عمومی

۱۶۸ مدرسه جایگزین مدارس کانکسی شد/پیگیری برای تأمین مسکن فرهنگیان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

رضا عزتی در گفتگو با خبرنگار آنلاین به افتتاح نوسازی مدارس نمونه دولتی متوسطه اول لرستان اشاره کرد و گفت: زیرسازی تابستانه. به خاطر آن نیازها و علایق دانش آموزان در سطح تمامی شهرها به تفکیک منطقه و نیاز با تامین کالاها و اعتبارات لازم برآورده شده است.

احداث 3 هنرستان در زمینه کشاورزی

وی از ساماندهی خدمات آموزشی و تامین نیازهای آموزشی استان بر اساس تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور خبر داد و گفت: احداث سه دانشکده کشاورزی در شهرستان های دلفان، بروجرد و خورماتو. با هدف توسعه صنعت کشاورزی و صنایع تبدیلی و وضعیت اقلیمی لرستان یکی از اقدامات در دستور کار است.

مدیر کل آموزش و پرورش و فرهیختگان لرستان تصریح کرد: توسعه زیرمجموعه فرهنگی تربیتی قرارگاه دانش آموزی آیت الله کمالوند با 60 میلیارد تومان از سوی وزارت آموزش و پرورش، دفاع و آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است. یک استان است.

عزتی تصریح کرد: اجرای سه نیم پروژه کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خورماتو. فلات کوهستانی و دلفان با وام 20 میلیارد تومانی از دو منبع اعتباری قطب توسعه فکری کشور و استان لرستان است.

وی مسئولیت بهسازی، اصلاح و بازسازی استخر معلمان در خورماتو را با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت آموزش و پرورش، فرماندار و نمایندگان خورماتو و چگانی وی در شورای اسلامی اعلام کرد: تعمیر و راه اندازی مجدد استخر سلام پس از بازدید کارشناسان این وزارتخانه و برآورد هزینه ها و اعتبارات از محل صندوق ذخیره معلمان در دستور کار قرار گرفت.

گروه بندی مدارس پیوند

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با تاکید بر اینکه مرمت مدارس شبانه روزی استان گام بلندی در راستای اجرای عدالت آموزشی در استان است، گفت: اجرای 29 طرح دیگر به سبک شهدا. طرح «سیلمانی» برای توسعه اماکن ورزشی بین مدارس و افزایش آنها به 40 پروژه با ما در سال آینده 20 میلیارد تومان از وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و برنامه ریزی برخوردار است.

عزتی در بخشی دیگر از سخنان خود به نظارت بر ساخت و تامین مسکن فرهنگیان از طریق تعاونی تامین مسکن و صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت و گفت: گروه بندی مدارس تابعه در مناطق عشایری و روستایی که تعداد آنها بیشتر است. از 10 دانش آموز نیز در دستور کار است.

وی ادامه داد: این امر در قالب طرح شهید «پناهگاه» با تعداد 200 مدرسه با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام می شود که از آن به عنوان انقلابی در ساخت مدارس در استان یاد می شود. ، و تا کنون. در حال حاضر 168 مدرسه در قالب این طرح ساخته شده و 70 درصد پیشرفت فیزیکی طرح در آن است.

ساخت هنرستان ها

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به ساخت و راه اندازی مجتمع عمرانی فرهنگی آموزشی در شهرستان خورماتو در زمینی به مساحت 2 هزار و 675 متر با ظرفیت سالن ها، مهمانپذیرها و کلاس های درس و با معماری بومی و ملی می گوید. شناسایی، گفت: این مجموعه تمام می شود دولت سیزدهم کار می کند.

عزتی در بخشی دیگر از سخنان خود به توسعه عددی هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و علوم در چارچوب برنامه های ششم و هفتم توسعه پرداخت و اعلام کرد: این امر با همکاری اداره کل نوسازی مدارس انجام می شود.

وی گفت: در این راستا 19 سالن و 14 هنرستان تا چهار سال آینده تکمیل می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: همچنین قرار است چهار هنرستان و هشت کلاس درس تا پایان رضابرا 1403 به اتمام برسد.

عزتی به خرید تجهیزات هنرستان ها با اعتبار هشت میلیارد و 700 میلیون تومان اشاره کرد و گفت: همچنین 40 میلیارد تومان دیگر برای هنرستان های استان خریداری می شود.

دکمه بازگشت به بالا