رتبه بندی مراکز اقامتی بازتوانی افراد بااختلال مصرف مواد در زنجان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، شهناز آقاخانی در دوره آموزشی رتبه بندی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد مخدر که با حضور کارشناسان دفاتر اعتیاد، مراکز غیر دولتی، بازرسی و حراست بهزیستی استان برگزار شد، افزود: شاخص‌های رتبه بندی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی بر اساس ۶ محور، مجوزهای قانونی و بخشنامه‌ها، فضای فیزیکی، تجهیزات، عملکرد، شاخص‌های ویژه ارتقایی و رضایت مراجعه کنندگان تعیین شده است.

آقاخانی اضافه کرد: این مراکز بر اساس رتبه بندی مذکور در سه رتبه یک، ۲ و سه قرار خواهند گرفت.

وی، هدف از رتبه بندی مراکز اقامتی بهبود و بازتوانی را ارائه نمای کلی از وضعیت مراکز اقامتی و ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی کامل و جامع از کیفیت فعالیت مراکز اقامتی و همچنین اطمینان از رعایت استانداردهای ارائه خدمات و ارتقای کیفیت در این مراکز عنوان کرد.

آقاخانی، شناسایی نقاط ضعف و قوت مراکز، تقویت نقاط مثبت به همراه ایجاد یک فضای رقابتی، افزایش انگیزه در راستای ارتقای کیفی خدمات، رعایت حقوق شهروندی و حفظ شأن و منزلت مددجویان را از دیگر اهداف این برنامه برشمرد.

وی خاطرنشان ساخت: تمامی فعالیت‌های مراکز تحت نظارت و وضعیت مددجویان حاضر در مراکز و خدمات دهی به آنها کنترل و بررسی می‌شود و مراکز متخلف برابر نظر کمیسیون ماده ۲۶ تذکر دریافت کرده و در صورت اصلاح نشدن، تعطیل می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا