ترندهای کسب و کارعمومی

راه هایی برای کاهش آلارم یا هشدارهای اشتباه دزدگیر

گاهی اوقات بدون وجود هیچ مزاحمی و در شرایطی که همه چیز ایمن است، آلارم به صدا در می‌آید. این اتفاق ممکن است موجب آزرده خاطر شدن شما و همسایه‌هایتان شود. وقتی سراسیمه و با نگرانی به دنبال عامل خطر می‌گردید، اما هیچ چیز نمی‌بینید. البته جای بسی خوشحالی است که خطری شما را تهدید نمی‌کند، اما باید به دنبال علت آلارم اشتباه دزدگیر اماکن بگردید. در این مقاله شما را با انواع عواملی که می‌توانند منجر به آژیر بی مورد دزدگیر منزل شوند، آشنا می‌کنیم.

آلارم اشتباه دزدگیر اماکن مشکلی است که در صورت تکرار باید حتماً به دنبال برطرف کردن آن باشید؛ زیرا در صورتی که مکرراً با پلیس تماس بگیرید و بعد متوجه شوید که آلارم شما بی مورد به صدا در آمده، احتمالاً پلیس شما را از لیست پاسخ دهی خود حذف کند! هشدارهای کاذب قطعاً اتفاقی نیست که بخواهید به صورت روتین تکرار شود.  اگر علت آلارم اشتباه دزدگیر اماکن خود را برطرف نکنید، در تشخیص اینکه چه زمانی حقیقتاً مورد خطر واقع شده‌اید، با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهید شد.

چه عواملی موجب آلارم اشتباه دزدگیر اماکن می‌شوند؟

در زیر لیستی از عللی که موجب آلارم اشتباه دزدگیر اماکن می‌شوند را بیان کرده‌ایم. این عوامل عبارتند از:

 1. تشخیص حیوانات خانگی به عنوان مجرم!
 2. ضعیف بودن باتری
 3. نصب سنسور در مکان نامناسب (در مکان‌هایی با تغییرات سریع دما)
 4. باز گذاشتن پنجره‌ها
 5. حشرات
 6. نصب سنسور کنار صندوق پستی
 7. حرکت ناگهانی هر چیزی (خالی شدن بادکنک‌ها، حرکت گل در گلدان و …)
 8. خطای انسانی
 9. قدیمی بودن سیستم دزدگیر
 10. خشک‌کن‌های چرخشی

در ادامه هر یک از عوامل را توضیح داده‌ایم.

برای تعمیر دزدگیر اماکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

 1. آلارم اشتباه دزدگیر اماکن به علت تشخیص حیوانات خانگی

ممکن است گاهی سنسور دزدگیر، پشمالوهای شما را به عنوان عامل خطر ارزیابی کرده و در نتیجه صدا تولید کند! برای رفع مشکل آلارم اشتباه دزدگیر اماکن که در اثر حرکت حیوانات خانگی ایجاد شده، باید سنسورهایی را انتخاب کنید که بتوانند حیوانات خانگی را نادیده گرفته و آنها را از لیست متخلفان حذف کنند. سنسورهای تشخیص حرکت مرزی در حالت حساسیت به حیوانات خانگی، حیواناتی که وزن کمتر از 35 کیلوگرم دارند را نادیده می‌گیرند. اگر حیوان خانگی شما اندازه بزرگتری دارد، از تنظیمات جزئی برای ایجاد یک منطقه امن برای حیوانات خانگی استفاده کنید؛ به نحوی که حیوانات بتوانند آزادانه و بدون فعال کردن هیچ سنسوری حرکت کنند.

 1. باتری ضعیف

ضعیف بودن باتری‌ها موجب فعال شدن اشتباه حسگرهای حرکتی PIR می‌شود. اکثر سیستم‌ها پایین بودن سطح باتری را به شما اطلاع می‌دهند. باتری‌های سنسور دزدگیر معمولاً عمر یک ساله دارند و بعد از این زمان باید تعویض شوند.

 1. نصب سنسور در مکان نامناسب

بهتر است سنسورها را در مکانی قرار دهید که تغییرات سریع دما اتفاق نمی‌افتد؛ به عنوان مثال آنها را در پنجره حمام، بالای رادیاتور یا در زیر نور مستقیم آفتاب قرار ندهید. اگر خودتان نمی‌دانید که مکان مناسب نصب سنسور کجاست، از یک متخصص کمک بگیرید.

 1. باز گذاشتن پنجره‌ها

همیشه قبل از خروج از خانه از بسته بودن تمام پنجره‌ها مطمئن شوید. ممکن است وزش تندبادها باعث حرکت دادن پرده‌های شما جلوی حسگرهای حرکتی و به صدا در آمدن دزدگیر شوند (اگر پنجره‌ای که سنسور تماس پنجره دارد، باز بماند، برنامه دزدگیر به شما اجازه آماده به کار کردن سیستم را نمی‌دهد).

 1. حشرات

در این مورد به معنای واقعی کلمه مشکل از سیستم است! آلارم کاذب در اثر حرکت حشرات یکی از مشکلات رایج در برخی از سیستم‌های سنتی است. قبل از خرید انواع دوربین لامپی چرخشی بررسی کنید که آیا محفظه داخلی حسگر برای جلوگیری از ورود حشرات مهر و موم شده است یا خیر.

 1. نزدیک بودن محل نصب سنسور به صندوق پستی

سنسورهای ساختمان را به دور از صندوق پستی نصب کنید. وجود حسگر در نزدیکی صندوق پستی ممکن است موجب فعال شدن کاذب آن شود. انتخاب سیستمی با الگوریتم‌های هوشمند داخلی همچنین تضمین می‌کند که چنین فعالسازی‌های منفردی برای ایجاد هشدار کافی نباشند.

 1. آلارم اشتباه دزدگیر اماکن به علت خطای انسانی

خطاهایی مانند وارد نکردن به موقع کد ممکن است باعث ایجاد آلارم کاذب شود. به همه اعضای خانه فرصت بدهید تا کار با سیستم امنیتی هوشمند را یاد بگیرند. همچنین بچه‌ها و مهمانان نیز باید کار با سیستم را بلد باشند.

 1. حرکت ناگهانی هر چیزی (خالی شدن بادکنک‌ها، حرکت گل در گلدان و …)

هر چیزی که به طور ناگهانی حرکت کند، ممکن است به طور اشتباه آلارم دزدگیر را به صدا درآورد. فکر کنید و ببینید وقتی خارج از خانه هستید، چه چیزهایی ممکن است به صورت ناگهانی حرکت کنند؟ ممکن است یکی از گلبرگ‌های گلدان شما روی زمین بیفتد یا بادکنک‌ها خالی شوند و سقوط کنند! اسباب بازی‌های رباتیک چطور؟! یا اسکیت‌بوردهایی که به طور نامطمئن قرار گرفته‌اند؟!

خدمات پیشنهادی آچاره:

 1. سیستم‌های سالخورده

گاهی اوقات برای مطمئن شدن از اینکه آیا قطعات موجود در سیستم‌های قدیمی آثار پیری از خود نشان داده‌اند یا خیر، به بررسی یک متخصص نیاز دارید. اگر نگران هستید که سیستم خانه شما به دلیل سنتی و قدیمی بودن عملکرد مناسبی نداشته باشد، تعویض آن با یک سیستم هوشمند پیشرفته، شما را از این نگرانی خارج خواهد کرد.

 1. خشک‌کن‌های چرخشی

تمام سیستم‌های هشدار درجه‌بندی شده برای آنچه «ایمنی در برابر جریان هوا» نامیده شده است، آزمایش می‌شوند. باید سیستم‌هایی را انتخاب کنید که در برابر وزش هوا از خشک‌کن ایمن بوده و آلارم آنها به اشتباه روشن نشود. انتخاب سنسورهای طراحی شده مطابق با استانداردهای هشدار به این معنی است که قابلیت اعتماد از قبل آزمایش شده است.

چه عوامل دیگری موجب آلارم اشتباه دزدگیر اماکن ؟

از جمله علل دیگر آلارم اشتباه دزدگیر اماکن می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • کثیف بودن سنسورها
 • فرسودگی سیم و اتصالات
 • خرابی سیستم
 • طوفان
 • رعد و برق
 • نصب چشمی در اطراف کانال کولر (روشن بودن کولر و مکش هوا ممکن است باعث فعال شدن سنسور و آلارم اشتباه آن شود)
 • استفاده از سیم و کابل بی‌کیفیت (کابل‌های بی‌کیفیت خیلی سریع فرسوده شده و عملکرد سیستم را مختل می‌کنند)
 • طولانی بودن سیم‌کشی (سیم‌کشی طولانی چشمی موجب افت ولتاژ شده و ممکن است عملکرد چشمی را با خطا روبه‌رو کند)
 • و …

برای تعمیر دزدگیر اماکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

چطور باید از آلارم اشتباه دزدگیر اماکن جلوگیری کنم؟

برای پیشگیری از آلارم اشتباه دزدگیر اماکنزیر را انجام دهید:

 • در فواصل زمانی مشخص نسبت به بازدید از سیستم امنیتی خود اقدام کنید (حتی اگر سیستم به ظاهر سالم بوده و هیچ مشکلی نداشته باشد)
 • وضعیت باتری‌ها و سلامت کارکرد آنها به طور مرتب بررسی شوند
 • سنسورها، ردیاب‌ها و دوربین‌های آنها باید به صورت منظم گردگیری شوند و هر گونه گرد و غبار از روی آنها زدوده شود
 • در زمان انجام کارهایی که باعث انتشار گرد و غبار در فضای خانه می‌شوند (مانند تعمیر کف، ساخت و ساز یا تعمیرات ساختمان) تجهیزات امنیتی را با پوشش مناسب بپوشانید.
 • بادکنک‌های هلیومی را به یکدیگر متصل کنید تا در مجاورت سنسورهای دزدگیر حرکت نکنند
 • عدم نصب سنسورهای حرکتی در نزدیکی پرده یا اشیای آویزان
 • استفاده از سیستم‌های دزدگیر که حیوانات خانگی را به عنوان عامل خطر تشخیص ندهند

سخن پایانی

در این مقاله عوامل متعددی که موجب آلارم اشتباه دزدگیر اماکن می‌شوند، بررسی شدند. با رعایت نکات گفته شده در این مقاله احتمال آژیر بی مورد دزدگیر منزل خود را تا حد زیادی کم می‌کنید یا حتی به صفر می‌رسانید! منتظر نظرات و تجربه‌های شما در رفع علت آلارم کاذب هستیم. با ما در ارتباط باشید!

 

دکمه بازگشت به بالا