حوادث

۵ کارگر گرفتار در منبع پمپاژ نفت کوهدشت/ فرماندار: شانس زنده‌ماندن این افراد بسیار ضعیف است

شیمیشی/لرستان فرماندار کوهدشتی گفت: اقدامات برای تخلیه کارکنان شرکت نفت گرفتار در عملیات حفاری مخزن پمپاژ «برد اسپی گندابه» در شهرستان کوهدشتی ادامه دارد و پیش بینی می شود این عملیات تا روز یکشنبه ادامه داشته باشد. بعد از ظهر.

محمد مرادی کفراک از مرگ احتمالی 5 نفر از کارکنان شرکت مناقصه در ایستگاه پمپاژ نفت برادسپی این شهرستان خبر داد و گفت: پس از گزارش وضعیت افرادی که برای غرق شدن به منبع مراجعه کرده بودند، تیم های تخصصی امدادرسانی کردند. شرکت های نفت استان های مرکزی و کرماشان به آن منطقه اعزام شده و عملیات استخراج آنها را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: البته پس از مشخص شدن موضوع، تیم های آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر در محل حادثه مستقر شدند اما به دلیل ماهیت کار نتوانستند وارد شوند و ارتباط لازم با آنها برقرار شد. تیم عملیات حرفه ای نجات به نمایندگی از شرکت نفت.

فرماندار کوهدشتی گفت: به گفته استاندار خطوط لوله نفت استان به دلیل مسمومیت مواد منشا، متاسفانه احتمال جان آن افراد بسیار کم است.

مرادی کفرج تصریح کرد: این افراد شامگاه هجدهم آذرماه اقدام به حفاری منبع ایستگاه پمپاژ نفت در سپی کوهدشتی کردند و متأسفانه احتمالاً به دلیل استنشاق مواد سمی در این منطقه دستگیر شدند.

وی گفت: علل وقوع این حادثه در چارچوب فعالیت های تخصصی کارشناسان شرکت نفت اعلام می شود.

فرماندار کوهدشتی همچنین گفت: گروه هایی از مراکز استان های تهران، خوزستان و مرکزی در حال رسیدن به محل حادثه هستند و در این راستا تمهیدات لازم برای خروج نفت از مخزن انجام شده است.

وی همچنین گفت: عملیات تخلیه نفت تا فردا ادامه دارد و پس از آن وارد مخزن می شوند و پس از تخلیه نفت کار آسانی نیست، زیرا مخزن پر از گاز سمی است و باید با اکسیژن وارد شوند. “

فرماندار کوهدشتی گفت: عملیات استخراج نفت آغاز شده و ضریب خطر بسیار بالاست و باید با خیال راحت انجام شود.

وی با ابراز تأسف اعلام کرد: با توجه به گازهای سمی موجود در مخزن تقریباً شانسی برای زنده ماندن کارگران وجود ندارد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با علاقه زیاد به کشف تازه‌ها هستم. همیشه در جستجوی اخبار تازه، دیدنی و منحصر به فرد هستم تا خوانندگان را به جریان اتفاقات بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا