عمومی

لزوم فرهنگ‌سازی زکات در جامعه/روحانیون در تبلیغ زکات تلاش کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، خوچه اسلام محمد جفرزاده عصر دوشنبه در جلسه شورای زکات شهرستان. اصلاندوز وی بیان کرد: پرداخت زکات واجب است و همه باید آن زکات را جمع کنند آوردن و توجه ویژه ای داشته باشید چی شد در دروس دینی، در کنار واجبات دینی مانند نماز، همواره بر مسئله زکات تأکید شده است.

وی بر توسعه و فرهنگ سازی زکات در جامعه تاکید کرد و افزود: مسئولان باید کار تبلیغی خود را برای ایجاد فرهنگ زکات گسترش دهند. هی تو شخصیت های فرهنگی و اجتماعی جامعه به ویژه آخوندها و همچنین رسانه ها در این زمینه نقش جدی دارند.

امام جمعه شهر اصلاندوز وی با اشاره به اینکه زکات همواره در رفع مشکلات اقشار نیازمند جامعه موثر بوده است گفت: مردم شهرستان. اصلاندوز مردم مغان به ویژه مردم روستایی و عشایری منطقه همواره حامی اقشار محروم جامعه بوده و در جریان شیوع ویروس کرونا که مشکلات عدیده ای را برای مردم به ویژه نیازمندان ایجاد کرده است ابراز همدردی کرده اند. در یک تمرین بزرگ شرکت می کند.

هجت الاسلام جفرزاده به تشریح اهمیت پرداخت زکات پرداخت و اظهار داشت: در آیات و روایات آمده است که اگر همه ثروتمندان زکات اموال خود را بپردازند فقیر و گرسنه نخواهند بود لذا انتظار می رود مردم همکاری کنند. با دستگاه های اجرایی ذیربط در پرداخت زکات.

به گزارش خبرنگار آنلاین، گفتنی است در ادامه این جلسه رئیس شورای احیای زکات اردبیل به بررسی کار و فعالیت دستگاه های اجرایی ذیربط در خصوص مجموعه پرداخت. آوردن زکات گزارشی و همچنین فرماندار شهرستان ارائه کرد اصلاندوز همچنین بر لزوم همکاری و برنامه ریزی مناسب برای این نشست آوردن زکات تاکید کرد.

دکمه بازگشت به بالا