ترندهای کسب و کارعمومی

علت کم شدن مکش جاروبرقی سطلی

کم شدن مکش جاروبرقی یکی از مشکلات بسیار رایجی می باشد که قدرت دستگاه را در جمع آوری گرد و خاک و تکه های آشغال و غیره کاهش می دهد. خوشبختانه اغلب دلایل کاهش قدرت مکش جاروبرقی ال جی، بوش، سامسونگ، پارس خزر و سایر برندها به آسانی و با تغیر در نحوه استفاده از دستگاه قابل رفع می باشد. تنها تعداد اندکی از علت های اصلی رخ دادن این شرایط نیاز به تعمیر قطعات داخلی دارند. در این بخش از مطالب تکنوپشتیبان دلایل اصلی که باعث کاهش قدرت مکش جاروبرقی میشود را بررسی و راه حل هایی برای رفع آنها ارائه می دهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید:

1- کم شدن مکش جاروبرقی به علت پر بودن کیسه

پر بودن کیسه جاروبرقی مشکلات زیادی را بوجود می آورد و به همین دلیل باید زمان تعویض آنها را جدی گرفت. به عنوان مثال، و کاهش قدرت مکش آن از جمله مشکلاتی هستند که هر دو به دلیل پر بودن کیسه رخ می دهد. برای رفع این مشکل کافیست کیسه را قبل از پر شدن کامل تعویض کنید.

2- سوراخ بودن کیسه جاروبرقی

برای اینکه جاروبرقی با مکش بالا زباله ها را جمع آوری کند، هیچ راه نفوذی برای هوا در این مسیر نباید وجود داشته باشد. سوراخ شدن کیسه جاروبرقی نه تنها گرد و غبار را به بیرون انتقال می دهد، بلکه تا حد زیادی قدرت دستگاه را در جمع آوری آشغال و زباله ها کاهش می دهد. استفاده از کیسه های کاغذی بی کیفیت و همچنین جمع آوری شیشه ها با جاروبرقی هر دو می توانند باعث پاره شدن کیسه شوند. علاوه براین، بهتر است بررسی کنید که آیا کیسه درست نصب شده است یا خیر؟

3- کم و زیاد شدن مکش جاروبرقی به علت ارتفاع زیاد لوله

در حالت کلی، هر اندازه ارتفاع لوله جاروبرقی بیشتر باشد، زباله ها با مکش کمتری جمع آوری میشوند. به همین دلیل باید تا حد امکان و بر اساس شرایط محیط و جنس سطح فاصله را تا موتور کم کرد. با کم کردن ارتفاع لوله جاروبرقی می توان قدرت مکش را تا حد مطلوبی افزایش داد.

4- خراب بودن موتور جاروبرقی

موتور مهم ترین و اصلی ترین قطعه داخل جاروبرقی می باشد که وجود خرابی در آن می تواند منجر به کم شدن قدرت مکش دستگاه شود. دقت داشته باشید که اگر مکش جاروبرقی تا حد زیادی کاهش پیدا کرد و بوی سوختگی نیز از دستگاه به مشام رسید، حتما با مراکز تماس بگیرید. در واقع کم شدن قدرت مکش جاروبرقی نوعی زنگ خطر و هشدار می باشد تا سلامت موتور را جدی بگیرید.

5- گرفتگی لوله خرطومی

یکی از اشتباهات رایجی که اغلب افراد مرتکب میشوند، جمع آوری هر نوع زباله و آشغال با جاروبرقی است. تکه های بزرگ پارچه و کاغذ و پلاستیک در مسیر خرطومی تجمع پیدا می کنند. گرفتگی و انسداد لوله های خرطومی مانع از عبور هوا با شدت زیاد میشود و به همین دلیل مکش جاروبرقی را کم می کند. تا حد امکان تکه های بزرگ زباله و آشغال را با جاروبرقی جمع آوری نکنید و بهتر است خرطومی را از دستگاه جدا نموده و گرفتگی های آن را رفع نمایید.

6- تنظیمات اشتباه جاروبرقی

در بسیاری از مواقع کم بودن قدرت مکش جاروبرقی تنها به دلیل استفاده از قدرت کم دستگاه است. با استفاده از دکمه های روی جاروبرقی تنظیمات را روی قدرت بالای مکش قرار دهید تا مشکل رفع شود.

7- گرفتگی فیلتر جاروبرقی

فیلترهای موجود در داخل جاروبرقی به دلیل استفاده زیاد به مرور با لایه هایی از گرد و غبار مسدود میشوند. این فلیترها نقش بسیار مهمی در میزان قدرت مکش جاروبرقی دارند و به همین دلیل باید همیشه تمیز شوند. البته در برخی از مواقع ممکن است فیلتر دچار پارگی شده باشد که تنها راه حل تعویض است. جداره جاروبرقی را باز و فیلتر قبلی را خارج کنید. سپس فیلتر جدید را در جای خود قرار داده و درب جاروبرقی را ببندید. پیشنهاد می کنیم به جنس فیلتر و تقلبی یا اصل بودن آنها دقت داشته باشید در غیر این صورت پس از چند مرتبه استفاده از دستگاه مجدد مکش کاهش پیدا خواهد کرد.

8- نشت هوا از اتصالات جاروبرقی

همان طور که اشاره شد، برای اینکه جاروبرقی بتواند بدرستی و با قدرت بالا زباله ها را از روی سطوح جمع آوری کند، هوا نباید به بیرون نفوذ کند. وجود ترک و شکستگی روی لوله خرطومی، باز بودن محل اتصال خرطومی به بدنه جاروبرقی از جمله مواردی هستند که باعث نشت هوا می شوند. علاوه براین، بر روی لوله برخی از جاروبرقی ها محفظه ای برای ورود و خروج هوا وجود دارد که با باز بودن آن مکش کاهش پیدا می کند. لذا کافیست تمام بخش های جاروبرقی را بررسی کنید و منافذ و ترک هایی که باعث نشت هوا میشوند را مسدود کنید.

9- کم و زیاد شدن مکش به علت کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی

از دیگر مواردی که می توان به عنوان علت کم شدن مکش جاروبرقی در نظر گرفت، کثیف بودن برس پارویی است. برس و شانه جاروبرقی با گذشت زمان مو و نخ و گرد و غبار زیادی را به خود جذب می کند و به همین دلیل مکش دستگاه کم میشود. با تمیز کردن برس براحتی می توانید مجدد قدرت مکش جاروبرقی را افزایش دهید.

راه های افزایش قدرت مکش جاروبرقی

با توجه به آنچه در طول متن به آن اشاره شد، برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی می توانید موارد زیر را انجام دهید:

 • کیسه جاروبرقی را بررسی و در زمان مناسب تعویض کنید.
 • برس پارویی جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز کنید.
 • درون لوله خرطومی را بررسی و گرفتگی های آن را رفع کنید. بهتر است تکه های بزرگ زباله ها را با جاروبرقی جمع آوری نکنید تا مسیر عبور آنها تا کیسه دچار گرفتگی نشود.
 • محل اتصال خرطومی به بدنه جاروبرقی را محکم کنید تا هوا نشت نکند.
 • فیلترهای درون جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز و در صورت نیاز تعویض نمایید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی ال جی

جاروبرقی های ال جی دارای تنوع بالایی از نظر مدل و قابلیت ها هستند. در صورت کم شدن قدرت مکش دستگاه بررسی کنید که آیا تنظیمات درست انجام شده و از حداکثر قدرت جاروبرقی استفاده می کنید یا خیر؟ در صورت خراب بودن موتور بهتر است با تیم های تماس بگیرید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی سامسونگ

در صورت کاهش قدرت مکش جاروبرقی سامسونگ کافیست بررسی کنید که آیا کیسه پر شده است یا خیر؟ از محل اتصال لوله خرطومی هوا نشت می کند؟ برس پارویی تمیز است؟ ارتفاع لوله بیش از اندازه نیست و با جنس سطح تناسب دارد؟ موتور جاروبرقی سالم است؟ فیلتر دچار انسداد و گرفتگی نشده است؟ در صورت عدم رفع مشکل با رفع هر یک از این موارد، با مراکز تماس بگیرید.

علت کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر

از مهم ترین دلایل کم شدن مکش جاروبرقی پارس خزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پر بودن یا سوراخ بودن کیسه جاروبرقی یا نصب اشتباه آن
 • مسدود شدن سطح فیلترهای درون جاروبرقی
 • گرفتگی لوله خرطومی
 • زیاد بودن ارتفاع لوله جاروبرقی
 • نشت هوا از بخش های مختلف دستگاه
 • خراب بودن موتور

اگر با بررسی موارد فوق مکش افزایش پیدا نکرد، بهتر است افراد حرفه ای در حوزه دستگاه را بررسی کنند.

علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش

مانند سایر برندها، علت کم شدن مکش جاروبرقی بوش در بسیاری از مواقع پر شدن کیسه جاروبرقی و گرفتگی خرطومی می باشد. علاوه براین، ابتدا باید مطمئن شوید که آیا از حداکثر قدرت دستگاه استفاده می کنید یا خیر؟ با دکمه های روی جاروبرقی قدرت مکش را افزایش دهید. در صورت رفع نشدن مشکل با مراکز تماس بگیرید.
تعمیرکاران تیم تکنوپشتیبان با قطعات اصلی و تضمین و گارانتی آماده رفع هرگونه خرابی از قبیل کم شدن مکش جاروبرقی و غیره می باشند. این تعمیرکاران در شمال و جنوب و شرق و غرب تهران حضور حتما بارها پیش آمده است که در حال نظافت منزل با جاروبرقی بوده‌اید، اما متوجه شده‌اید که زمین آن‌طور که باید تمیز نمی‌شود. یکی از مشکلات اصلی که بسیاری از افراد هنگام جارو کشیدن خانه با آن روبه‌رو می‌شوند، کم شدن قدرت مکش جاروبرقی است. در این مقاله قرار است ضمن بیان علت کم شدن مکش جاروبرقی، راهکارهای عالی برای حل این مشکل به شما پیشنهاد دهیم. با انجام چند کار ساده تغییر را هنگام نظافت منزل احساس خواهید کرد.

۱تعویض کیسه؛ اولین راهکار افزایش قدرت مکش جاروبرقی

هر موقع احساس کردید قدرت مکش جاروبرقی کم شده است، قبل از هرچیز کیسه آن را بررسی کنید. یکی از اصلی‌ترین دلایل کم شدن مکش جاروبرقی، پر شدن کیسه آن است.  تعویض نکردن به‌موقع کیسه نه‌تنها باعث کم شدن قدرت مکش جاروبرقی می‌شود، بلکه در طولانی‌مدت باعث خواهد شد که به نیاز پیدا کنید.

توصیه می‌کنیم هرگاه حدود ۷۰ درصد کیسه‌ جاروبرقی پر شد، آن را تعویض کنید. به‌این‌ترتیب، ضمن جلوگیری از کاهش مکش جاروبرقی، آسیبی هم به موتور آن وارد  نخواهد شد.بااین‌حال اگر هنوز کیسه پر نشده، اما مکش جارو برقی کاهش پیدا کرده است، حتما آن را یک بار سلامت آن را بررسی کنید. گاهی اوقات پارگی و وجود سوراخ‌های ریز باعث بروز چنین مشکلی در جاروبرقی‌ها می‌شود.

۲افزایش قدرت مکش جاروبرقی با تعویض فیلتر

جاروبرقی‌های امروزی معمولا دو فیلتر دارند؛ یکی از فیلترها جلوی ورود گردوغبار به موتور جاروبرقی را می‌گیرد و دیگری از ورود هوای آلوده به محیط جلوگیری می‌کند. کثیف شدن فیلترهای هوا و هپای دستگاه اصلی‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی است. ازهمین‌رو برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی بوش، سامسونگ و سایر برندها باید هر ۶ ماه یک‌بار فیلترها را عوض کنید. کثیف شدن فیلترها باعث وارد شدن فشار بیش از حد به موتور می‌شود و شما را مجبور به هزینه کردن برای یا برندهای دیگر می‌کند.

باتوجه‌به اینکه اکثر فیلترها قابل‌شست‌وشو هستند، بر اساس دستورالعمل موجود در دفترچه راهنما می‌توانید آن‌ها را شسته و بعد از خشک شدن، استفاده کنید؛ اما در صورت استفاده از فیلترهای یک‌بار مصرف باید بلافاصله بعد از کثیف شدن، به فکر تعویض فیلتر جاروبرقی باشید. فیلترهای قابل‌شست‌وشو معمولا با یک علامت شیر آب از سایر فیلترها متمایز می‌شوند.

۳استفاده از بالاترین قدرت مکش جاروبرقی با تنظیم صحیح دستگاه

تنظیم دستگاه جاروبرقی روی عملکرد آن موثر است؛ بنابراین هنگام استفاده از جاروبرقی باید ارتفاع دسته را به‌درستی تنظیم کرده و میزان قدرت دستگاه را مطابق با جنس محل موردنظرتان انتخاب کنید. طبیعی است که با قدرت لازم برای جارو کشیدن سرامیک نمی‌توان روی فرش را تمیز کرد.

همچنین اگر ارتفاع کفی جاروبرقی از سطح بیشتر باشد، مکش جارو برقی کاهش پیدا می‌کند. برای تمیز کردن سطوح سخت مثل سرامیک و چوب جاروبرقی باید در سطح پایین‌تری قرار گرفته باشد. برای تنظیم ارتفاع کفی می‌توانید از دکمه یا اهرمی که روی آن تعبیه شده است، استفاده کنید.

توجه کنید که ارتفاع کفی را در کمترین حالت خود قرار ندهید؛ زیرا ممکن است هنگام استفاده روی فرش باعث گیر کردن جاروبرقی شود. اگر تنظیمات دستگاه را به‌درستی انجام داده‌اید و هنوز هم دستگاهتان مکش کافی را ندارد، احتمالا باید به فکر تعمیر جاروبرقی باشید. توصیه می‌کنیم برای به نمایندگی یا مرکز مجاز محصولات سامسونگ مراجعه کنید تا درصورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اصل برای تعمیر دستگاه استفاده شود.

۴باز کردن مسیر مکش هوا؛ راهی برای افزایش قدرت مکش جارو برقی

طرز مکش جاروبرقی به این صورت است که ابتدا جریان هوا پس از روشن شدن دستگاه بلافاصله به سمت بالا حرکت می‌کند و همه‌چیز را به همراه خود به بالا می‌کشد. وجود مانع یا گرفتگی در جاروبرقی علت کاهش قدرت مکش جاروبرقی است که باید برطرف شود.

برای رفع گرفتگی لوله‌های جاروبرقی، دسته را از دستگاه جدا کرده و آن را بررسی کنید. با استفاده از پیچ گوشتی می‌توانید برس چرخنده را از لوله جدا کرده، سپس گرفتگی‌ها را باز کنید. معمولا تکه‌های کاغذ یا مو می‌توانند باعث ایجاد این گرفتگی و کاهش قدرت مکش جارو برقی شوند؛ پس به‌دنبال چیزهای عجیب یا بزرگ نباشید.

اگر بعد از برطرف کردن انسداد لوله‌ها و تعویض پاکت و فیلتر باز هم نتوانستید از بالاترین قدرت مکش جاروبرقی استفاده کنید، وقت تعمیر جاروبرقی است. تعمیر آنلاین تعمیر انواع محصولات ایرانی و خارجی از جمله را با ضمانت ۶ ماهه انجام می‌دهد.

۵اهمیت تمیز بودن برس پارویی را در مکش جارو برقی نادیده نگیرید!

وظیفه برس پارویی جمع کردن گرد و غبار از روی زمین است. تمیز نبودن این قطعه باعث اختلال در عملکرد جاروبرقی می‌شود که اصلی‌ترین علت کم شدن مکش جاروبرقی سطلی و مدل‌های جدید است. اگر می‌پرسید چگونه مکش جاروبرقی را زیاد کنیم، باید بگوییم که برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی بوش یا سایر برندها فقط کافی است برس پارویی را جدا و آن را تمیز کنید. به‌این‌ترتیب متوجه تاثیر آن در افزایش مکش جاروبرقی خواهید شد.

۶تعمیر موتور؛ آخرین راه‌حل افزایش قدرت جاروبرقی

ضعیف شدن موتور جاروبرقی آخرین علت کم شدن قدرت جاروبرقی است. اگر همه راه‌حل‌ها را امتحان کردید، اما هنوز هم قدرت جاروبرقی مطلوب نیست، باید برای حل مشکل به یک تعمیرکار حرفه‌ای مراجعه کنید. مراکز مجاز و تخصصی در این حوزه قادر به ، سامسونگ، ال جی و سایر برندهای مطرح هستند که با بالاترین کیفیت ممکن، خدمات تعمیراتی انجام می‌دهند.

رفع علت مکش نداشتن جاروبرقی با تعمیر و مخزن‌شویی

در این مقاله به معرفی راهکارهای مفید برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی پرداختیم. توجه کنید که بعضی از مدل‌های جاروبرقی قدرت مکش بالایی ندارند و با استفاده از هیچ راه‌حلی نمی‌توان این مشکل را برطرف کرد؛ اما در برخی از دستگاه‌ها کاهش قدرت مکش ناشی از ضعیف شدن موتور جاروبرقی است. در چنین مواقعی تعمیر موتور چاره کار است.

متخصصان تعمیر لوازم خانگی در تعمیر آنلاین با گذراندن دوره‌های تخصصی هر برند قادر به رفع انواع مشکلات جاروبرقی هستند؛ بنابراین با خیال راحت می‌توانید برای برطرف کردن مشکل قدرت مکش و تعمیر جاروبرقی ال جی، تعمیر جارو برقی بوش ، فیلیپس، پارس خزر و سایر برندها به ما مراجعه کنید. در نهایت اگر در این زعلت کاهش مکش جاروبرقی سطلی | جاروبرقی‌های سطلی یکی از وسایل بسیار مفید در خانه‌ها و محیط‌های کاری هستند که برای جمع‌آوری گرد و غبار و زباله های روی زمین استفاده می‌شوند. اما گاهی اوقات ممکن است مشاهده کنید که مکش این جاروبرقی‌ها به طرز قابل توجهی کاهش یافته است و نیاز به مشخص می شود. در این مقاله، به بررسی علل مختلفی که می‌تواند منجر به کم شدن مکش جاروبرقی سطلی شود، پرداخته خواهد شد.

علت های کاهش مکش جاروبرقی سطلی

خراب شدن فیلتر هوا

یکی از عوامل اصلی کاهش مکش جاروبرقی سطلی، خراب شدن و آلوده شدن فیلتر هوا است. فیلتر هوا وظیفه تصفیه هوای ورودی به جاروبرقی را بر عهده دارد و در صورتی که فیلتر آلوده یا خراب شود، جریان هوا را به طور قابل توجهی محدود می‌کند و مکش جاروبرقی را کاهش می‌دهد. برای حل این مشکل، تعویض منظم فیلتر هوا و تمیز کردن آن ضروری است.

خرابی موتور جاروبرقی ، علت کاهش مکش جاروبرقی سطلی

موتور جاروبرقی، قلب عملکرد و قدرت مکش آن است. در صورتی که موتور خراب یا دچار مشکل شود، عملکرد جاروبرقی تحت تأثیر قرار می‌گیرد و مکش آن کاهش می‌یابد. علل مختلفی می‌تواند به خرابی موتور منجر شود، از جمله عدم تعویض به موقع برس‌ها، استفاده بیش از حد طولانی مدت و بدون استراحت، و قطعات فرسوده یا ترک خورده در موتور. در صورت وجود خرابی در موتور، تعمیر یا تعویض آن لازم خواهد بود.

تجمع ذرات در لوله‌ها و برس‌ها و کم شدن قدرت مکش جارو برقی

لوله‌ها و برس‌های جاروبرقی ممکن است با مرور زمان توسط گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، مسدود شوند. این تجمع ذرات منجر به کاهش جریان هوا و به تبع آن، کاهش مکش جاروبرقی می‌شود. برای رفع این مشکل، لوله‌ها و برس‌ها باید به طور منظم بررسی و تمیز شوند. استفاده از ابزارهایی مانند قیچی، سنجاق یا مسواک می‌تواند به تمیز کردن این قسمت‌ها کمک کند.

خرابی یا کاهش عملکرد فن خنک‌کننده موتور

فن خنک‌کننده در موتور جاروبرقی سطلی مسئول تهویه و خنک‌کنندگی قطعات موتور است. اگر فن خنک‌کننده دچار خرابی شود یا عملکرد آن کاهش یابد، ممکن است مکش جاروبرقی تحت تأثیر قرار گیرد. در این صورت، حرارت موتور افزایش می‌یابد که منجر به کاهش عملکرد و قدرت مکش می‌شود. بررسی و تعمیر یا تعویض فن خنک‌کننده می‌تواند به بازگشت قدرت مکش به حالت ایده‌آل کمک کند.

نتیجه گیری

کم شدن مکش جاروبرقی سطلی می‌تواند به عوامل متعددی برگردد. خرابی فیلتر هوا، خرابی موتور، تجمع ذرات در لوله‌ها و برس‌ها، و خرابی یا کاهش عملکرد فن خنک‌کننده موتور از جمله علت های کاهش مکش جاروبرقی سطلی هستند. برای حفظ و بهبود قدرت مکش جاروبرقی، لازم است از تعویض منظم فیلتر هوا، نگهداری و تعمیر مکم شدن مکش جاروبرقی سطلی یکی از مشکلاتی احتمالی برای استفاده از این وسیله است. در حقیقت بسیاری می خواهند محل کار خود را با این جاروهای همه فن حریف مورد نظافت قرار بدهند تا ضمن صرف زمانی کوتاه، تمیزی بیشتری نیز برای محیط به ارمغان بیاید.

اگر شما با کم شدن مکش جاروبرقی سطلی روبرو شده باشید، احتمالاً این کاهش به دلیل مواردی است که در ادامه مورد اشاره قرار خواهد گرفت.

چرا قدرت مکش جاروبرقی سطلی کم می شود؟

یکی از دلایل رجوع به کاهش قدرت مکش آن است. کاهش مکش جاروبرقی عمدتاً به دلایلی از جمله پر بودن کیسه یا کثیف بودن فیلترها رخ می دهد. در این صورت کارایی موتور تا حد محسوسی کم خواهد شد.

از سویی دیگر گرفتگی لوله خرطومی و تلسکوپی جاروبرقی یا برس آن می تواند مکش جاروبرقی را کاهش داده و حتی باعث ایجاد سر و صدا، فشار به دستگاه و داغ کردن بیش از حد بدنه آن بشود. در نهایت خرابی موتور را نیز می توان به دلایل کاهش مکش جاروبرقی مرتبط دانست.

نقش فیلتر در مکش جارو

فیلترهای جاروبرقی به سرعت پر شده و باعث کم شدن مکش جاروبرقی سطلی می شوند. هرچه این فیلترها را در بازه زمانی نزدیک تری تمیز کنید، کارتان راحت تر خواهد بود زیرا اگر این فیلترها بسیار کثیف شوند تمیز کردنشان سخت خواهد بود و باید با صرف هزینه آن را عوض کرد.

فیلتر هوا وظیفه تصفیه هوای ورودی به جاروبرقی را بر عهده دارد؛ در صورتی که این فیلتر آلوده یا خراب شود، جریان هوا را به طور قابل توجهی محدود خواهد کرد که این موضوع بر مکش جاروبرقی تاثیرگذار است.

مسدود شدن لوله خرطومی و تلسکوپی

پر شدن لوله تلسکوپی می تواند به کم شدن مکش جاروبرقی سطلی و وارد آمدن فشار بر موتور آن منجر شود. گاهی ممکن است یک تکه کاغذ یا دستمال کاغذی در مسیر این لوله گیر کرده باشد و قدرت مکندگی آن را کاهش دهد.

برای افزایش قدرت مکش جاروبرقی باید اطمینان حاصل کنید که ضایعاتی در مسیر لوله وجود نداشته باشد. برخی جاروها دریچه پمپاژ هوا دارند و می توان لوله را به آن متصل کرد تا به پمپ باد، ضایعات مسدود کننده را از خرطومی خارج کنند.

پر شدن کیسه جاروبرقی سطلی

موثرترین راهکار برای جلوگیری از کم شدن مکش جاروبرقی سطلی خالی کردن کیسه آن است. در صورتی که کیسه جاروبرقی پر بشود، مکندگی موتور پشت حجم وسیعی از ضایعات کاسته می شود و بنابراین دستگاه به سختی مکان مورد نظر را تمیز خواهد کرد.

خالی کردن کیسه جاروبرقی یا تعویض پاکت علاوه بر اقزایش مکش جاروبرقی به سلامت موتور نیز بسیار کمک می کند. زیرا در صورت پر بودن پاکت امکان سرریز گرد و خاک به موتور یا بالا رفتن دمای آن وجود دارد.

نیاز موتور جاروبرقی به سرویس دوره ای

در نهایت اینکه به صورت دوره ای نیز برای پیشگیری از کم شدن مکش جاروبرقی سطلی توصیه می شود، به ویژه اگر قدرت مکش جاروی شما کاهش بسیار محسوسی داشته است، حتماً باید موتور و کارکرد آن بررسی شود.

یکی از مزایای سرویس دوره ای موتور جاروبرقی سطلی، بررسی خنک‌کننده در موتور است. این فن وظیفه تهویه و خنک‌کنندگی قطعات موتور را برعهده دارد. اگر فن خنک‌کننده دچار خرابی شود یا عملکرد آن کاهش یابد، مکش جاروبرقی نیز تحت تأثیر قرار گیرد.

نکته پایانی

در صورتی که متوجه کم شدن مکش جاروبرقی سطلی شده اید و دستورالعمل های بالا کارساز نیست، دستگاه شما باید از سوی تعمیرکاران ماهر مورد بررسی قرار بگیرد.

شما می توانید تعمیرات جاروبرقی خود را به آریا بهکار بسپارید. آریا بهکار یکی از مراکز تعمیرات تخصصی در حوزه جاروبرقی و سایر لوازم خانگی است؛ برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های تماس موجود در سایت تماس بگیرید.

وتور، تمیزی و بازبینی لوله‌ها و برس‌ها، و بررسی فن خنک کننده به صورت منظم اقدام شود. با رعایت این نکات، می‌توان از عملکرد بهینه جاروبرقی سطلی خود لذت برد و به طور مداوم از تمیزی و بهداشت محیط خود اطمینان حاصل کرد.

مینه تجربه یا سوال خاصی دارید، آن را در بخش نظرات با ما و سایر مخاطبان تعمیرآنلاین به اشتراک بگذارید.

داشته و در کمترین بازه زمانی به محل اعزام میشوند.

 

دکمه بازگشت به بالا