یادگیری زبان فرانسه کودکان

آیا شما هم باور دارید که فرانسوی نیز مانند انگلیسی به یک زبان بین‌المللی تبدیل شده؟ به همین دلیل برای رقابت در دنیای امروز، داشتن تخصص در زبان فرانسه ضروری است. در واقع باید گفت که در حال حاضر فرانسوی پنجمین زبان رایج در جهان است و می‌توان گفت که تقریباً در هر قاره‌ای صحبت می‌شود. از طرفی، والدین باید کودک خود را برای یادگیری زبان دوم تشویق کنند، زیرا به شکل گیری درست آینده او کمک می‌کند.  در ادامه مطالب با ما همراه باشید تا با مشخصات لباس ایفای نقش پلیس محبوب، مزایا و قیمت آن در این فروشگاه بیشتر آشنا شوید.

در همین راستا، هزاران منبع آنلاین رایگان برای کمک به یادگیری زبان فرانسوی به کودک شما وجود دارد. از برنامه‌های تلویزیونی گرفته تا بازی و اپلیکیشن‌های مختلف. بنابراین، امروزه، یافتن ساده‌‌تر از قبل است.

چرا یادگیری زبان فرانسه در کودکی مهم است؟

دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد، یادگیری زبان فرانسه در سنین پایین مفید است. کودکان زبان را بسیار بهتر از بزرگسالان یاد می‌گیرند. مغز کودک در به خاطر سپردن مفاهیم جدید بهتر از بزرگسالان عمل می‌کند. بنابراین آن‌ها به طور طبیعی خیلی سریعتر از بزرگسالان یاد می‌گیرند.

آموزش زبان فرانسه به کودکتان از سنین پایین به او کمک می‌کند تا درک بهتری از فرهنگ این کشور داشته باشد. از طرفی، دانستن زبان دوم مخصوصاً فرانسوی می‌تواند به بچه‌ها کمک کند تا در آینده فرصت‌های شغلی خوبی پیدا کنند و آن‌ها را وادار به تحصیل یا سفر به یکی از کشورهای فرانسوی زبان کند.

آشنایی با بهترین روش های یادگیری زبان فرانسوی برای کودکان

همانطور که می‌دانید زبان فرانسه، یک زبان عالی برای آموزش کودکان است زیرا منابع و روش‌های یادگیری زیادی برای بچه‌ها وجود دارد. به همین دلیل، در ادامه بهترین روش‌های یادگیری زبان فرانسه را بیان می‌کنیم.

۱. آواز خواندن به زبان فرانسوی

آواز خواندن به زبان فرانسوی واژگان جدیدی را به کودکان می‌آموزد، تلفظ آن‌ها را بهبود می‌بخشد و گوششان را به شنیدن عادت می‌‌دهد. والدین می‌توانند همراه با کودکان خود به خواندن آواز فرانسوی بپردازند تا آن‌ها را تشویق به یادگیری کنند.

۲. بازی‌‌های آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه برای کودکان

امروزه، به لطف اینترنت، به تعداد نامحدودی از منابع آنلاین دسترسی داریم که با آن می‌توانیم خودمان را سرگرم کنیم و چیزهای جدیدی یاد بگیریم. بازی‌های آنلاین رایگان از بهترین روش‌های یادگیری زبان فرانسه برای کودکان هستند. کافی است در گوگل جستجو کرده تا پیدا کنید که در آنجا فرزند شما می‌تواند واژگان فرانسوی را از طریق بازی‌های آموزشی فراگیرد.

این بازی‌ها به طور کلی گرامر و واژگان پایه فرانسوی را بیان می‌کنند. نکته مهم در مورد بازی‌های آنلاین این است که برای بچه‌ها سرگرم کننده هستند. یک وب سایت بسیار کامل بوده که در آن تمرین‌ها و بازی‌های طبقه بندی شده بر اساس سن کودکان را خواهید یافت. همچنین، این وب سایت، پیشرفت کودک را در زبان فرانسه در حین بازی نشان می‌دهد.

۳. ثبت نام در کلاس‌های آنلاین زبان فرانسه مخصوص کودکان

اینکه فکر کنید کلاس‌های آنلاین زبان فرانسه برای کودکان خسته کننده است، یک باور اشتباه است. امروزه روش‌ها و تکنولوژی آموزشی آنقدر پیشرفت کرده که یک می‌تواند با استفاده از بازی و فعالیت‌های مختلف به یک تجربه باورنکردنی برای کودکان تبدیل می‌شود.

پوشیدن لباس کلانتری بچه گانه دارای مزیت‌های بسیاری است که یکی از آن‌ها افزایش اعتمادبه‌نفس بچه‌ها می‌باشد.

۴. فلش کارت‌های فرانسوی

فلش کارت‌ها یک راه فوق العاده برای یادگیری هستند! با فلش کارت‌ها می‌توان الفبای فرانسوی، اعداد، رنگ‌ها و اشکال را به کودکان یاد داد. در حقیقت، فلش کارت‌های فرانسوی منبع شگفت انگیزی برای یادگیری هستند.

۵. تماشای کارتون روشی مفید برای یادگیری زبان فرانسه توسط فرزندتان

بدون شک یکی از بهترین راه‌ها برای آموزش زبان به فرزندتان، تماشای و یا است. بنابراین اگر می‌خواهید فرزندتان به زبان فرانسوی تسلط پیدا کند، استفاده از کارتون‌های فرانسوی یک منبع عالی است.

۶. گوش دادن به آهنگ‌های فرانسوی متناسب با سن کودکان

گوش دادن به آهنگ فرانسوی می‌تواند به کودکان کمک کند تا به راحتی را یاد بگیرند. همانطور که می‌دانید، کودکان موسیقی را دوست دارند. بنابراین، آهنگ‌های فرانسوی مناسب سن آن‌ها را پخش کنید و متن ترانه‌ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. این به بهبود درک شنیداری و واژگان به طور همزمان کمک می‌کند.

مقاله مرتبط:

۷. استفاده از زبان فرانسه در زندگی روزمره

یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از اینکه بچه‌ها زبان فرانسه را به خوبی یاد گرفتند، به کار بردن این زبان در زندگی روزمره است. بنابراین، کودکان را تشویق کنید تا هر روز واژگان و عبارات فرانسوی که آموختند را  در حرف زدن عادی خود استفاده کنند. به عنوان مثال، به اشیاء اطراف خانه اشاره کنید و از کودکان بخواهید، آن‌ها را به فرانسوی بگویند. این را بدانید که آموزش زبان فرانسه لازم نیست در زمان یا مکان مشخصی باشد، می‌توان آن را در تمام کارهای روزانه گنجاند.

۸. نحوه یادگیری زبان فرانسه از طریق ویدیوهای یوتیوب، برای کودکان

یکی از بهترین منابع آنلاین برای یادگیری زبان فرانسه، ویدیوهای یوتیوب است. بهترین کانال‎ یوتیوب برای یادگیری زبان فرانسه، Monde des Titounis است. این کانال برای کودکان کم سن مناسب بوده زیرا پر از لالایی و آهنگ‌های کودکانه است که همه آن‌ها از واژگان بسیار ساده و ویدیوهای جذاب استفاده می‌کنند تا بچه‌های شما بتوانند آنچه را که می‌بینند و می‌شنوند درک کنند.

۹. زبان دوم را به تدریج و آهسته به کودکان یاد دهید

متخصصان معتقدند که مفاهیم جدید می‌تواند برای کودکان خردسال ترسناک باشد. بنابراین، باید یادگیری را به یک فرآیند تدریجی تبدیل کنید و همزمان مفاهیم زیادی را به کودک آموزش ندهید. به عنوان مثال، هنگامی که کودک معنای کلماتی مانند “bonne nuit” یعنی “شب بخیر” را درک کرد، می‌توانید کلمات فرانسوی ساده‌تر را برای ساختن جملات کامل‌تر به او بیاموزید. به این ترتیب بچه‌ها می توانند متناسب با سرعت خودشان یاد بگیرند.

همیشه به یاد داشته باشید که هل دادن کودک بیش از ظرفیت او هرگز به فرآیند یادگیری کمکی نمی‌کند.

۱۰. فرهنگ فرانسوی را به خانه خود بیاورید

زمانی که در حال مطالعه یک فرهنگ جدید هستید. یکی از بهترین فعالیت‌های مرتبط با یادگیری زبان فرانسوی برای بچه‌ها، آشنایی آنها با غذاهای فرانسوی است. اکثر بچه‌ها کروسان، شکلات، کشمش، ماکارون و حتی باگت را دوست دارند. پس می‌توانید با معرفی غذاهای فرانسوی یا شیرینی‌های جدید شروع کنید. این علاقه کودک شما را به زبان فرانسه، بیشتر می‌کند.

همیشه به یاد داشته باشید که باید فرزندتان را به یادگیری یک زبان جدید تشویق کنید. این را به یاد داشته باشید که وقتی زبانی را یاد می‌گیرید، فقط لغات و دستور زبان را یاد نمی‌گیرید، فرهنگ و آداب و رسوم آن‌ها را نیز باید یاد بگیرید.

۱۱. یک معلم زبان فرانسه خوب برای کودکتان پیدا کنید

یک معلم فرانسه خوب تضمین می‌کند که فرزند شما زبان را به شیوه‌ای درست یاد می‌گیرد. بنابراین، شرکت در به فرزند شما این امکان را می‌دهد که به تدریج و بر اساس توانایی خود، زبان فرانسه را یاد بگیرد.

۱۲. کتاب داستان یا مجلات فرانسوی بخرید

حتی اگر خودتان به زبان فرانسه صحبت نمی‌کنید، خرید کتاب داستان‌هایی برای کودکان که متناسب با سن آنها هستند، می‌تواند به یادگیری واژگان فرانسوی آنها کمک کند. از طرفی، استفاده از کتاب‌های داستان دو زبانه راهی عالی برای نشان دادن تفاوت زبان‌ها به کودکان است.

مهم نیست که آنها فقط می‌توانند یک یا دو کلمه بگویند، شما می‌توانید با کاوش در این کتاب‌ها چیزهای زیادی به آن‌ها یاد بدهید.

۱۳. نسخه فرانسوی بازی‌های فکری را با کودکان خود بازی کنید

وقتی به روش‌های خلاقانه برای یادگیری زبان فرانسه فکر می‌کنید، فناوری می‌تواند به کمک شما بیاید. در دنیای دیجیتال امروزی، تعداد زیادی وجود دارد و هنگامی که تازه شروع به یادگیری می‌کنید، انتخاب یک برنامه رایگان راهی عالی برای برانگیختن علاقه فرزندتان به زبان است.

خوشبختانه، بیشتر برنامه‌های تلفن همراه دارای یک سبک گیمیفیکیشن در آموزش هستند تا کودک شما را علاقمند و با انگیزه نگه دارند. برنامه‌هایی مانند Busuu، Memrise و Duolingo از معروف‌ترین برنامه‌ها برای شروع به یادگیری زبان فرانسه فرزندانتان هستند. از طرفی، حتی برنامه‌های پولی نیز نسخه رایگان خواهند داشت، بنابراین می‌توانید قبل از خرید برنامه ببینید آیا فرزندتان علاقه‌مند است یا خیر.

۱۵. کتاب‌های صوتی فرانسوی را امتحان کنید.

امروزه، بسیاری از دارای یک فایل صوتی هستند. این کار باعث تقویت زبان و یادگیری اصطلاحات جدید همراه با تلفظ صحیح کلمات می‌شود. با وجود این که خواندن یکی از مؤثرترین راه‌های یادگیری زبان فرانسه است اما حتی اگر کودک شما هنوز نمی‌تواند بخواند با گذاشتن نسخه صوتی کتاب می‌تواند به آنها گوش دهد.

۱۶. در ماشین به موسیقی فرانسوی گوش دهید

معرفی موسیقی فرانسوی به کودکان در سنین پایین باعث می‌شود که آن‌ها علاوه بر لذت بردن از مسیر، با لغات و اصطلاحات فرانسوی نیز آشنا شوند. بنابراین، هرچه بیشتر آهنگ‌های فرانسوی گوش دهند، بیشتر درخواست می‌کنند که آن‌ها پخش شوند. فقط در مورد آهنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید مراقب باشید.

۱۷. به اشیا داخل خانه برچسب بزنید

هنگامی که کودکان قادر به خواندن شدند، می‎توانید فعالیت‌های سرگرم کننده‌ای را در خانه برای افزایش یادگیری انجام دهید. برچسب زدن به اشیا ایده بسیار خوبی است. اگر فرزندان شما ذهنی جستجوگر دارد، می‌توانید با او این بازی را انجام دهید و نام اشیا را به فرانسوی بنویسید و بروی آن‌ها بچسبانید تا پیدا کنند.

۱۸. کمیک فرانسوی بگیرید

کمیک یا داستان مصور، یک داستان یا موضوعی را از طریق تصاویر و متن‌ها روایت می‌کند. کمیک‌ها در فرانسه بسیار محبوب هستند. اگر به یک کتاب‌فروشی فرانسوی بروید، تعدادی از قفسه‌ها با کتاب‌های کمیک از همه ژانرها و برای همه سنین را خواهید دید.

۱۹. کشورهای فرانسوی زبان و فرهنگ آن‌ها را به کودکان آموزش دهید

وقتی در حال یادگیری زبان فرانسه هستید، بخش بزرگی از یادگیری شما باید در مورد کشورها و فرهنگ‌هایی باشد که به این زبان صحبت می‌کنند. مطمئناً، زبان نماینده فرهنگ یک کشور است، اما تنها زمانی می‌توان آن را به طور واقعی درک کرد که در مورد کشورهایی که در آن صحبت می‌شود و افرادی که به آن صحبت می‌کنند نیز اطلاعاتی وجود داشته باشد.

۲۰. باشگاه‌ها یا فعالیت‌های فوق برنامه فرانسوی را پیدا کنید

یک روش سنتی‌تر برای آموزش زبان فرانسه به بچه‌ها، ثبت نام آن‌ها در یک باشگاه یا فعالیت فوق برنامه است. بسته به موقعیت مکانی‌شما، فعالیت‌های زیادی مانند کلاس‌های شنا، موسیقی، ورزش و غیره وجود دارد که می‌توانید، کودک خود را ثبت نام کنید تا با همسن‌های خود علاوه بر داشتن لحظات شاد، به زبان فرانسه صحبت کند.

ما در فروشگاه کید استور لباس پلیس ویژه بچه گانه پرطرفدار را در بهترین کیفیت و با قیمتی مناسب در اختیار مشتریان عزیز قرار داده‌ایم.

سخن پایانی

همانطور که مشاهده کردید، در این مقاله بهترین روش‌های یادگیری زبان فرانسه به کودکان را معرفی کردیم. مهم نیست که آنها تا چه اندازه زبان فرانسه را فراگرفته اند، آموزش‌های بیشتری وجود دارد که می‌توان برای یادگیری آن‌ها امتحان کرد. مهمتر از همه، سعی کنید، تمامی روش‌ها را به صورت سرگرم کننده اجرا کنید تا کودکان متوجه نشوند که در حال یادگیری هستند!

دکمه بازگشت به بالا