اقتصادی

چند خودرو از ابتدای امسال وارد کشور شده است؟

آفتاب نیوز:

برخی از طرفداران این خبرگزاری کمپینی را با عنوان «چرا خودروهای خارجی تحویل نمی دهند» تشکیل دادند. و “چرا خبری از تحویل خودروهای وارداتی نیست؟” در سامانه فارسی من از مسئولین مربوطه درخواست پاسخ دادند.

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در سه ماهه اول سال 1402 تعداد 241 دستگاه خودرو با قیمت 5.6 میلیون دلار صادر شده است.

همچنین عمده خودروهای وارداتی در این مدت شامل آمبولانس ها و برندهای بزرگ خودروهای سواری ZOTYE، چانگان و بنز (آمبولانس) است.

گمرک ایران نیز درباره آن خودروها در آیین رجعت اعلام کرد: از اول بهمن 1401 تا 31 خرداد 1402 بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده از سامانه آمار تجارت خارجی این سازمان، 768 دستگاه خودرو به ارزش 12 میلیون و 500 هزار دلار، به دلیل عدم ظهور آنها مجوزهای ترخیص، عدم ارائه کد رهگیری بانکی یا عدم پرداخت هزینه ورودی در مراحل ترخیص گنجانده شده است.

همچنین بیشترین خودروهای سواری در مراحل انحلال در دوره تحقیقات متعلق به گمرکات شهید باهنر بن عباس، غرب تهران و گمرک تهران بوده و سهم هر یک از گمرکات مذکور 48، 30 و 7 درصد دلار است. ارزش. به ترتیب خودروها

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا