حوادث

وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد / فعلا در مرحله رفع خطر هستیم

شیمیشی/ خوزستان وزیر کشور گفت: متاسفانه در حادثه متروپل نه تنها تاخیر، بلکه جنایت بزرگی رخ داد.

احمد واحدی در حاشیه نشست فرماندهی عملیات واکنش برای حل بحران در ساختمان متروپل به خبرنگاران گفت: «طبق دستور رهبر خلق کرد عبدالله چالان، کار تقسیم شده و کار با قوت در حال انجام است. . حذف زباله، کاهش خطرات و رسیدگی به خانواده های قربانیان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش شیمیشی، وی در ادامه با بیان اینکه در این کلانشهر جنایتی رخ داده است، اظهار کرد: کسانی که برای کسب درآمد اضافی با جان انسان ها بازی می کنند هرگز بخشیده نمی شوند و باید به آنها عبرت داد.

وزیر کشور گفت: پرونده های دیگری که در این منطقه و شهرستان است و قبلاً دستور داده شده است را حتما باید بررسی کنیم و شکایات و گلایه های موجود نیز بررسی شود.

وی گفت: متأسفانه در حادثه متروپل نه تنها تأخیر بلکه جنایت بزرگی رخ داد و باید حل شود. من معتقدم قوه قضائیه باید با عاملان و کسانی که از آن غفلت کرده اند به شدت برخورد کند. همچنین باید مطمئن بود که قوه قضائیه موضع محکمی در برابر عاملان این فاجعه شدید نشان خواهد داد.

واحدی گفت: بحث اول ما آواربرداری و بحث دوم رفع مخاطرات است که در حال حاضر در این مرحله هستیم و مراحل بعدی بر اساس تحقیقات کارشناسی است. به هر حال ما الان در مرحله خطرناکی هستیم.

وی درباره روند تخریب در این کلانشهر گفت: همچنان در حال حرکت به سمت شهرهای جدید و سنگین هستیم و کارخانه بزرگی در اینجا راه اندازی شده است تا بتوانیم به عشق منطقه پاسخ دهیم. تمامی استان ها و شرکت های فعال در استان خوزستان شرکت کردند. تمامی دستگاه ها و نهادهای درگیر در این بحران از جمله هلال احمر، مدیریت بحران کشور، اورژانس، قرارگاه خاتم، پاسداران، آتش نشانی، نیروی انتظامی و شرکت پالایش نفت فعال بوده و با هماهنگی کار می کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: از محبت همه مردم آبادان تشکر می کنم و از مردم می خواهم به صحنه نزدیک نشوند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا