عمومی

همایش «ارتقا و تحول علوم پایه و بنیادی» در لرستان برگزار می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیروس مرادی دبیر اولین همایش توسعه و تحول علوم پایه و پایه استان لرستان گفت: این همایش استانی در تاریخ 11 آذر 1301 با هدف برگزاری یک همایش برگزار شد. کنفرانس موثر و عمیق است پیوند دانشگاه، جامعه و صنعت و معرفی کاربردهای علوم پایه توسط دانشکده علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار می شود و بزرگترین همایش استانی توسعه و ارتقای علوم پایه و پایه در حوزه کیفی است. و تعداد شرکت کنندگان در کشور.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف برگزاری کنگره استانی توسعه و تحول علوم پایه و بنیادی، معرفی توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه لرستان و اجرای طرح ها از طریق تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه و اقشار مختلف جامعه و صنعت است. ساختن یک. علوم پایه و بنیادی تهیه و اجرا شود.

دبیر اول همایش توسعه و تحول علوم پایه و پایه استان لرستان گفت: سخنرانان همایش همه اقشار جامعه به ویژه ارگان ها و سازمان های آموزشی، علمی، مدیریتی، اقتصادی و صنعتی و این همایش با توجه به اهمیت جایگاه دادن به علوم پایه در رشد علمی جامعه برگزار خواهد شد.

مرادی تصریح کرد: همایش استانی توسعه و تحول علوم پایه با حضور و سخنرانی مهمانان مختلف استانی و کشوری برگزار می شود. ماهیت دروس این است که آنها باید کاربردی باشند.

وی همچنین گفت: از مدیران صندوق حمایت از پژوهشگران کشور نیز برای شرکت در این همایش دعوت شده است.

دبیر اول همایش توسعه و تحول علوم پایه و بنیادی استان لرستان تصریح کرد: این همایش در سال های اخیر بزرگترین همایش دانشگاه لرستان و استان لرستان محسوب می شود و 450 تا 500 نفر به این همایش ها دعوت شده اند. سه کنفرانس – روز کنفرانس همچنین بزرگترین همایش استانی توسعه و تحول علوم پایه و بنیادی در سطح استانی کشور است.

مرادی درباره کارگاه های این همایش اینگونه ادامه داد: کارگاه های علمی نیز در این رویداد برگزار می شود. کارگاه های علمی با هدف تقویت کاربردهای علوم پایه، بازرگانی و بازار کار علوم پایه و پایه برگزار می شود. در این کارگاه ها مباحث کاربردی به دانش آموزان، معلمان و معلمان ارائه می شود.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های همایش، اجرای تورهای علمی برای دو رشته زمین شناسی و زیست شناسی است; در این سفرهای علمی استان لرستان از نظر زمین شناسی و زیست شناسی مورد بررسی قرار می گیرد.

دبیر اول همایش توسعه و تحول علوم پایه و بنیاد استان لرستان تصریح کرد: انجمن های علمی دانش آموزی نیز در برنامه ریزی و اجرای همایش مشارکت فعال دارند. همچنین در سه روز برگزاری همایش نمایشگاه های علمی در دانشکده علوم پایه برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا