عمومی

۶۵ فرهیخته و سرآمد شاهد و ایثارگر آذربایجان شرقی تجلیل شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عصر یک شنبه در تقارن با جشن‌های دهه فجر چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طی مراسمی با حضور «علی اکبر سلمانی» سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی از ۱۷ فعال قرآنیِ موفق، ۱۷ ورزشکار قهرمان و مدال آور، ۷ نخبۀ علمی، ۹ دانشجوی ممتاز و ۱۵ هنرمند شاهد و ایثارگر آذربایجان شرقی تجلیل شد.

در این مراسم همچنین از پوستر تله فیلم «کاش همه بچه‌ها شبیه تو باشند» با موضوع شهدای بمباران ۲۷ دی سال ۱۳۶۵ دانشگاه تبریز رونمایی شد و تولید این اثر به تهیه کنندگی «قربانعلی طاهرفر» کلید خورد.

۴ جلد کتاب وصایای شهدای والامقام آذربایجان شرقی، یک جلد کتاب خاطرات شفاهی دفاع مقدس جانباز سرافراز ۲۵ درصد «احد حسین زاده»، کتاب صوتی «من قنداقش را بوسیدم» نوشتۀ «وحید آقاکرمی» با صدای «مریم جباری» و نرم افزارهای چند رسانه ایِ حاوی آثار و اطلاعات جامع سردار شهید «علی تجلایی»، سردار شهید «مرتضی یاغچیان» و شهید «حسن جنگجو» هم در این مراسم رونمایی شد.

مسئولان حاضر در مراسم، سپس با حضور در محل موزه شهدا، نمایشگاه کتاب ایثار را که در آن ۴۰۰ عنوان کتابِ مرتبط با حوزۀ ایثار و شهادت در معرض دید علاقه مندان گذاشته شده است، افتتاح کردند.

در حاشیۀ نمایشگاه کتاب ایثار از فعالان و دست اندرکاران نمایشگاه «هنر مقاومت» با محوریت مقاومت مردم غزه که در ماه گذشته در موزه شهدا برگزار شده بود، تجلیل بعمل آمد.

دکمه بازگشت به بالا