اقتصادی

نکاتی درباره تکنولوژی نوظهوری به نام وب ۳

به گفته یک کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عبور هر یک از فناوری های جدید از مراحل آزمایشگاهی و کاربران محدود آنها طبیعی است، اما به نظر می رسد اکنون می توان ردپای وب 3 را در موضوعاتی مانند ارزهای دیجیتال مشاهده کرد. و ارزهای رمزپایه. هوش مصنوعی و موارد ما از این طریق تماشا می کنیم.

کیوان اگبرکار در گفت وگو با شیمیشی، درباره وب 3 و مهمترین کاربردهای آن، اظهار کرد: همانطور که می دانید ما وب 1، 2، 3 و وب هایی که می آیند را داریم، اما وب 1 از اولین باری که اینترنت وجود داشت استفاده می شد. ایجاد شده. ایجاد شد و دسترسی به وب سایت ها و صفحات وب ایجاد شد

وی همچنین گفت: واژه www.web برگرفته از تار عنکبوت است، در واقع این واژه به معنای تار عنکبوت جهانی است تا بتوانیم به شبکه ها و وب سایت های مختلف متصل شویم و تار عنکبوت را از همه بپسندیم. این چیزها مرتبط هستند. وب 1 از زمان تأسیس اینترنت تا اواسط دهه 2000 مانند سال 2005 ادامه داشت و اطلاعات به صورت یک طرفه توسط تولید کننده یا ارائه دهنده محتوا ارائه می شد و فقط کاربر می توانست اینها را دریافت و مشاهده کند.

نقره ساز ادامه داد: اما وب 2 در اواسط دهه 2000 شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. سایت دوم مکانی است که کاربران می توانند در آن تعامل داشته باشند و در تولید محتوا نقش داشته باشند، بنابراین این سایت کاربرپسند است و کاربران می توانند با دیگران تعامل داشته باشند.

این کارشناس حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه سخنان خود به وب 3 اشاره کرد و توضیح داد: وب 3 که کم کم داریم وارد آن می شویم و به نوعی سایه آن را دو سال پیش دیده ایم و گسترده ترین نشانه است. این هوش مصنوعی است. این وب جایی است که محتوا بدون نیاز به انسان تولید می شود. اینترنت اشیا و تجزیه و تحلیل داده ها، ارزهای رمزنگاری شده یا ارزهای دیجیتال از جمله موضوعاتی هستند که در وب 3 مطرح شده و بسیار مهم هستند. وب 3 علاوه بر موارد ذکر شده به افزایش کیفیت محتوا و امکان مشاهده آن کمک می کند و در نتیجه محیط کاربری و تولید محتوا در حال تغییر است.

وی درباره مزایای وب 3 توضیح داد: یکی از مزایای این وب دسترسی رایگان به اطلاعات است و امکان کسب اطلاعات از طرق مختلف را می دهد. همچنین ویژگی های بسیار خوبی در مورد داده ها و مالکیت محتوا ارائه می دهد.

اگبرکار درباره وضعیت اخیر وب 3 در دنیا از جمله ایران گفت: این نوع استفاده از وب 3 نیاز به سخت افزار خاصی ندارد، اما ممکن است نیاز به نرم افزار خاصی داشته باشد، بنابراین اگر بخواهیم بگوییم کجا انجام می شود، می تواند باشد. گفتنی است که به صورت محدود در حال آزمایش و آزمایش است، اما در سطح کلی باید انتظار داشت که یکباره اتفاق بیفتد، مانند هوش مصنوعی و شاهد پدیده وب سه باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فناوری مانند آب است، راه خود را پیدا می کند و به پیشرفت خود ادامه می دهد، به همین دلیل مواردی مانند فیلترینگ نمی تواند بر آن تأثیر بگذارد. وقتی از وب 3 صحبت می کنیم و می گوییم که امنیت، کیفیت بالا و خدمات بیشتری را به کاربران ارائه می دهد، بهتر است به جای محدود کردن این فضا فرهنگ سازی کنیم تا آسیب و آسیب در امان بماند. ضمناً وقتی صحبت از فیلترینگ و محدودسازی می شود، امنیت، کیفیت و سرعت کاهش می یابد و هزینه ها افزایش می یابد. پس چقدر خوب است که دولت هایی که تصمیم می گیرند شکل دیگری از حکمرانی اینترنت داشته باشند به فناوری جدیدی مانند وب 3 توجه کنند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا