حوادث

موبایل‌قاپی از ۱۰۰ نفر در بازار تهران برای خوشگذرانی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه ای با بیش از 100 نسخه گوشی تلفن همراه در بازار تهران خبر داد.

به گزارش شیمیشی، سرهنگ علی ولی پور گودرزی با اعلام این خبر گفت: 30 تیرماه سال جاری سرقت گوشی تلفن همراه یکی از شهروندان در بازار تهران توسط راکب موتورسیکلت هوندا به مرکز فوریت های پلیسی 110 اعلام و سپس موضوع گزارش شد. وی بلافاصله به مرکز واکنش اورژانس اعزام شد و به پلیس پایتخت نیز اطلاع داده شد و سپس تیم های یگان فوریت های پلیسی وارد عمل شدند.

وی تصریح کرد: تیم های واکنش سریع پلیس با هدف رسیدگی سریع به شکایات و حوادث تشکیل شده و در مدت کوتاهی از فعالیت خود دستاوردهای قابل توجهی در کاهش آمار سرقت و افزایش قدرت کشف داشته اند. چند دقیقه بعد دزد را دید که فرار می کند. در این رابطه عملیات تعقیب و گریز بین سارق و پلیس آغاز شد و پس از دقایقی متهم توسط ماموران دستگیر و موتورسیکلت وی توقیف شد.

ولی پور گودرزی همچنین گفت: ماموران پلیس دستگیر شده در بازرسی بدنی و در بازرسی از وی 6 گوشی تلفن همراه مسروقه، 20 میلیون ریال پول و یک قبضه سلاح سرد کشف و ضبط کردند. این فرد به کلانتری منتقل شد و در آنجا مورد بازجویی قرار گرفت و در آنجا اعتراف کرد که بیش از 100 فقره سرقت و سرقت تلفن همراه با همکاری فرد دیگری در محدوده بازار وجود دارد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: متهم اعتراف کرد که همراه دیگر شریکش در حال جستجو در بازار تهران بوده و پس از شناسایی افرادی که گوشی های تلفن همراه گران قیمت داشتند، گوشی تلفن همراه آنها را برداشته و متواری شدند. بر اساس اظهارات سارق دستگیر شده، گوشی های مسروقه را به قیمت بسیار ارزان به فروشنده پول فروخته و پول را صرف سرگرمی کرده اند.

وی در پایان به تشکیل پرونده برای متهم دستگیر شده و انتقال وی به دادسرا اشاره کرد و پلیس برای دستگیری همسر دیگر این سارق و صاحب اموال مسروقه ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا