی و نظرات تحمیلانه، سرمایه عده‌ای را به استعمار ببرد. همین مسئله باعث شده تا اهرم فشار نیز از روی کاربران برداشته شود و دیگر نگران این نباشند که سرمایه‌هایشان دست چه کسی است و چه نیاتی را در سر می‌پروراند و قصد انجام چه کاری را دارد. در این قسمت از مقاله می‌خواهیم بدانیم  بایننس اسمارت‌چین چیست و چه مزایایی دارد؟

بایننس اسمارت‌چین

 بایننس اسمارت‌چین یک زنجیره هوشمند موازی با بلاک‌چین بایننس است که به منظور رفع محدودیت‌های بایننس‌چین توسعه داده شده است. در واقع اگر بخواهیم به بررسی تفاوت‌های بایننس‌چین و بایننس اسمارت‌چین بپردازیم، می‌توانیم بگوییم که بایننس‌چین، تنها به عنوان یک بلاک‌چین ساده در نظر گرفته می‌شود که به منظور مبادلات رمزارزی طراحی شده است، اما بایننس اسمارت‌چین، به بلاک‌چین این امکان را می‌دهد که قراردادهای هوشمند را به خود اضافه کنند و با ماشین مجازی اتریوم نیز سازگاری دارد. این سازگاری با ماشین مجازی به توسعه دهندگان بایننس اسمارت‌چین این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ابزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی موجود در اتریوم، قراردادهای هوشمند را بر روی بایننس اسمارت‌چین، اجرا کنند.

مزایای بایننس اسمارت‌چین

سرعت بالا و گس تراکنش پایین

نکته قابل توجه در بایننس اسمارت‌چین یا (BSC) این است که از مکانیزم اجماع Proof of Staked Authority یا (PoSA) استفاده می‌کند. این امر باعث می‌شود، گس کاهش پیدا کند و تراکنش‌ها با سرعت بیشتری انجام شوند. بر اساس داده‌ها، متوسط زمان تایید بلاک در بایننس اسمارت‌چین، حدود 4 ثانیه و در اتریوم 12 ثانیه است. این مولفه نشان می‌دهد یک تراکنشBEP20 می‌تواند 3 برابر سریعتر از یک ERC20 عمل کند و به تایید تراکنش‌ها بپردازد.

 با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است

بایننس اسمارت‌چین، با پشتیبانی از ماشین مجازی اتریوم، می‌تواند از تمامی محسنات و پوئن‌های مثبت آن، برای بسط و گسترش خود استفاده کند و با اضافه کردن ویژگی‌های جدید به خود، مورد استقبال و استفاده بیشترکاربران قرار بگیرد.

راه‌اندازی انواع پروژه‌ها

محسنات و ویژگی‌های خوب بایننس اسمارت‌چین باعث شده تا BSC به یک شبکه پویا و فعال و قابل توسعه تبدیل شود و به کاربران و توسعه‌دهندگان، فرصت‌های منحصربه فرد و خیره‌کننده‌ای را در حوزه دیفای و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) اعطا نماید.

پشتیبانی و سازگاری با سایر بلاک‌چین‌ها

بایننس اسمارت‌چین می‌تواند مانند یک پل ارتباطی، امکان این موضوع را فراهم آورد که توکن‌های BEP20 به توکن‌های ERC20 تبدیل شوند. این موضوع باعث می‌شود تا مولفه انتقال دارایی‌ها بین بلاک‌چین‌های مختلف، برای کاربران میسر شود.

سخن آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تا به بررسی بایننس اسمارت‌چین و مزایای آن بپردازیم. این پروژه و پدیده انقلابی که در سال 2021 و بعد از افزایش بی‌رویه هزینه تراکنش‌های اتریوم، بر سر زبان‌ها افتاد، به خاطر ویژگی‌های مثبتی که داشت مورد استقبال و استفاده کاربران قرار گرفت. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت بلاک پست مراجعه کنید این سایت می تواند دانش شما را در زمینه ی ارزهای دیجیتال بالا ببرد.

دکمه بازگشت به بالا