عمومی

چهلمین روز شهادت آیت الله رییسی و شهدای ۷ تیر در قم برگزار می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مراسم چهلمین روز شهادت سید شهیدان خدمت شهید آیت الله رئیسی روز پنجشنبه هفتم تیرماه پس از اقامه نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار می‌شود.

در این مراسم آیت الله محمد مهدی میرباقری عضو مجلس خبرگان رهبری سخنرانی خواهد کرد.

مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان نیز روز چهارشنبه ۶ تیرماه پس از اقامه نماز مغرب و عشا با حضور مسؤولان قضائی استان قم و اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی (ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه نیز در این مراسم به ایراد سخن می‌پردازد.

مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله سید محمد بهشتی و ۷۲ تن از یارانش ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۷ تیر در سالن اجتماعات گلزار شهدای سوم خرداد واقع در خیابان ارم همراه با غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدای هفتم تیر مدفون در گلزار شهدای شیخان و حرم مطهر با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی مقدم نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم نیز به مناسبت چهلمین روز شهادت رئیس جمهور شهید و سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و یارانش با صدور بیانیه‌ای از آحاد مردم قم برای شرکت در این برنامه‌ها دعوت کرده که متن آن به شرح زیر است.

حقوق بشر یکی از واژه‌های پرتکرار در دهه‌های اخیر است که علی رغم مفهوم زیبا و انسانی آن باید گفت مورد تهاجم ستیزهجویانه کشورهای مدعی احترام به آن قرار گرفته است. تأکید دین مبین اسلام بر رعایت حقوق افراد و تعیین مصادیق و الزامات مختلف در حمایت از کرامت انسان، سندی واضح بر این نکته است که امروز بلندترین و صحیح ترین صدا در حمایت از حقوق انسان‌ها در جهان صدای اسلام و جمهوری اسلامی است.

برخور دوگانه غرب و کشورهای اروپایی با مفهوم حقوق بشر و استفاده ابزاری از این واژه به گونه‌ای شده است که امروز صدای اعتراض دانشجویان در دانشگاه‌های مختلف آمریکا شعارهای توخالی سردمداران و سیاستمداران ضد بشری را مورد هدف قرار داده و شعارهای اساسی و بنیادی انقلاب ایران که سال‌ها بیان می‌شد در آن اجتماعات به گوش می‌رسد.

کشتار وحشیانه زنان و کودکان مظلوم در غزه و حمله به اردوگاه آوارگان در این منطقه توسط رژیم نحس صهیونیستی و حمایت آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی تصویری واضح و جدید از احترام به حقوق بشر در چند ماه گذشته است که در برابر دید جهانیان قرار گرفته است.

جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از قربانیان تروریسم بین المللی و مورد هجوم داعیه‌داران حقوق بشر در حوادث گوناگون پس از انقلاب است که روزهای میانی ماه تیر با اتفاقات مختلفی همچون ترور مسؤولین نظام، بمب گذاری و سرنگونی هواپیمای مسافری گواه بر این ادعاست.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قم در آستانه سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران وفادار انقلاب و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی و اربعین شهدای خدمت ضمن دعوت از مردم انقلابی و مؤمن شهر مقدس قم جهت مشارکت پرشور در انتخابات و انتخاب رئیس جمهوری پر تلاش و معتقد به مبانی و آرمانهای انقلاب، همگان را به شرکت در مراسم ویژه اعلامی این ایام دعوت می‌نماید.

دکمه بازگشت به بالا