عمومی

فعلا برنامه‌ای برای تعطیلی صنوف نداریم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، منوچهر حبیبی در مرکز پیشگیری و حفاظت کرونا در استان قزوین که بعدازظهر شنبه در سالن باقرالعلوم در استان قزوین راه اندازی شد ، گفت: سعه صدر ، پشتیبانی و وفاداری همه افراد و مدیران ، قرنطینه ترین نوع آن در روستای حسین آباد آبیک ساخته شد و روز گذشته این روستا از قرنطینه خارج شد.

وی افزود: مهمترین و جامع ترین راه مبارزه با بیماری عروق بیماری کرونا قلب ، نظارت بر پروتکل ها و مسائل بهداشتی است و اگر آن را دنبال کنیم ، از شیوع این ویروس معروف جلوگیری خواهیم کرد.

قائم مقام مرکز پیشگیری و کنترل تاجگذاری استان قزوین گفت: ما هر ساله نمایشگاه فروش بهاری نداریم و اصناف برنامه ای دارند. درست کردن چه کسی فروش ویژه و تخفیف می دهد آه تو به مردم تقاضا کنید و به مردم احترام بگذارید.

وی گفت: مردم باید مدیریت خرید خود را داشته و از اماكن شلوغ پرهیز كنند و همه باید در شرایط فعلی نظافت را در دستور كار قرار دهند.

حبیبی تصریح کرد: همچنین باید انجمن از ساعت 20:30 بعد از ظهر تا پایان تعطیلات تعطیل باشد تا از ساعت 9 شب شاهد تعطیلی کامل شهر باشیم و بعد از این مدت هیچ اخطاری داده نمی شود اما آنها اعلام می کنند مشغول آن باش

وی افزود: فروشگاه های زنجیره ای نیاز به رعایت استانداردهای پاکیزگی دارند در غیر این صورت هیچ کس راضی نمی شود.

“اگر حمایت و همکاری لازم از سوی بازار وجود داشته باشد ، ما نمی خواهیم آن را به طور کامل بگیریم و اکنون تعطیلی بازار در هفته های اخیر معتبر نیست ، اما در صورت عدم حمایت ، این ممنوعیت اجرا می شود” معاون وکیل سیاسی و امنیتی قزوین ادامه داد.

وی ادامه داد: تردد در سطح شهر تا ساعت 21 شب همچنان باز است و اگر پس از این مدت سفر صورت گیرد ، تماس های لازم با عاملان برقرار می شود.

حبیبی اظهار داشت: دست فروشنده ها در برخی از مناطق شهر ، آنها باید مدیریت و سازماندهی شوند تا از جمع شدن مردم جلوگیری شود و زمینه فروش این افراد فراهم شود.

وی با بیان اینکه استان قزوین برای نوروز برنامه ای ندارد و ما آمادگی استقبال از مسافران را نداریم ، گفت: پذیرش مسافران در مدارس ، اردوها و برپایی چادرها و میادین کاملاً ممنوع است و از شهروندان خود می خواهیم امسال سفر را مدیریت کنند و برنامه ای برای بودن ندارم.

مقامات اخیراً متذکر شده اند که پروتکل ها هنگام ملاقات مقامات کشوری پیگیری و اجرا نمی شوند: “مسئولان استانی باید از سلامتی مهمانان و حاضران مراقبت کنند و مردم از این نوع سهل انگاری به شدت شکایت دارند.”

دکمه بازگشت به بالا