راهنمای جامع برای انتخاب بهترین شیشه بالکن

شیشه بالکن فرآیند اضافه کردن شیشه به بالکن است تا بالکن را جذاب تر و ایمن تر کند و عایقی در برابر عوامل جوی فراهم کند. به دلیل مزایای زیادی که از جمله افزایش حریم خصوصی، محافظت در برابر آب و هوا، بهبود کارایی انرژی و جذابیت ظاهری افزوده می شود، در ساختمان های مسکونی و تجاری به طور فزاینده ای ایم محصول شیشه سکوریت محبوب شده است. در این مقاله در مورد انواع شیشه بالکن و ویژگی های آنها صحبت خواهد شد

بالکن شیشه ای

بالکن شیشه ای نوعی ساخت سازه در بالکن است که از پانل ها و قاب های شیشه ای تشکیل شده است. این یک انتخاب محبوب برای خانه های مدرن است زیرا نمای منحصر به فرد و جذابی را در انتهای کار ارائه می دهد. ساخت بالکن شیشه ای نیاز به برنامه ریزی و بررسی دقیق دارد تا اطمینان حاصل شود که استانداردهای ایمنی رعابت شده است و ساختاری مطمئن را فراهم کند. خرید شیشه بالکن می تواند راهی عالی برای افزودن ظرافت و مدرنیته به هر خانه ای باشد. این نوع شیشه اغلب برای بالکن ها، تراس ها یا هر فضای بیرونی که نیاز به محافظت اضافی در برابر عناصر دارد استفاده می شود.

انواع شیشه بالکن

شیشه بالکن یک راه حل عالی برای هر کسی است که به دنبال اضافه کردن یک فضای مدرن به خانه خود است. با استفاده از شیشه بالکن، می توانید بدون نگرانی در مورد عناصر، از فضای باز لذت ببرید. علاوه بر این، می تواند به کاهش سطح سر و صدا کمک کند و حفظ حریم خصوصی را برای فضای بیرونی شما فراهم کند. اگرچه بسیاری از مردم به اشتباه تصور می کنند که شیشه بالکن فقط برای کسانی است که در ساختمان های بلند زندگی می کنند، اما در واقع یک گزینه عالی برای همه خانواده ها است. شیشه بالکن انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به میزان بودجه ی خود و نوع کاربری می توانند یکی از مدل ها را انتخاب کنند.شیشه بالکن در حالت کلی به دو شکل ثابت و متحرک وجود دارد.

شیشه بالکن ثابت

شیشه بالکن ثابت از نامش مشص است که به صورت پنل های شیشه ای ثابت در بالکن نصب می شود مزایایی همچون ورود نور طبیعی ، زیبایی نمای ظاهری ، جلوگیری از ورود حشرات ، جلوگیری از برودت و باران و برف پابرجاست ولی در هوای مطبوع بهاری دیگری نمیتوان از فضای بیرون لذت برد چرا که امکان باز شدن پنل های شیشه ای وجود ندارد.اغلب افرادی که از شیشه بالکن های ثابت در خانه استفاده می کنند قصد اضافه کردن این فضا را به فضای داخلی دارند ، همچنین قیمت شیشه بالکن ثابت نسبت به نوع متحرک کمتر است.

شیشه بالکن متحرک

در نوع متحرک شیشه بالکن پنل های شیشه ای در کنار یکدیگر قرار میگیرند .این پنل ها از بالا و پایین درون ریل قرار داده شده اند طرز باز کردن شیشه بالکن به این شکل است که پنل اول به صورت عمود باز می شود و نل های دیگر از ریل خارج شده و به طور عمود در کنار پنل اول قرار داده می شوند.مزیت این مدل نسبت به نوع ثابت این است که بالکن در صورت نیاز بسته می شود ودر صورت دلخواه باز می شود.البته نوع متحرک به علت استفاده از یراق آلات  خاص قیمت بالاتری نسبت به نوع ثابت دارد ولی انتخاب بین بسته بودن و یا باز بودن بالکن این افزایش قیمت را پوشش میدهد.شیشه بالکن متحرک را اغلب افراد به نام سیشع بالکن تاشو می شناسند.

مزایای نصب شیشه بالکن

شیشه به دلیل مزایای فراوانی که دارد، یک انتخاب عالی برای بالکن ها است. منظره زیبایی از فضای باز فراهم می کند و در عین حال اجازه می دهد نور طبیعی وارد خانه شود. همچنین بادوام است و نگهداری آن آسان است و آن را به یک سرمایه گذاری طولانی مدت عالی تبدیل می کند. علاوه بر این، بالکن های شیشه ای می توانند ویژگی های ایمنی اضافی مانند محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش را فراهم کنند. با همه این مزایا، جای تعجب نیست که شیشه به گزینه ای برای بسیاری از صاحبان خانه تبدیل شده است که به دنبال ارتقاء بالکن خود هستند.

شیشه بالکن، دیدی بدون مانع، ایمنی بهبود یافته و افزایش عایق پذیری را برای صاحبان خانه فراهم می کند. علاوه بر این، استفاده از شیشه سکوریت برای بالکن ها مزایای دیگری مانند افزایش امنیت و ایمنی را نیز را فراهم می کند. به طور کلی اگر بخواهیم خلاصه وار در مورد مزایای شیشه بالکنی صحبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد

  1. افزایش ایمنی: یکی از بزرگترین مزایای نصب بالکن شیشه ای، افزایش ایمنی است که شیشه بالکن فراهم می کند. بالکن شیشه ای به عنوان یک حصار بین بالکن شما و دنیای بیرون عمل می کند و باعث می شود کودکان یا حیوانات خانگی از بالکن سقوط نکنند. همچنین می تواند جلوی دسترسی غیرمجاز به بالکن شما را نیز بگیرد.
  2. بهبود ظاهر: بالکن شیشه ای می تواند ظاهر خانه شما را بهبود بخشد، به خصوص اگر چشم انداز خارجی شما فوق العاده باشد. شیشه شفاف می تواند دیدی بدون مانع از محیط اطراف شما فراهم کند و به شما اجازه می دهد تا از چشم انداز لذت ببرید.
  3. افزایش نور طبیعی: بالکن شیشه ای به نور طبیعی ورودی به فضای شما اجازه می دهد و باعث ایجاد فضای روشن و هوایی مطلوب می شود. این می تواند با کاهش نیاز به نور مصنوعی، هزینه های انرژی شما را کاهش دهد.
  4. بهبود کارایی انرژی: بالکن شیشه ای می تواند با کاهش از دست دادن حرارت در زمستان و جذب حرارت در تابستان، به بهبود کارایی انرژی خانه شما کمک کند. این می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد.
  5. افزایش ارزش ملک: نصب بالکن شیشه ای می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد و در طولانی مدت به عنوان یک سرمایه گذاری ارزشمند محسوب شود

معایب شیشه بالکن

  1. مشکلات ایمنی: بالکن شیشه ای می تواند در صورت نصب نادرست، مشکلات ایمنی را ایجاد کند. بنابراین این موضو از اهمیت خاصی برخودرار می باشدکه اطمینان حاصل کنید که شیشه استفاده شده مقاوم در برابر شکستن است و بالکن به گونه ای طراحی شده است که در برابر باد و شرایط آب و هوایی دیگر مقاوم باشد.
  2. نگهداری: بالکن شیشه ای نیاز به تمیز کردن و نگهداری منظم دارد تا به بهترین شکل ممکن دیده شود، شیشه های شفاف در برابر قطرات آب زود لک می شوند. این می تواند زمان بر باشد و ممکن است نیاز به استفاده از محصولات تمیز کننده ویژه داشته باشد.
  3. هزینه: بالکن شیشه ای ممکن است گران تر از بالکن های سنتی ساخته شده از چوب یا فلز باشد. با این حال، مزایای بلند مدت ممکن است هزینه اولیه را جبران کنند.
  4. مشکلات حریم خصوصی: بالکن شیشه ای کمترین حریم خصوصی را ارائه می دهد، زیرا از شیشه های شفاف تشکیل شده است البته برای از بین بردن این مورد می توان از شیشه ها ی مات و یا رنگی بهره برد هرچند زیبایی نمای شیشه بالکن در استفاده از شیشه ی شفاف می باشد

 نتیجه گیری

بالکن شیشه ای مزایای زیادی از جمله جذابیت ظاهری، دید نامحدود، افزایش نور طبیعی، بهبود کارایی انرژی و افزایش ارزش ملک را دارد. با این حال، قبل از تصمیم گیری برای نصب بالکن شیشه ای، مهم است که مشکلات ایمنی، نگهداری، هزینه، مشکلات حریم خصوصی و نظافت شیشه ها را نیز در نظر بگیرید. اگر تصمیم گرفتید که بالکن شیشه ای گزینه مناسبی برای خانه شماست، حتماً با یک شرکت معتبر در این حوزه همکاری کنید که مطمئن شود که بالکن به درستی و با ایمنی نصب شده است

 شرکت درتیس  و balconette یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ی انواع شیشه بالکن می باشند و تمام سعی خود را برآن دارد تا محصولات خود را بر اساس کیفیت های جهانی و مطابق با طراحی به روز و مدرن به کارفرمایان عزیز تحویل دهد.  شما می توانید برای دیدن نمونه کارهای اجراشده توسط تیم درتیس به وبسایت ما به نشانی https://doortis.ir/ مراجعه نمایید.

 

منبع : درتیس

دکمه بازگشت به بالا