مزایا و ویژگی‌های اعزام حسابدار پاره وقت

مهم ترین ویژگی های اعزام حسابدار و به کار گیری پاره وقت آن

یکی از خدماتی که شرکت‌ها و موسسات حسابداری برای کسب و کارها و شرکت‌های دیگر در نظر می‌گیرند، خدمات اعزام حسابدار پاره وقت و تمام وقت است. این نوع خدمات مزایای متعددی دارد که کسب و کارها از آن برخوردار خواهند شد. با توجه به اهمیت حسابداری و نقش موثر و مستقیم آن در پیشرفت شرکت‌ها و پیشبرد اهداف آن‌ها، برای برخورداری از خدمات حسابداری یا مالی به سراغ موسسات حسابداری می‌روند. این موسسات نیز با توجه به نیاز مشتریان خود انواع خدمات در این زمینه را ارائه می‌کنند که اعزام حسابدار یکی از آن‌ها است.

در این مطلب به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های اعزام حسابدار می‌پردازیم و دو نوع پاره وقت و دائمی آن را معرفی خواهیم کرد. بسیاری از شرکت‌ها با توجه به نیازی که حسابداری دارند، می‌توانند از ویژگی‌های اعزام حسابدار به صورت پاره وقت استفاده کرده و بخش اقتصادی کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنند. آشنایی با این نوع از خدمات برای شروع کار و استفاده از آن لازم است و به همین دلیل ابتدا به بررسی این نوع از حسابداری می‌پردازیم.

منظور از اعزام حسابدار چیست؟

یکی از چالش‌هایی که کسب و کارها و شرکت‌های مختلف با آن مواجه هستند، استخدام نیروی مناسب برای حسابداری است. حسابداری، یکی از مهم‌ترین مشاغل در کسب و کارها به شمار می‌رود که به آن‌ها کمک می‌کند از نظر اقتصادی رشد کرده و نظم مناسبی داشته باشند. برای رسیدن به این اهداف باید از حسابداران حرفه‌ای در این کار استفاده کنند. شرکت‌ها و موسسات حسابداری در چنین موار‌دی بهترین گزینه برای کسب و کارها هستند؛ زیرا مجموعه آن‌ها از متخصصن و بهترین حسابداران تشکیل شده است.

در این شرکت‌ها، حسابدارانی با تجربه کاری بالا حضور دارند که می‌توانند امور مالی و حسابداری را در کسب و کارهای مختلف انجام داده و از عهده خدمات مالی مختلف بر بیایند. در این شرکت‌ها و موسسات، اعزام حسابدار به صورت تمام وقت و پاره وقت انجام می‌گیرد که باعث می‌شود تا حق انتخاب کسب و کارها در زمینه اعزام حسابدار بیشتر شود. همچنین، اعتبار شرکت‌هایی که اعزام حسابدار به صورت پاره وقت و تمام وقت دارند، از بقیه بیشتر خواهد بود. مدیران کسب و کارهای مختلف که از خدمات اعزام حسابدار شرکت‌ها استفاده می‌کنند، با این کار از افراد متخصص استفاده کرده و با خیالی آسوده، امور مالی خود را به آن‌ها خواهند سپرد.

اعزام حسابدار، برای موارد مختلفی مانند حسابداری مالیاتی، مشاوره مالی، مشاوره مالیاتی و غیره انجام می‌گیرد و کسب و کارها بنا به نیازی که در این زمینه دارند، می‌توانند از خدمات اعزام حسابدار استفاده کنند.

مزایای درخواست اعزام حسابدار

 • این امکان وجود دارد که در صورت عدم رضایت مدیریت نیروی درخواستی را تعویض کنید.
 • مؤسسه مشاوره مالیاتی و مالی را در صورت بروز مشکل انجام می دهد.
 • دارای ضمانت انجام کار و پشتیبانی مؤسسه از واحد مالی
 • ارائه یک صورت حساب از وضعیت ماهانه به مدیریت شرکت
 • نداشتن هیچگونه هزینه و مشکلاتی از قبیل بیمه و مالیات کارمند
 • امکان ارائه پیشنهادات کاربردی در زمینه افزایش بهره وری شرکت
 • تضمین ادامه همکاری و نداشتن مشکلات مالی و مالیاتی که ممکن است با ترک حسابدار صورت گیرد.
 • درخواست اعزام نیروهای به روز و با اطلاعات کافی و قوانین و مقررات مالی و مالیاتی بدلیل آموزش از طرف مؤسسه

وظایف کمک حسابدار

عموما به شخصی که به تازگی از دانشگاه در رشته حسابداری فارغ التحصیل شده است کمک حسابدار می گویند. این شخص مسلما تجربه زیادی در امور مالی ندارد لذا در شرکت ها, کارهای ساده تر به این افراد واگذار می شود تا به تدریج مهارت لازم را برای انحام کارهای اصلی تر کسب کنند. شرح وظایف کمک حسابدار در شرکت های مختلف متفاوت است و بهتر است بدانید که در بسیاری از شرکت ها پستی به این نام وجود ندارد. از سری وظایف یک کمک حسابدار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وظیفه ثبت اسنادی که حسابداری ساده دارند و نسبتا تکراری هستند در بخش های مختلف مانند هزینه و درآمد یا فروش ثبت اطلاعات حضور و غیاب کارکنان جهت محاسبه دستمزد و حقوق ماهیانه و پرداخت فیش حقوقی به آن ها
 • کنترل اسناد حسابداری مانند فاکتورها، صورت حساب ها و لیست دستمزد و بیمه
 • لیست بیمه ی سازمان تأمین اجتماعی به صورت ماهیانه توسط کمک حسابدار تحویل داده می شود.
 • پیگیری های امور مالیاتی و مراجعه به آن ها در صورت نیاز توسط کمک حسابدار انجام می شود.

مزایای اعزام حسابدار

اعزام حسابدار برای شرکت‌ها مزایای بسیاری دارد که می‌توانید با همکاری با شرکت مالی و حسابداری ترازان حساب از این مزایا به راحتی بهره‌مند شوید. مزایای اعزام حسابدار شامل موارد بسیاری می‌شود که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات اعزام حسابدار، صرفه جویی در هزینه‌های شرکت در زمینه حسابداری می باشد. با این کار، می‌توانید از حسابدار پاره وقت یا تمام وقت با تخصص بالا بهره‌مند شوید و از امکانات شرکت حسابداری نیز استفاده کنید.

دیگر مزیت این کار اطمینان از حاصل کار است. در این مورد، شرکت‌های حسابداری از بهترین افراد استفاده می‌کنند و کارمندان با تخصص بالا را برای انجام امور حسابداری اعزام می‌کنند. در صورتی که کارفرما از حسابدار مورد نظر رضایت کافی نداشته باشد، می‌تواند آن‌ها را با افرادی با تخصص بالاتر جایگزین کند. حتی در زمان هایی که حجم کار در یک بازه زمانی زیاد هست میتوانید از شرکت بخواهید چند حسابدار کمک کنند تا حجم کارها به روال عادی برگردد.

وظایف حسابدار

این امکان وجود دارد که شما به عنوان حسابدار با دوسال سابقه کار، مسئول شرکت کوچکی باشید که تنها ۲۰ نفر پرسنل دارد و تمامی کارهای مربوط به حسابداری را خودتان به تنهایی انجام دهید و نهایتا کارهای شما توسط یک فرد با تجربه به صورت ماهانه کنترل و تأیید شود و یا اینکه با هشت سال سابقه کار، حسابدار شرکتی بزرگ باشید که ۲۰۰ نفر شامل پرسنل آن می شوند و یک تیم حسابداری ۱۵ نفره و یا بیشتر تنها بخش کوچکی از کارهای حسابداری آن مانند صدور چک را انجام می دهند. لذا کارکرد یک حسابدار به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کل وظایف او به شرح زیر است:

 • ثبت اسناد حسابداری مرتبط با صندوق و دریافت و پرداخت های مالی که در دفاتر و یا نرم افزارهای حسابداری ثبت می شوند
 • ثبت اسناد مربوط به حقوق و دستمزد که شامل بیمه, مالیات و حقوق و …. در دفاتر و یا نرم افزارهای حسابداری
 • در شرکت هایی که فروش دارند، ثبت اسناد حسابداری فروش
 • در شرکت هایی که انبار دارد، اسناد حسابداری ورود و خروج انبار
 • ثبت اسنادی که مربوط به هزینه های رفت و آمد می شود
 • ثبت اطلاعات کارکنان یک شرکت و محاسبه حقوق و دستمزد آن ها
 • صدور انواع چک ها، ضمانت نامه ها و سفته ها و پیگیری آن ها
 • تسلط به قوانین مالیاتی از مهم ترین وظایف این شخص است
 • ثبت درامد و هزینه های شرکت و همچنین بررسی سود و زیان و ارائه گزارش های دوره ای از جمله وظیفه یک حسابدار است.

مالیات و بررسی آن مبحثی مهم و حساس است. ممکن است که هرگونه آسان گیری در این امر موجب اشتباهاتی غیرقابل کنترل شود. لذا برای تمامی حسابداران تسلط کامل بر قوانین مالیاتی که در بخش اول ذکر شد لازم است. این فرد باید مهارت های لازم برای تهیه گزارشهای مربوط به سازمان های دولتی را کسب کند و بتواند به طور دقیق و در زمان بندی های مشخص شده آن ها را ارائه دهد.

دکمه بازگشت به بالا