حوادث

هشدار و آماده‌باش مدیریت بحران تهران برای بارش سنگین برف و باران/کوهنوردی و تردد غیرضروری ممنوع

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بلایای طبیعی استان تهران با اشاره به پیش بینی بارش شدید برف در روز یکشنبه در تهران، از آمادگی مدیریت بحران و همچنین پیشنهادها و هشدارهایی به مردم خبر داد.

علی نصیری در گفت وگو با شیمیشی. وی به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش شدید برف در اکثر مناطق تهران اشاره کرد و گفت: بر اساس پیش بینی ها سامانه بارشی از صبح یکشنبه در پایتخت فعال می شود که ابتدا مناطق آن را تحت تاثیر قرار می دهد. شمال غرب و شمال تهران و سپس سایر نقاط شهر از جمله شرق و جنوب را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش هواشناسی شدت این بارش ها بیشتر از بارش برف روز پنجشنبه در تهران بوده و مدت زمان آن نیز بیشتر است، گفت: در این راستا پیش بینی می شود میزان بارش برف در نقاط مختلف رخ دهد. تهران. از 10 میلی‌متر تا 10 سانتی‌متر خواهد بود.بنابراین توجه به چند موضوع و نکات نهادها و شهروندان ضروری است.

هشدار مدیریت بحران تهران و آمادگی در برابر برف و باران/کوهنوردی و تردد غیر ضروری ممنوع است.

علی نصیری

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه هماهنگی های لازم بین نهادهای مختلف شهر تهران انجام شده است، گفت: امروز و پس از اتمام راهپیمایی 22 بهمن در تهران، چندین ادارات و ارگان های شهرداری تهران و نهادها . با تشکیل جلسه مشترک پلیس مهاجرت و آمادگی های لازم در خصوص آخرین اقدامات برای مقابله با بارش برف.

نصیری در خصوص این اقدامات گفت: بر بارگیری تمامی انبارهای نمک و نمک شهر تهران تاکید شد. همچنین خودروها و اکیپ های برف روب در نقاط مختلف مستقر می شوند تا در هنگام بارش برف مسیر را به صورت ناگهانی باز کنند. همچنین نقاط حادثه خیز و نقاطی که در بارش برف قبلی در آنها راه بندان ایجاد شده بود شناسایی و استقرار سربازان افزایش می یابد. در خصوص جاده ها هماهنگی خوبی با پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد.

وی همچنین گفت: به طور کلی دستورالعمل جامعی برای تمامی دستگاه های خدمات رسان، امدادی و انتظامی تهران ابلاغ شده و همه دستگاه ها باید آن را رعایت کنند.

هشدار مدیریت بحران به شهروندان

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بلایای استان تهران نیز پیشنهادات خود را به شهروندان ارائه کرد و گفت: لازم است شهروندان نکاتی را در دستور کار خود قرار دهند و به آنها اهمیت دهند. ابتدا از تردد غیر ضروری در شهر خودداری کنید و تا حد امکان از استفاده از خودروهای شخصی خودداری کنید. استفاده از مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی بهترین پیشنهاد برای این روز است.

وی ادامه داد: آن دسته از افرادی که به هر دلیلی مجبور به استفاده از خودروی شخصی هستند باید توجه داشته باشند که با توجه به کاهش میانگین سرعت خودروها و همچنین افزایش احتمال تصادف، زمان بیشتری برای رسیدن به خودروهای شخصی نیاز دارند. مقصد از پارک کردن خودرو در مکان های نامناسب خودداری کنید. همچنین، حتما زنجیر به همراه داشته باشید و قبل از حرکت از کارکرد سیستم گرمایشی و برف پاک کن های خودروتان مطمئن شوید.

نصیری با تاکید بر اینکه تا صبح روز دوشنبه از کوهنوردی پرهیز کنند، گفت: گروه های کوهنورد آماتور و حرفه ای تا صبح دوشنبه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند، زیرا بر اساس پیش بینی هواشناسی در ارتفاعات احتمال وزش باد وجود دارد. تهران بسیار زیاد است. . بالا

بیشتر بخوانید:

با رعایت این هشدارها، زمستان خود را «سالم» سپری کنید.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بلایای طبیعی استان تهران گفت: از ماندن در کنار رودخانه ها و مسیل ها، اطراف ساختمان های پراکنده و قدیمی، پوشیدن کفش و لباس گرم و مناسب، موتور سواری و … خودداری کنید. پیشنهاداتی که شهروندان باید جدی گرفته شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا