اقتصادیترندهای کسب و کار

علت زوزه گیربکس جک s5

تعمیر گیربکس جک s5 تعمیرات اضطراری و اقدامات مراقبتی

تعمیر گیربکس جک s5 در تعمیرگاه تهران گیربکس با قطعات اصلی و مطمئن به انجام می رسد. برای کاهش تعمیر گیربکس جک s5 می بایست اقدامات مراقبتی را در زمان معین و به شکل صحیح انجام دهید. تعمیرات اضطراری تعمیر گیربکس جک s5 و هزینه تعمیر گیربکس جک s5 در ادامه این مقاله ذکر خواهد شد.

خودرو جک s5

نزدیک به ده سال از تولید این خودرو توسط شرکت مدیران خودرو گذشته و از سال 1400 نیز جک s5 نیوفیس تولید می شود. این خودرو با موتور 4 سیلندر توربو شارژ TGDi می تواند قدرتی معادل 171 اسب بخار تولید کند. حجم موتور آن تنها 1.5 لیتر است و با این حال گشتاوری معادل 251 نیوتن متر داشته و می تواند به سرعت 190 کیلومتر بر ساعت نیز حرکت کند. جک s5 دیفرانسیل جلو است و از گیربکس 6 دنده اتومات دو کلاچه استفاده می کند که بسیار نرمتر از سایر گیربکسهای اتومات موجود در بازار ایران می باشد. همچنین این گیربکس پیشرفته باعث کاهش مصرف سوخت نیز می گردد.

تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5

یکی از مهمترین اقدامتی که برای سلامت خودرو خود می بایست انجام دهید تعویض روغن گیربکس است. روغن روغن گیربکس اتومات جک s5 بسیار مهم و حساس است و اگر تعویض آن به تاخیر بیافتد ممکن است دچار فساد شده و کارایی خود را از دست بدهد. این امر نه تنها عملکرد گیربکس اتومات جک s5 را دچار اختلال می کند بلکه ممکن است موجب شود که قطعات مختلف داخل گیربکس اتومات جک s5 نیز دچار ایراد شوند.

زمان تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5

اینکه دقیقا در چه زمانی باید روغن گیربکس اتومات جک s5 تعویض شود وابسته به مدل خودرو بوده و در دفترچه راهنما ذکر گردیده است. اما به طور نرمال هر 45 هزار کیلومتر می بایست روغن گیربکس این خودرو تعویض شود.علاوه بر زمان بندی مسافتی مدت زمان نیز در خصوص تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5 دارای اهمیت است. اگر بیش از سه سال است که روغن گیربکس خودرو خود را تعویض نکرده اید حتی اگر به مسافت 45 هزار کیلومتری نیز نرسیده اید بهتر است نسبت به تعویض روغن گیربکس اقدام نمایید. این موضوع بدین دلیل است که روغن در حال استفاده به مرور زمان خاصیت خود را از دست خواهد داد و لذا نیاز به تعویض خواهد داشت.

روغن گیربکس اتومات جک s5 چه زمانی فاسد می شود؟

باید در نظر داشت که تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5 در دو حالت مسافت یا دوره سه ساله مربوط به حالت استاندارد گیربکس اتومات جک s5 می باشند. در شرایط خاص ممکن است روغن گیربکس اتومات جک s5 فاسد شود و نیاز به تعویض زود هنگام داشته باشد. مواردی که سبب فساد روغن گیربکس می شود به طور کلی سه دسته هستند.

 • کارکرد گیربکس در دمای غیر عادی: اگر گیربکس اتومات جک s5 در دمای بسیار پایین یا در دمای بیش از حد مجاز کار کند ممکن است روغن گیربکس اتومات زودتر از موعد خراب شود.
 • سایش قطعات: سایش قطعات داخل گیربکس اتوماتیک که اغلب ناشی از انبالانسی آنها می تواند باشد علاوه بر فشار بر روغن ممکن است ذرات براده ریزی را به داخل روغن گیربکس اتومات جک s5 وارد کرده و کارکرد روغن را مختل کند.
 • رانندگی و استفاده نامناسب: اگر رانندگی شما به نحوی باشد که به گیربکس فشار وارد آید یا در موارد خاصی مانند بکسل کردن خودروهای سنگین و حرکت با سرعت زیاد و… فشار مضاعفی بر گیربکس وارد می اید. چنانچه این موارد به کرات اتفاق بیافتد باعث کاهش طول عمر روغن گیربکس اتومات شده و نیاز به تعویض ان را سبب می شود.

اگر حدس می زنید که هر یک از موارد بالا برای خودرو شما اتفاق افتاده بهتر است قبل از رسیدن به باز زمانی تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5به تعمیرگاه مراجعه کنید و از تعمیرکار بخواهید کیفیت روغن گیربکس اتومات جک s5 را چک کند. روغن سالم معمولا به رنگ قرمز بوده و اگر با دست لمس شود چسبندگی مناسبی دارد در حالی که روغن فاسد شده معمولا سیاه رنگ است و لزجت خود را نیز از دست داده است. هر یک از این موارد که رخ داده بوده حتما نسبت به تعویض روغن گیربکس خودرو خود اقدام نمایید.

تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات جک s5

فیلتر روغن وظیفه مراقبت از روغن گیربکس اتومات جک s5 را بر عهده دارد. در صورت خرابی فیلتر هر براده یا کثیفی که در روغن قرار داشته باشد همراه با روغن در قطعات مختلف به گردش در می آید تا در نهایت باعث خرابی قطعه ای شود. در حالت استاندارد بهتر است در هر بار تعویض روغن گیربکس اتومات جک s5 نسبت به تعویض فیلتر روغن گیربکس نیز اقدام شود.

اقدامات مراقبتی گیربکس اتومات جک s5

قبل از استفاده از خودرویی که خریداری کرده اید حتما دفترچه راهنمای خودرو را که توسط کمپانی سازنده ارائه شده مطالعه نمایید. این دفترچه راهنما لیست اقدامات نگهداری و تعمیرات خودرو را ذکر کرده و باید مطابق با همان لیست اقدام نمایید. البته مهمترین موارد که در خصوص نگهداری گیربکس اتومات جک s5 باید به انجام برسد در ادامه ذکر خواهد شد.

 • توجه به علامتهای هشدار دهنده گیربکس اتومات جک s5: تمام مواردی که در خصوص علائم هشدار دهنده در بالا ذکر شد را به خاطر بسپارید و در صورت بروز هر یک از آنها هر چه سریعتر به تعمیرگاه مجاز گیربکس اتومات جک s5 مراجعه کنید.
 • تعویض روغن و فیلتر روغن گیربکس اتومات جک s5: در زمان مقرر نسبت به تعویض روغن و فیلتر روغن گیربکس خودرو خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید در هر بار تعویض روغن به هر دلیلی هم که باشد می بایست فیلتر روغن نیز تعویض شود.
 • بازدید ظاهری گیربکس اتومات جک s5: در دوره های مشخص گیربکس را مورد بازدید قرار دهید. مواردی که در بازدی می بایست مورد توجه قرار گیرد وجود نشتی روغن گیربکس یا شل بودن اتصالات و یا کاهش سطح روغن و البته چک کردن دمای گیربکس اتومات جک s5 می باشد.
 • از تغییرات غیر معمول در گیربکس اتومات جک s5 خودداری کنید: این تغییرات سلیقه ای مانند تعویض رینگ و لاستیک خودرو یا اضافه کردن قسمتهایی به بدنه خودرو ممکن است به فشار اضافی بر گیربکس اتومات منجر شوند و طول عمر گیربکس اتومات جک s5 را کاهش دهند.
 • استفاده از قطعات اصلی در تعمیر گیربکس اتومات جک s5: اگر گیربکس اتومات جک s5 شما نیاز به تعمیر پیدا کرد به تعمیرکار گیربکس اتومات جک s5 تاکید کنید که از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده نماید.

هزینه تعمیر گیربکس اتومات جک s5

گیربکس اتومات جک s5 از قطعات مختلفی تشکیل شده است. هر یک از این قطعات که خراب شود و یا نیاز به تعویض داشته باشد در عملکرد گیربکس اتومات جک s5 اختلال ایجاد می کند. اما هزینه تعمیر گیربکس اتومات جک s5 بسته به نوعی قطعه ای که دچار ایراد شده متفاوت است و برای مشخص شدن دقیق هزینه گیربکس اتومات جک s5 اگر از نوع خرابی اطلاع دارید می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به تعمیرگاه تهران گیربکس مراجعه نمایید.

تهران گیربکس با به کار گرفتن نیروهای با تجربه و اموزش دیده در خصوص تعمیر گیربکس اتومات جک s5 به عنوان معتبرترین تعمیرگاه گیربکس اتومات جک s5 در تهران شناخته می شود و خدمات با کیفیتی را با حداقل هزینه به همشهریان عزیز ارائه می نماید.

تعمیرات اضطراری گیربکس اتومات جک s5

برای تعمیر اضطراری گیربکس اتومات جک s5 و به حرکت در اوردن خودرو تا رسیدن به تعمیرگاه راهکارهایی وجود دارد که ممکن است در شرایط خاص بسیار کاربردی باشد.

 • اگر به تازگی گیربکس اتومات خودرو خود را تعمیر کرده اید ممکن است برنامه کامپیوتری گیربکس تنظیم نباشد. برای رفع این ایراد بست باتری را بردارید.
 • پس از پنج دقیقه بست باتری را گذاشته در حالی که دنده در وضعیت خلاص قرار دارد و بدون فشردن پدال گاز خودرو را روشن کنید.
 • سی ثانیه بعد خودرو را خاموش کنید و این عملیات روشن و خاموش کردن سی ثانیه ای خودرو را به مدت سه مرتبه انجام دهید.
 • خودرو را روشن کنید و به آرامی حرکت کنید.

در برخی مواقع نیز این احتمال وجود دارد که به علت دمای بیش از حد گیربکس و بالا رفتن دمای روغن عملکرد گیربکس به مشکل بر خورده باشد. در این مواقع می توانید خودرو را به مدت دو ساعت خاموش رها کنید و پس از رسیدن دمای گیربکس به دمای نرمال حرکت نمایید.

به یاد داشته باشید اگر گیربکس صدای بسیار ناهنجاری تولید می کند یا لرزش زیادی دارد حتی اگر قادر به حرکت هست نیز بهتر است خودرو را توسط جرثقیل یا بکسل کردن به تعمیرگاه برسانید تا قطعات داخلی گیربکس بیش از این آسیب نبینند.

تعمیر یا تعویض گیربکس اتومات جک s5

در مواقعی که هزینه تعمیر گیربکس اتومات جک s5 تا اندازه ای زیاد باشد که نزدیک به هزینه تعویض آن بشود بهتر است بجای تعمیر به تعویض گیربکس اتومات جک s5 اقدام کنید. در این صورت هم در زمان صرفه جویی می کنید و هم اینکه از تعمیرات بعدی که به علت خرابی دیگر قطعات گیربکس اتومات جک s5 محتمل هستند پیشگیری کرده اید. در این خصوص بهتر است با تعمیرکار مشورت کرده و با توجه به شرایط گیربکس اتومات جک s5 خود تصمیم گیری کنید.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا