علمی و پزشکی

نات کوین چیست؟ / هیاهوی بسیار و جنجالی در تلگرام

اخیرا یک بازی توسط بنیاد تن طراحی و در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام منتشر شده است که در آن کاربران باید یک مینی اپلیکیشن تلگرام را نصب کرده و روی آیکون های آن به نام Notcoin کلیک کنند.

عاملی که محبوبیت NatCoin را افزایش داده است این است که این نه تنها یک ارز رمزنگاری شده است، بلکه یک بازی مبتنی بر میم است که به کاربران امکان می دهد با کلیک بر روی صفحه نمایش امتیاز و درآمد کسب کنند و به دلیل سادگی و جذابیت آن به صورت خلاصه شده است. محبوبیت زیادی دارد و میلیون ها نفر در مرحله آزمایش آن شرکت کرده اند.

این بازی ساده و آسان طراحی شده است و نیازی به نصب، ثبت نام و هزینه ندارد. هر کسی که یک مرورگر وب و اتصال به اینترنت داشته باشد می‌تواند فوراً شروع به بازی و کسب Natcoin کند. کاربران می توانند از نت کوین های کسب شده برای خرید آیتم های مختلف در بازی استفاده کنند تا نت کوین های بیشتری کسب کنند.

بیشتر بخوانید:

memecoin چیست؟

بر اساس نظرات کارشناسان و تحلیلگران در مقالات مختلف، میم کوین ها ارزهای دیجیتالی مبتنی بر میم یا جوک های اینترنتی هستند که ارزش چندانی ندارند، اما گاهی تحت شرایطی مانند حمایت از سلبریتی ها و مقبولیت جامعه. شبکه های اجتماعی یا تعامل کاربر با یک پلتفرم. که آنها را معرفی می کنند، از آنها مراقبت می کنند و در نهایت بزرگ می شوند.

کارشناسان بر این باورند که اگرچه پس از انتشار این ارز دیجیتال در مدت کوتاهی، طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرد، اما جالب است که تیم سازنده آن هیچ هزینه ای صرف تبلیغات نکرده است، بلکه در قالب تبلیغات دهان به دهان در جامعه اعضای معروف تلگرام بوده است

شایان ذکر است که محبوبیت این بازی در مدت کوتاهی پس از عرضه رسمی بسیار افزایش یافت و طبق اعلام، تنها در 10 روز 6.3 میلیون بازیکن در آن فعال بودند و اکنون میلیون ها نفر در سراسر جهان مشغول استخراج سکه هستند. . اما سوال اینجاست که آیا این شور و شوق تضمین می کند که پروژه کلاهبرداری نیست؟

به گفته تحلیلگران، اگر این بازی را یک پروژه ارز دیجیتال بدانیم، باید مشخص کنیم که آیا استانداردهای لازم برای یک پروژه قابل قبول در دنیای ارزهای دیجیتال را دارد یا خیر. و این در حالی است که NatCoin یک ارز دیجیتال واقعی نیست و بر روی بلوک TON ساخته نشده است و در نتیجه این مشکل آن را بیشتر به یک کالای اینترنتی تبدیل می کند.

در حال حاضر NatCoin همزمان با رشد کاربران جهانی خود، مورد توجه برخی از کاربران در ایران نیز قرار گرفته است و اگرچه اطلاعات رسمی در این زمینه منتشر نشده است، اما به نظر می رسد که سازنده آن تیم پاول دوروف است. ، نوعی اعتماد به کاربر وجود دارد. بازی کنید و وارد سایت یا ربات شوید، در حالی که کارشناسان همیشه در مورد پدیده های نوظهور و البته ناشناخته هشدار می دهند.

در نتیجه این سوال پیش می آید که موضوعی که مدت هاست توسط برخی افراد مشهور تبلیغ می شود و به اطلاع عموم می رسد و به راحتی به دست می آید چرا باید در آینده ارزشمند شود؟ بنابراین توصیه می شود کاربران از این ارز دیجیتال به امید ارزشمند شدن در آینده استفاده نکنند.

چند سال پیش چنین اتفاقی افتاد و برای مدتی اپلیکیشن شبکه معروف شد و کاربران زیادی از آن استفاده کردند. این پروژه ادعا می کرد که اولین ارز دیجیتال قابل استخراج توسط موبایل است، در نتیجه مشخص شد که ادعای آنها صحت ندارد و آنها اولین نیستند.

در هر صورت، چند سالی است که روند جدیدی به نام ارزهای رمزنگاری شده در دنیای مالی به وجود آمده است و این روزها جنبه های جدیدی از ارزهای دیجیتال بیشتر نمایان شده است. در هر صورت، این پدیده نوظهور ممکن است پیامدهای احتمالی داشته باشد. از نظر روانشناسی، طمع ممکن است دلیل جذب مردم به این بازارها باشد و برخی افراد به خوش بینی اعتقاد داشته باشند و سرمایه خود را برای کسب سود بیشتر از دست بدهند. تحلیل بازار اقتصادی و فناوری اطلاعات ضروری است و اگر فردی این دانش را ندارد از ورود به آن خودداری کند.

5858

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا