اقتصادیترندهای کسب و کارعمومی

چرا گاهی در کولرهای آبی، آب از دهانه ورودی آن‌ها به بیرون پرتاب می‌شود؟

علت پرتاب آب از دهانه ورودی کولرهای آبی چیست؟

تعمیر کولر آبی: همان طور که گفته شد، کولرهای آبی از پر استفاده ترین سیستم های تهویه مطبوع هستند و بدیهی است که ممکن است دچار عیوب متعددی بشوند.

اما یکی از مشکلات عدیده ای که در فصل تابستان در کولرهای آبی، همانند کولرهای گازی مشاهده می شود، پرتاب آب از دهانه کولر آبی به درون خانه است.

این مشکل را یکی از کابران ما اینطور عنوان کرده اند که علت پرتاب شدن آب از دهانه ورودی کولر چیست؟ برای بیان پاسخ این سوال می توان دلایل زیر را عنوان کرد:

* پارگی شیلنگ و رسیدن آب به تسمه

تعمیر موتور کولر آبی: ممکن است شیلنگ کولر پاره شده باشد و باعث شود که آب به داخل پره های توربین پاشیده شود و یا این که آب از طریق پوشال و تسمه کولر آبی به داخل فن آن ریخته شود.

 * باز بودن بیش از حد پدها یا پوشال ها

گاهی ممکن است در کولرهای آبی، مناطق زیادی به خصوص در بخش بالایی پدها باز باشد و همین عاملی می شود تا آب از دهانه ورودی کولر آبی، به محیط چکه کند.

همچنین این مشکل در پوشال ها هم ممکن است رخ دهد. به این صورت که اگر پوشال ها به خوبی روی درب کولر چفت نشده باشند، از طریق فضای باز موجود، آب به جای ریختن روی پوشال یا پد از طریق چرخش پروانه به دهانه کولر وارد شده و آب در محیط چکه می کند.

* اشکال در چند راهه های توزیع کننده

بعضی اوقات پیش می آید که چند راهه های توزیع کننده مربوط به کولرآبی، آب را به آبراه ها وارد و یا تخلیه نمی کنند.

بد نیست بدانید که در سیستم های کولر آبی، بخش هایی به نام چند راهه های توزیع کننده آب وجود دارد که آب دریافتی از پمپ را، بر روی پوشال های کولر می ریزند.

* پخش شدن آب روی حلزونی

در این حالت، احتمالاً آبی که پمپ مکش می کند بر روی فن و یا حلزونی کولر آبی پرتاب می شود و آب به دریچه منتقل شده و در محیط چکه می کند.

* لبریز شدن آب از آبراه ها

آبراه ها در واقع همان منافذ زیر درب های کولر آبی هستند که آب از طریق چند راه های توزیع کننده به آن ها وارد شده و بعد از همین طریق روی پوشال ها ریخته می شود.

حال اگر این آبراه ها دچار آسیب شوند، آب از آنها سرریز شده و سبب می شود که آب از طریق دهانه ورودی کولر آبی، به محیط داخلی خانه وارد شود.

جهت مطالعه مقاله می توانید از طریق لینک آن اقدام نمایید.

راه حل رفع مشکل پرتاب آب از دهانه ورودی کولر آبی

در بخش قبل راجع به معضلاتی که باعث چکه کردن آب کولر آبی به درون منزل شما می شود صحبت کردیم. حال قصد داریم راه حل هایی را برای رفع هر کدام از این مشکلات بیان نماییم.

* راه حل رفع مشکل پارگی شیلنگ و خیس شدن تسمه

در این حالت کاری که باید انجام شود، این است که حتماً شیلنگ را تعویض نمایید و مانع از رسیدن آب به تسمه های کولر شوید. برای انجام این کار حتما به لینک سر بزنید.

اما برای پیدا کردن دلیل ریزش آب روی تسمه، می توان درب سمت موتور را بسته و درب دیگر را باز گذاشت. در این حالت اگر کولر را روشن نمایید، می توانید متوجه شوید که آب به چه شکل و از کجا روی تسمه می ریزد.

* راه حل رفع مشکل باز بودن بیش از حد پدها یا پوشال ها

برای رفع این مساله باید بست هایی که پوشال یا پد را با آن به درب کولر ثابت نگه می دارند را مجدداً نصب یا با بست های جدید جایگزین نمایید. جریان هوا می تواند به اندازه کافی قوی باشد، تا قطرات آب را به داخل بلوور منتقل کند.

 * راه حل رفع مشکل تخلیه یا ورود آب به آبراه ها توسط چند راهه های توزیع کننده

اگر با این مشکل در کولر آبی برخورد کردید، باید چند راهه های توزیع کننده را توسط متخصص، مجدداً، با تراز اصلاح یا تعویض نمایید.

* راه حل رفع مشکل پخش شدن آب روی حلزونی

برای این منظور باید اتصالات پمپ مکش داخل کولر را بررسی کنید تا علت جذب بیش از حد آب توسط پمپ مشخص شود و مدار آب رسانی درون کولر تنظیم شود.

* راه حل رفع مشکل لبریز شدن آب از آبراه ها

برای حل مشکل لبریزی آب از آبراه ها، باید رسوبات و اجسام خارجی که امکان دارد در آبراه ها گیر کرده باشند را تمیز کنید و با استفاده از گیره محدود کننده شیلنگ پمپ، جریان آب عبوری از پمپ را محدود نمایید.

* سرویس کولر آبی

یکی از مهم ترین روش هایی که برای پیش گیری از نشت آب از دهانه ورودی کولر آبی توصیه می شود، است.

در واقع در سرویس کولر آبی، مواردی از قبیل تعویض سالیانه پوشال ها، کنترل شیلنگ آب و تعویض آن در صورت وجود درز و سوراخ در آن، تنظیم استاندارد تسمه کولر و … انجام می شود که همه موارد در کنار هم سبب جلوگیری از آب دهی کولر آبی می شوند.

برای آشنایی با می توانید از طریق لینک آن، این مقاله را مطالعه نمایید و اگر برای سرویس کولر آبی خود نیاز به تهیه پوشال دارید، لینکرا لمس کنید.

جمع بندی:

همان طور که در این مقاله گفته شد، آب دهی دهانه ورودی کولر آبی به درون خانه معضل مهمی است که می تواند آرامش شما را بهم بزند.

بنابراین با توجه به تخصصی بودن این موضوع، شما می توانید از متخصصان ما در مجموعه تاسیسات 24 ساعته در خصوص کمک بگیرید.

پس همین حالا از طریق شماره تماس های درج شده در سایت یا پر کردن فرم درخواست سرویس با ما ارتباط برقرار کنید تا در اسرع وقت از خدمات تخصصی مجموعه تاسیسات 24 ساعته بهره مند شوید.

منبع : familyhandyman

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا