راهنمای خرید تشک طبی از تشک خوشخواب

راهنمای دقیق خرید تشک

همانطور که میدانید خرید تشک خوشخواب مناسب مساویست با خواب بهتر و برابر با شروع فعالیت روزانه پر انرژی است. بنابراین بهتر است برای خرید تشک خود وقت بگزارید تا چند سال از خواب خوب لذت ببرید، همچنین سلامت خود را نیز تضمین کنید. تشكهاي زيادي در بازار وجود دارند كه شما براي اينكه بهترين گزينه را انتخاب كنيد بايد از نكات زير مطلع باشيد.  همه افراد پس از سپری کردن یک روز پر کار و شلوغ در آرزوی یک خواب راحت و آسوده هستند. لازمه یک خواب راحت برخورداری از سرویس خواب مناسب است که در این میان تشک حرف اول را می زند.

چه موقع به تشک جدید احتیاج داریم؟

برخی از نشانه هائی که خبر از لزوم تهیه یک تشک جدید می دهند به شرح زیر می باشند:

 • وقتی از خواب بیدار می شویم درد خفیفی را در کمر خود احساس می کنیم و تصور می کنیم که از نظر فیزیکی به اندازه کافی استراحت نکرده ایم.
 • در خانه فامیل و دوستان و یا اتاق های هتل خیلی بهتر و راحتتر از خانه خود می خوابیم.
 • تشک ما دچار پارگی و سائیدگی های قابل رویت است.
 • فرو رفتگی و برآمدگی های ناخوشایندی در تشک ما ایجاد شده است.
 • وقتی تشک غژغژ صدا می دهد.
 • پس از خوابیدن روی تشک احساس کمر درد می کنیم یا بدنمان کوفته است.
 • بیشتر از 7 سال از طول عمر تشک شما میگذرد .

ویژگی تشکهای خوب چیست؟

الف) راحتی

یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن (از سر تا پا) است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد.

ب) دوام

کیفیت مواد به کار رفته مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد.

ج) فضا

اگر تشک خیلی کوچک باشد آرامش و آزادی زمان خواب را از شما می گیرد. یک فرد سالم در حدود ۶۰-۴۰ مرتبه در طول شب غلت می خورد، بنابراین برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید.

د) جنس

اسفنج : در تشخیص نوع اسفنج به کار رفته تشک باید به وزن و تراکم آن دقت کرد, در سایت رویان خواب قسمت خصوصیات تشک نوع اسفنج ذکر شده است.

نکات مهم و راهنمای خرید تشک طبی

برای این که تشک طبی خوبی خریداری کنید باید حتما در مورد ویژگی های یک تشک خوب و راه امتحان آن تحقیق کنید. در ادامه جامع ترین و کامل ترین راهنمای خرید تشک  طبی را برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از آن می توانید یک تشک طبی با کیفیت خریداری کنید.

·         مشخصات تشک طبی و استاندارد

اگر قصد خريد تشک  داريد بايد از راهنمای خرید تشک خوشخواب طبی استفاده کنید و بدانيد يک تشک استاندارد چه ويژگي‌هايي دارد. يک تشک استاندارد بايد فنرهاي قوي داشته باشد، عايق‌هايي از الياف ضد باکتري و ضد حساسيت داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرايط آماده‌سازي و بسته‌بندي تشک از پارامترهايي است که نشانه مرغوبيت تشک است که مورد استقبال افراد قرار مي‌گيرند و قيمت بالاتري نسبت به تشک‌هاي فنري دارند.

·         به وزن خود توجه کنید

اگر دارای اضافه وزن هستید طبق گفته پزشکان بهتر است که از تشک های طبی سفت  و اگر فردی لاغر هستید، بهتر است از تشک های طبی فنردار که نرم تر هستند استفاده کنید. اگر شما این نوع تشک ها را با توجه به وزن خود امتحان کنید دارای احساس راحتی بیشتری هستید. در حقیقت راحتی در خرید تشک طبی حرف اول را می زند پس حتما به این موضوع توجه داشته باشید.

·         در انتخاب تشک خوشخواب زوجین توجه بیشتری داشته باشند!

در انتخاب و خرید تشک خوشخواب دونفره افراد باید به وزن شریک زندگی خود حتما توجه ویژه ای داشته باشند تا در این زمینه تناسب را رعایت کنند! یک موضوع مهم که معمولا برای افراد پیش نمیاید اما گفتن آن ضروری است، این است که اگر اختلاف وزن شما و همسرتان بیش از ۱۵۰ کیلوگرم است حتما از دو تشک تک نفره به جای یک تشک دو نفره استفاده کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید!

·         قبل از خرید تشک تست خواب فراموش نکنید

بسیاری از افراد در هنگام خرید تشک طبی یا هر نوع تشک دیگری با دست زدن به تشک و نشستن بر روی آن تصمیم می گیرند که آیا این تشک خوب است یا نه؟ در حقیقت این روش هیچ چیز را برای شما معلوم نمی کند اگر واقعا می خواهید بدانید که آن تشک راحت است یا نه باید بر روی آن کمی دراز بکشید و اصطلاحا تست خواب بگیرید!

تست خواب این روز ها امری طبیعی شده است و اگر به فروشنده بگویید که شما قصد دارید از تشک تست خواب بگیرید، متوجه منظور شما می شود.

برای اینکه نرمی یا سفتی تشک خوشخواب را در هنگام خرید تست کنید،به پشت  بر روی تشک دراز بکشید و دست خود را  در داخل گودی کمرتان به صورت کاملا صاف قرار دهید. اگر به راحتی دست شما به داخل گودی کمرتان رفت، تشک خیلی سفت و محکم است و اگر اصلا موفق به هدایت کردن دستتان به داخل گودی کمر نشدید، تشک مدنظر بسیار نرم است.

باید توجه داشته باشید که تشک خوشخواب باید به قدری سفت باشد که ستون فقرات در حالت عملکرد یا در واقع با همان میزان انحنایی که در وضعیت ایستاده، در کمر ایجاد میشود قرار بگیرد.در راهنمای خرید تشک طبی نیز بیان شده که اگر تشک خوشخواب به اندازه ای محکم باشد که این قوس کاملا از بین برود یا خیلی نرم باشد و موجب بیش از حد قوس کمر شود، فرد دچار کمردرد خواهد شد. از جمله موارد دیگری که باید در هنگام تست تشک مورد توجه قرار دهید شامل موارد زیر می شود.

 • استفاده از تشک‌ های مواج و انحنادار بسیار در سلامتی و درمان بیماران اثرگذار است.
 • قیمت بالای برخی محصولات در اغلب موارد نشانه به کارگیری مواد با کیفیت در آن است.
 • در هنگام تست تشک به صدای غژغژ آن توجه کنید این صدا نشانه بی کیفیت بودن تشک می‌باشد.
 • اگر قصداستفاده طولانی مدت از تخت‌های بادی یا آبی دارید به تنظیم درجه فشار آن دقت کنید تا مهره‌های کمر شما آسیب نبیند.
 • حتما هنگام خرید فروشنده را در جریان حساسیت به ماده مد نظرقرار دهید .به عنوان مثال برخی از افرادی که به لاتکس حساسیت دارند به اشتباه معتقدند که تشک‌های مموری فوم برای آن ها مناسب نیست اما باید گفت ماده لاتکس در لایه‌های داخلی این تشک‌ها قرار دارد و ارتباط مستقیم با پوست انسان ندارد.
دکمه بازگشت به بالا