حوادث

وقوع ۱۱ تصادف فوتی در تهران طی ۷ روز

معاون اجتماعی پلیس راهور تهران بزرگ باشاره به وقوع ۱۱ تصادف فوتی در تهران از ۲۵ اسفند تا روز گذشته گفت: متاسفانه بخش عمده ای از تصادفات فوتی رخ داده در شهر تهران از روزهای پایانی اسفندماه تا امروز به علت عدم توجه راننده به جلو و البته عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه مربوط می شود.

به گزارش شیمیشی، سرهنگ فیروز کشیر درباره تصادفات نوروز ۱۴۰۳ گفت: با بررسی تصادفات رخ داده در طرح نوروزی پلیس راهور پایتخت شاهد وقوع ۱۱ فقره تصادف فوتی بوده ایم که ۵ فقره تصادف به علت عدم توجه راننده به جلو رخ داده است. همچنین ۴ فقره  تصادف  به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه رخ داده است.  از عوامل دیگر تصادفات نیز می‌توان به تصادف به علت عبور از چراغ قرمز و تغییر مسیر ناگهانی اشاره کرد .

وی ادامه داد: متاسفانه در میان ۱۱ تصادف فوتی رخ داده از ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۲ تا سوم فروردین ماه ۱۴۰۳، سه فقره از تصادفات به موتور سیکلت ها مرتبط می شد که در این میان عبور از چراغ قرمز و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه برای راکب موتورسیکلت سوارانی که هر سه در بیمارستان جان خود را از دست داده اند ثبت شده است. 

سرهنگ کشیر از رانندگان تهرانی و مسافران درخواست کرد:  با رعایت سرعت مطمئنه در شهر تردد کنید. همچنین استفاده از موبایل عامل اصلی عدم توجه به جلو است که این روزها موجب تصادفات فوتی و جرحی بسیاری می شود.

وی افزود: در صورت خستگی و خواب آلودگی در ساعات پایانی شب و پس از مهمانی های شبانه نوروز و ماه مبارک رمضان از رانندگی خودداری کنید.

معاون اجتماعی پلیس راهور فراجا درباره موتورسیکلت سواران نیز ادامه داد: موتورسواران ضمن استفاده از کلاه ایمنی و سرعت مطمئنه از تردد در تونل ها، خطوط ویژه و معابری که برای این کاربران ترافیکی ممنوع است ، خودداری کنند. 

سرهنگ کشیر به عابرین پیاده نیز هشدار داد:  طبق آمار و ارقام پلیس راهور تهران بزرگ، عابرین پیاده جان خود را به دلیل عبور از عرض بزرگراه و عدم استفاده از پل عابر از دست می دهند. بنابرین  استفاده از پل عابر پیاده از معابری مانند بزرگراه ها که تردد در آنها با مخاطرات بسیار همراه است خودداری کنید.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با علاقه زیاد به کشف تازه‌ها هستم. همیشه در جستجوی اخبار تازه، دیدنی و منحصر به فرد هستم تا خوانندگان را به جریان اتفاقات بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا