طرح حامیم باحضور ۴۰۰ دانشجوی دانشگاه تبریز برگزار شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام و المسلمین محمد انوری، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی، امشب در طرح حامیم دانشگاه تبریز گفت: برگزاری طرح حامیم در دانشگاه‌ها بعد از شیوع کرونا آغاز شد و این طرح بیشتر به منظور تربیت و توانمندسازی دانشجویان علاقمند و فعال در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای حضور در تشکل‌ها و کانون‌ها بوده است.

وی افزود: اجرای طرح حامیم در دانشگاه‌ها برای سومین سال پیاپی است که برگزار می‌شود و امسال نیز در دانشگاه‌های استان با توجه به سهمیه‌ای که در نظر گرفته شده برای هر دانشگاه، این برنامه برگزار می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی، در بخش دیگر سخنان با اشاره حضور ارزشمند ۴۰۰ نفر از دانشجویان در این طرح، خاطر نشان کرد: دانشجویان با شرکت در این طرح و با تشکیل گروه‌ها و تیم‌های مختلف، ضمن یادگیری کار گروهی و اجتماعی، با کنشگری در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی آشنا می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین انوری تاکید کرد: هدف اصلی ما از برگزاری این طرح آموزش، تربیت و توانمندسازی شما دانشجویان است و توصیه می‌کنم از این فرصت به بهترین شکل برای یادگیری مطالب معرفتی و مهارتی بهره مند شوید.

وی در خاتمه با اشاره به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، حضور و شرکت در انتخابات را وظیفه ملی و انسانی بیان کرد و افزود: حضور آگاهانه و مشارکت حداکثری در انتخابات باعث خنثی شدن توطئه دشمنان و موجب اقتدار و اعتلای کشورمان می‌شود.

بر پایه همین گزارش؛ طرح حامیم در سال‌های اخیر بیشتر با هدف توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها، در قالب حلقه‌های میانی و در زمینه‌های معرفتی، مهارتی و کنشگری از سوی دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

تقویت نقش محوری دفاتر نهاد در راهبری فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه، تقویت بنیه اعتقادی و فکری دانشجویان فعال فرهنگی سیاسی، امید آفرینی و تقویت نشاط و روحیه فعالیت‌های جمعی، تقویت انگیزه برای نقش آفرینی در سال تحصیلی و حضور میدانی در دانشگاه‌ها، استعدادسنجی و استفاده حداکثری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشجویان، آماده سازی نیروی انسانی دفاتر برای فعالیت‌های نهاد در سال تحصیلی آینده و استفاده از فرصت شبکه سازی و تیم سازی دانشجویان مستعد از جمله اهداف دیگر این طرح اعلام شده است.

یادآور می‌شود؛ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان آذربایجان شرقی در دو سال گذشته حائز رتبه‌های برتر برگزاری طرح حامیم در سطح کشور شده است.

دکمه بازگشت به بالا