عمومی

۶۰۰ مرکز آموزشی و پژوهشی در قم فعالیت دارند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمین احمد حسین شریفی شامگاه سه شنبه در مراسم تجلیل از پژوهشگران عالی رتبه استان قم که در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد، اظهار داشت: قابلیت های خوب تحقیق است. و هیچ شهری مانند آن در کشور وجود ندارد، قم این تعداد مرکز آموزشی و پژوهشی ندارد.

حجت الاسلام شریفی با بیان اینکه هم اکنون بیش از 600 مرکز تحقیقاتی، دانشگاهی و آموزش عالی در استان قم مشغول به کار هستند، گفت: بیشتر محصولات حوزه علوم انسانی و اسلامی در شهر قم تولید می شود که کدام یک انتظار می رود که دوره در سال دامنه بین المللی داشته باشد.

رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه ایران نیازمند تبدیل شدن به یک مرجع علمی در عرصه بین المللی علوم انسانی و اسلامی است، گفت: وزارت علوم امکانات و تجهیزات لازم را برای تحقق این امر فراهم کرده است.

وی ادامه داد: دسترسی به مرجعیت علمی در دنیا مستلزم درج در فهرست نشریاتی است که مرجع دارند.

حجت الاسلام شریفی همچنین گفت: جهاد مرجعیت علمی زبان فارسی در حوزه پژوهش از دولت سیزدهم آغاز شد و امروز جزو معدود نشریات به زبان فارسی در بین پایگاه های بین المللی متعلق به دانشگاه است. قم و 2 نشریه دیگر این امتیاز را کسب کرده اند

وی گفت: مرجعیت علمی منافاتی با اجرای طرح های تحقیقاتی برای حل مشکلات داخلی کشور ندارد چرا که برخی مسائل برای همه چه در داخل و چه در خارج مهم است.

رئیس دانشگاه قم گفت: حل مشکلات کنونی و آینده کشور از طریق پژوهش، منافاتی با دسترسی به مرجعیت علمی که دو هدف پژوهش است، ندارد و در دو دهه گذشته کارهای بزرگ و موثر بسیاری انجام شده است. در زمینه تحقیق. کشور.

دکمه بازگشت به بالا