عمومی

کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

یک آسایشگاه کودکان زیر چهار سال را برای نگهداری از ساکنانش می پذیرد، اما چرا؟

شیمیشی پلاس-فاطمه کریمخان:او در قرارداد کاری خود می نویسد که «هر وقت بخواهد می تواند سر کار بیاید»، اگر در حین «کار» خسته، خواب آلود یا بی قرار باشد، می تواند بخوابد، چیزی بخورد یا می تواند به خانه برگردد و سر کار بیاید. وقتی حوصله داری .

آیا شغل مطلوبی است؟ البته برای شما نیست، در آگهی استخدام نوشته شده که فقط افراد زیر چهار سال استخدام می شوند، پولی در کار نیست، حق خدمت افرادی که استخدام می شوند با آنها پرداخت می شود. شناسنامه و شیرخشک و در تمام ساعات کاری که با توجه به موقعیت و شرایط فردی که شاغل است می تواند تغییر کند، مادرش باید همراهش باشد!

این آگهی شغلی شگفت انگیز توسط یک “خانه سالمندان” در کیتاکیوشو ژاپن منتشر شده است. آنها گفتند که به تعدادی کارمند جدید نیاز دارند تا ساکنان این مرکز را که همگی بالای 80 سال سن دارند، متعادل کنند. مرکز تغییر!

مسئولیت شما لبخند زدن است!

مسئولیت افرادی که برای این شغل استخدام می شوند آویزان در اتاق نشیمن خانه سالمندان است، مدیر خانه سالمندان که این آگهی را منتشر کرده است گفت تنها چیزی که از بچه هایی که برای این شغل استخدام می شوند به دست می آوریم. تا مردم را با حضورشان لبخند بزنند آن را به دهان اهالی این خانه بیاورید.

مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد حضور کودکان به ویژه کودکان خردسال در کنار سالمندان به بهبود کیفیت زندگی و سلامت روان سالمندان کمک می کند. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، بزرگترهای خانواده اغلب مسئولیت مراقبت از فرزندان کوچکتر را بر عهده داشتند، در حالی که والدین جوان آنها به کارهای روزمره بیرون از خانه مشغول بودند.

یکی از مهم ترین خطراتی که سلامت روان افراد را با افزایش سن به خطر می اندازد افزایش استرس و افسردگی، احساس ناکارآمدی و شکستگی است، داشتن فرزندان در کنار سالمندان می تواند اضطراب و افسردگی آنها را کاهش دهد و به آنها کمک کند تا با این احساس مقابله کنند.

اینجا به جای پوشک داده می شود!

خانه سالمندان به جای کلاس!

آقای گاندو، مدیر خانه سالمندان که قصد دارد تعداد بیشتری از کودکان را برای کار به عنوان همراه سالمندان استخدام کند، می گوید که در حال حاضر 30 نفر برای این کار ثبت نام کرده اند و تعدادی نیز پذیرفته شده اند و این کار را به عنوان یک برنامه همراه برای سالمندان تبدیل کرده است. بچه ها و مادرانشان طبیعی است، در پارک است، اما برای سالمندانی که اینجا زندگی می کنند بسیار مهمتر است. بچه دار شدن آنها را به یاد دوران کودکی و جوانی آنها می اندازد و آنها را شادتر می کند. برخی از این بزرگترها آنقدر با بچه ها هماهنگ هستند که پدربزرگ و مادربزرگ واقعی آنها هستند.

علاوه بر این آگهی استخدام، فرزندآوری با سالمندان علاوه بر کاهش احساس اضطراب و تأثیر مثبت بر سلامت روان سالمندان، فواید دیگری نیز دارد. این روزها بسیاری از افراد ترجیح می دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت های اجتماعی به کلاس های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از منابع مهم یادگیری مهارت های زندگی در خانه فراموش شده باشد، حضور کودکان در جمع سالمندان علاوه بر تشویق سالمندان. و افراد مسن فعال تر باشند و به وقت اضافه آنها معنا بدهند، احساس تنهایی و رهاشدگی را کاهش دهند و به آنها این احساس را بدهند که در زندگی دیگران و به ویژه نسل های آینده تأثیر دارند، به کودکان احترام بگذارند و یاد بگیرند که در موقعیت های مختلف بیایند، اضطراب را کاهش دهند. به برقراری ارتباط با بزرگسالان و اعتماد به آنها کمک می کند. هرچه کودکان زودتر با بزرگسالان ارتباط برقرار کنند، سریعتر یاد می گیرند که چگونه موقعیت ها را مدیریت کنند. گذراندن وقت با سالمندان نیز باعث می شود کودکان چرخه و منطق زندگی را بشناسند و از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه دوری کنند.

در کنار همه اینها، حضور فرزندان در کنار سالمندان در خانواده می تواند باعث بهبود روابط بین بزرگان خانواده و سالمندان شود و از اضطرابی که بزرگ ترها نسبت به آن احساس می کنند، بکاهد.

در مورد اثرات فعالیت بدنی بر سلامت جسمی و روانی سالمندان بسیار گفته شده است، اما تحقیقات توسط روانشناس شارون ارکین در دانشگاه آریزونا اخیراً نشان داده است که گذراندن وقت با کودکان می تواند بیماری آلزایمر را در سالمندان به تاخیر بیندازد. زیرا برای سالمندان، فعالیتی چالش برانگیز محسوب می شود که مهارت های شناختی آنها را تحریک می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا