حوادث

مجازات نمره منفی گواهینامه چیست و چگونه پاک می‌شود؟

معاون پلیس راهور فرج در جریان تفسیر مجازات های پیش بینی شده برای حداکثر منفی گواهینامه رانندگی نیز نحوه رفع این نکته منفی را فاش کرد.

سردار سید تیمور حسینی در گفت وگو با شیمیشی. وی در خصوص امتیازات منفی که پس از تخلفات تصادفات رانندگی به رانندگان داده می شود، گفت: مشکل منفی در ماده 7 قانون تخلفات رانندگی پیش بینی شده است. بر اساس این ماده، مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی در حدود وظایف و اختیارات موظف خود، همزمان با صدور قبض به صورت ارائه یا ضبط با دوربین، گزارش تخلف تصادف را به دستگاه های ذیربط ارسال می کنند. . بخش ترافیک به شماره و نوع گواهینامه رانندگی اشاره می کند و در صورت لزوم با نکات منفی مندرج در آیین نامه برخورد می شود.

کدام جرایم راهنمایی و رانندگی نمره منفی دارند؟

وی در خصوص اینکه کدام تخلفات رانندگی با امتیاز انحراف همراه است، گفت: برخی تخلفات راننده متهم را دارای امتیاز محرومیت می کند، مانند رانندگی با سرعت بیش از 50 کیلومتر بیش از حد مجاز، عبور غیرمجاز، حرکت مارپیچ، عبور از نقطه قرمز. . نور، مصرف مشروبات الکلی و… از جمله این اتفاقات است.

مجازات امتیاز منفی رانندگان مقصر چیست؟

جانشین رئیس پلیس راهو فراکا درباره مجازات راننده متهم در هنگام جمع‌آوری اوراق منفی به شیمیشی گفت: در صورت جمع‌آوری این نت‌ها و مجموع آن برای اولین بار به 30 امتیاز، گواهینامه فرد خاطی به مدت 3 سال تعلیق می‌شود. ثبت نام ماهانه این موضوع از طریق پیامک به متخلفان اطلاع داده می شود و این فرد باید با مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی، گواهینامه خود را بدهد و جریمه بپردازد.

حسینی ادامه داد: پس از سه ماه سند به این فرد تحویل می شود. این بار در صورتی که نمره منفی به 25 امتیاز برسد گواهینامه به مدت 6 ماه ضبط می شود و مجدداً همان پروسه ارسال پیامک و تحویل گواهی و جریمه وجود دارد.

ابطال گواهی در صورت تکرار تعداد نمره منفی برای بار سوم

وی ادامه داد: شش ماه پس از تحویل گواهی به متهم، این بار شرایط متفاوت خواهد بود. در واقع اگر راننده ای مرتکب تخلف تصادفی شود و تعداد امتیازات منفی گواهینامه رانندگی او به 20 برسد، این بار گواهینامه رانندگی او به مدت یک سال سلب می شود و پس از یک سال گواهینامه به او بازگردانده نمی شود. لغو خواهد شد. پس از آن باید مراحل معمول را برای گرفتن گواهی طی کند و دوباره در کلاس های مدرسه شرکت کند و برای گرفتن آن در آزمون شرکت کند.

جانشین رئیس پلیس راهور فراکا با بیان اینکه چرا نمی توان بلافاصله گواهینامه یک فرد را باطل کرد، گفت: به همین دلیل است که فرد بلافاصله برای گرفتن گواهینامه اقدام نمی کند، در واقع یک سال تعلیق گواهینامه و رانندگی یکی از مجازات هاست. برای رانندگان پرخطر ارائه می شود.

حسینی در خصوص اینکه اگر فردی با تعلیق گواهینامه رانندگی کند، چه اتفاقی می افتد، گفت: اگر فردی سه ماه، شش ماه یا یک سال رانندگی کند، مشمول تخلف، رانندگی بدون گواهینامه و اگر داشته یا داشته باشد. تصادف. . مشکلی که در این مدت وجود دارد، مسئولیت جرم را بر عهده خواهد گرفت و بیمه از او حمایت نخواهد کرد. رانندگی برای این افراد در دوره تعلیق ممنوع است.

نمره منفی گواهینامه چگونه پاک می شود؟

وی درباره نحوه حذف علائم منفی گواهینامه نیز گفت: در صورتی که مجرم شش ماه پس از آخرین تخلف مرتکب تخلف نشود، تمامی نمرات منفی تخلفات قبلی لغو و تخلفات بعدی وی برطرف می شود. به عنوان اولین جرم او محسوب می شود.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی فریکا نیز تاکید کرد: میزان امتیاز منفی هر تخلف برای رانندگان هواپیماهای حمل و نقل عمومی متفاوت است و این موارد در سامانه پلیس راهنمایی و رانندگی ثبت می شود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با علاقه زیاد به کشف تازه‌ها هستم. همیشه در جستجوی اخبار تازه، دیدنی و منحصر به فرد هستم تا خوانندگان را به جریان اتفاقات بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا