ترندهای کسب و کارعمومی

خوردن قهوه برای لاغری شکم

آیا می‌دانید اگر قهوه را در زمان درستی بنوشید باعث چربی سوزی و لاغری می‌شود؟ بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟ به سوالات پاسخ می‌دهیم با ما همراه باشید.

  • به مقدار کافی قهوه بنوشید.

قهوه سوپریم می‌تواند اشتها به غذا را سرکوب کند. و این بی اشتهایی موقت موجب تحریک فرایند کالری سوزی در بدن می‌شود. مقدار مناسب نوشیدن قهوه، حداقل دو فنجان و حداکثر 4 فنجان در روز است. در کل، نباید بیش از 400 میلی گرم در روز وارد بدن شود. زیرا مصرف زیاد قهوه می‌تواند منجر به افزایش سطح استرس و بی خوابی شود که هر دو منجر به پرخوری می‌شود. همچنین مصرف زیاد قهوه درای عوارضی است که برای آگاهی بیشتر بهتر است مقاله زیر را مطالعه نمایید.

  • بهترین نوع قهوه برای لاغری

 اگر می‌خواهید در طول روز قهوه بیشتری بنوشید، مخلوطی از دانه‌های کامل و بدون کافئین را که اغلب نیم کافه نامیده می‌شود، بهترین نوع قهوه برای لاغری است. این قهوه به شما این امکان را می‌دهد که با خیال راحت تا هشت بار در روز قهوه بنوشید و به شما کمک می‌کند تا به طور موثرتری وزن خود را کاهش دهید. برای کم کردن تاثیرات مخرب قهوه از جمله اختلال در خواب و و زرد شدن دندان بهتر است قهوه را رقیق میل کنید.

  • خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

یکی از مهم ترین ویژگیهای قهوه اسپرسو کالری بسیار پایین ان است که آن را تبدیل به یکی از بهترین انواع قهوه برای لاغری تبدیل کرده است. البته دقت کنید که در هنگام مصرف قهوه اسپرسو برای لاغری نباید از شکر و خامه استفاده کنید. مصرف قهوه اسپرسو تنها محدود به کالری کم آن نیست بلکه مصرف آن پیش از ورزش باعث کاسته شدن از شدت حرکات ورزشی و کمتر خسته شدن شما میشود. وجود سه کالری در هر اونس قهوه اسپرسو نیز باعث میشود که در هنگام مصرف آن کالری زیادی نداشته باشد.

همچنین دردهای عضلانی را نیز کاهش میدهد. همه ی خواص قهوه اسپرسو برای لاغری باعث میشود که شما در عین انکه بتوانید به مدت طولانی ورزش کنید، خستگی کمتری هم تجربه کنید و به این ترتیب به لاغری بیشتر شما کمک خواهد کرد.


اگرچه قهوه می‌تواند به عنوان ادرارآور عمل کند، اما اگر همراه آب میل شود باعث کمبود آب بدن نخواهد شد. نوشیدن قهوه و آب با هم در طول روز به شما کمک می‌کند تا بیشتر سیر بمانید و از وسوسه خوردن غذا جلوگیری کنید. علاوه بر این، می‌تواند از نوشیدن بیش از حد قهوه و اختلال در خواب جلوگیری کند. برای کسب اطلاعات کافی در زمینه میزان آب مورد نیاز بدن مقاله زیر را مطالعه نمایید.

حتما بخوانید

 محصولات خاص قهوه می‌توانند کالری اضافی یا چربی و قند اضافی غیر ضروری داشته باشند که می‌تواند در افزایش وزن نقش به سزایی داشته باشد. علاوه بر این، هر چیزی که مانند خامه یا شکر را به قهوه خود اضافه کنید، کالری قهوه شما را افزایش می‌دهد هر چقدر هم بهترین زمان مصرف قهوه برای چربی سوزی را انتخاب کرده باشید موجب چاقی می‌شود. خواندن برچسب هر محصول قهوه ای که خریداری می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند از قهوه ای که مانع توانایی لاغر شدن شما می‌شود دوری کنید.

بعد از نوشیدن قهوه ورزش کنید.

حتما بخوانید

  • رژیم غذایی سالم را پیش بگیرید.

 تغذیه سالم کاری نیست که شما برای چند هفته انجام دهید بلکه کاری است که در طول زندگی مداوم و پایدار باید انجام شود. رعایت نکاتی مانند:خوردن قهوه صبح ناشتا و خوردن قهوه بعد از غذا هر دو بهترین زمان مصرف قهوه برای چربی سوزی که می‌بایست در برنامه غذایی جایگاه خود را تثبیت کنند تا نتایج چشمگیر آن را مشاهده کنید.

اگر طعم قهوه سیاه ساده خیلی شدید، نوشیدن قهوه سرد را در نظر بگیرید. اغلب طعم ملایم‌تری دارد. فقط مطمئن شوید که با شکر شیرین نشده است.

حتما بخوانید

  • به مقدار کافی استراحت کنید

درست مثل رژیم و ورزش، استراحت نیز برای سلامتی مهم است. عدم استراحت کافی می‌تواند باعث افزایش وزن شما نیز شود، زیرا بدن شما استرس بیشتری دارد. کمتر از هفت ساعت خواب در هر شب می‌تواند فواید دیگر عادت‌های سالم شما را کاهش داده و لغو کند. هر هفته حداقل یک روز استراحت کامل به خود اختصاص دهید. این به بدن شما کمک می‌کند تا علاوه بر عضله سازی خود را بازیابی کند. حداقل هر شب هفت ساعت بخوابید و هشت تا نه ساعت را هدف قرار دهید. اگر احساس خستگی می‌کنید در طول روز 30 دقیقه چرت بزنید.

خوردن قهوه ناشتا

این روزها بازار قهوه داغ است و طرفدارن بسیاری دارد اما درمورد خوردن قهوه ناشتا چه می‌دانید؟ آیا خوردن قهوه به صورت ناشتا در اول صبح کاری صحیح به نظر می‌رسد یا خیر؟ در ادامه تعدادی از مزایا و معایب نوشیدن قهوه ناشتا بدون هیچ گونه افزودنی را نام می‌بریم.

مزایای خوردن قهوه ناشتا

  1. افزایش هوشیاری
  2. کاهش درد عضلانی
  3. افزایش سوخت و ساز در نتیجه لاغری

همانطور که می‌بینید مضرات نوشیدن قهوه به صورت ناشتا بسیار بیشتر از فواید خوردن قهوه به صورت ناشتا است بنابراین بهتر است مصرف قهوه به صورت ناشتا و با معده خالی را کنار بگذارید و اگر تمایل به مصرف آن در صبح دارید پس از صرف صبحانه آن را میل کنید. بهترین زمان خوردن قهوه یک تا دو ساعت بعد از صرف صبحانه به ویژه در ساعت 9 تا 11 صبح است چرا که میزان هورمون کورتیزول (هورمون استرس) در حد متعادل خود است اما قبل و بعد از ساعات 9 تا 11 مجددا میزان هومون‌های استرس‌زا بدن بالا می‌رود که با خوردن قهوه شرایط هورمونی بدن به هم می‌خورد. قهوه می‌تواند مزایای بسیاری از جمله کاهش وزن داشته باشد اما برای لاغر شدن نباید تنها متکی به قهوه بود بلکه در کنار آن تحرک بدنی و تغذیه مناسب مهم است. بهترین نوع قهوه، قهوه‌ای است که توسط شیرین کننده‌های مصنوعی شیرین نشده باشد. در صورت تمایل برای گرفتن تلخی قهوه از مقداری دارچین، پودر کاکائو ساده یا عسل کمک بگیرید.

بخوانید : قیمت قهوه گانودرما دکتر بیز

فواید قهوه برای کاهش وزن

کافئین: کلیدی برای افزایش متابولیسم و سوزاندن کالری

کافئین، ماده ای است که با افزایش سرعت سوخت و ساز بدن، سوزاندن کالری را تسریع می کند. تحقیقات متعددی نشان داده اند که مصرف متعادل قهوه می تواند به بهبود میزان متابولیسم و در نتیجه لاغری کمک کند. اما در همین حال می بایست توجه داشت که مصرف بیش از حد قهوه می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. پس به نظر می رسد که میزان مصرف مناسب قهوه برای لاغری حائز اهمیت است.

قهوه: یک محرک انرژی بخش و استقامت زا برای ورزشکاران

زمانی که شما قهوه می نوشید، کافئین وارد جریان خون شده و باعث افزایش هوشیاری و انرژی می شود. بنابراین، با نوشیدن قهوه قبل از تمرین، شما با انرژی بیشتری برای انجام ورزش می توانید حاضر شوید. از طرفی، قهوه با افزایش میزان متابولیسم و چربی سوزی شما، نه تنها در زمان تمرین، بلکه پس از آن نیز، به سوزاندن کالری شما کمک می کند. بنابراین، قهوه به عنوان یک محرک مثبت برای ورزش و لاغری شناخته می شود.

قهوه: یک درمان طبیعی برای کاهش درد عضلانی

بر اساس مطالعاتی که انجام شده است، نوشیدن دو فنجان قهوه می تواند به کاهش درد عضلانی پس از تمرین کمک کند. این یک خبر خوب برای ورزشکارانی است که معمولاً تمرینات سنگینی دارند و بعد از تمرین با درد عضلانی روبرو می شوند. براساس تحقیقات متعدد، کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی را کاهش داده و زمان ریکاوری را کوتاه می کند.

قهوه و لاغری: یک ارتباط چربی سوز

تاثیرات قابل توجه کافئین در قهوه می‌تواند باعث افزایش چربی سوزی شما در حین ورزش شود. قهوه، علاوه بر تحریک سوزاندن چربی، باعث کاهش اشتها می‌شود و در نتیجه باعث کاهش میزان کالری مصرفی در طول روز خواهد شد. نتایج تحقیقات موجود نشان می‌دهند که نوشیدن منظم قهوه سبب افزایش قابل ملاحظه در متابولیسم بدن و در نتیجه، تقویت چربی سوزی می‌شود. بنابراین، از خواص قهوه برای لاغری می‌توان به چربی سوزی موثر آن در طول ورزش و چندین ساعت پس از آن اشاره کرد.

زمان مناسب برای مصرف قهوه به منظور لاغری

کافئین تقریباً ۱۵ دقیقه پس از مصرف قهوه وارد جریان خون می‌شود و حدود ۴۰ تا ۸۰ دقیقه بعد، بیشترین تاثیر محرکی خود را اعمال می‌کند. وقتی کافئین وارد سیستم خونی می‌شود، بدن با واکنش‌های متنوعی پاسخ می‌دهد. در کل، کافئین به عنوان یک محرک هوشیاری و انرژی عمل می‌کند. برخی از این واکنش‌ها شامل افزایش فشار خون و ضربان قلب، تجزیه ذخایر چربی و آزاد شدن اسیدهای چرب در جریان خون است. به همین دلیل، بسیاری از افراد با نوشیدن قهوه قبل از تمرین، حس انرژی و آمادگی بیشتری دارند. بنابراین، برای استفاده بیشتر از قهوه به منظور لاغری، توصیه می‌شود قهوه را قبل از تمرینات ورزشی خود بنوشید. به این ترتیب، چربی سوزی بیشتری در زمان ورزش و بعد از آن خواهید داشت.

خوشبختانه قهوه حاوی کافئین، یک محرک طبیعی و ایمن است. اما چه چیزی قهوه را به یک نوشیدنی محبوب قبل از تمرین تبدیل کرده است؟ در این مقاله درباره فواید نوشیدن قهوه قبل از تمرین و تاثیر قهوه برای لاغری خواهیم گفت.

تاثیر قهوه و کافئین بر ورزش و بدنسازی

وقتی قهوه می‌نوشید، کافئین وارد خون شما می‌شود. محرک هوشیاری و انرژی است. بنابراین سرحال‌تر و پرانرژی‌تر در ورزش حاضر خواهید شد. همچنین قهوه باعث می‌شود تا در برابر خستگی مقاوم‌تر شوید و استقامت‌تان بیشتر شود.

علاوه بر این‌ها نوشیدن قهوه قبل از ورزش، باعث افزایش متابولیسم و میزان چربی‌سوزی شما خواهد شد و شما در حین ورزش و بعد از آن کالری سوزی‌تان ادامه دارد. بنابراین می‌بینیم که به طور کلی تاثیر قهوه بر ورزش مثبت است و مصرف قهوه برای لاغری نیز مفید است.

فواید نوشیدن قهوه قبل از ورزش

اگر قبل از ورزش و بدنسازی قهوه می‌نوشید و از فواید و مزایای آن خبر ندارید؛ با دقت موارد زیر را بخوانید تا خیال‌تان به طور کلی از این بابت راحت شود.

۱. قهوه به چربی سوزی و افزایش انرژی کمک می کند

سطح بالای کافئین در قهوه باعث می‌شود که میزان چربی سوزی شما در حین ورزش به طور قابل توجهی بالا برود. علاوه بر این، نوشیدن قهوه در صبح به معنای مصرف کالری کمتر در طول روز است؛ زیرا کافئین .

 

۲. قهوه باعث تمرکز بهتر روی ورزش می‌شود

به طور کلی قهوه و کافئین تمرکز ذهنی شما را بالا می‌برد. کافئین یک محرک طبیعی است که می‌تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و تأثیر مثبتی بر مناطقی از مغز که مسئول حافظه و تمرکز هستند، داشته باشد.

یک مطالعه روی میانسالان نشان داد که کافئین عملکرد ذهنی آن‌ها را بهبود بخشیده و پیشرفت زوال ذهنی مرتبط با سن را کاهش می‌دهد. عملکرد ناحیه‌ای از مغز که مخصوص توجه، برنامه ریزی و تمرکز است با نوشیدن منظم قهوه بهبود پیدا می‌کند.

مطالعه دیگری اثرات کافئین بر ورزشکاران را بررسی کرد. آن دسته از ورزشکارانی که قبل از تمرینات بدنسازی و فیتنس کافئین مصرف می‌کردند، تمرکز و توانایی بیشتری در انجام ورزش در سطوح بالا داشتند. این نتایج حتی برای ورزشکارانی که خواب کافی هم نداشتند، صدق می‌کرد.

۳. قهوه درد عضلانی را کاهش می‌دهد

یک مطالعه کوچک نشان داد که نوشیدن دو فنجان قهوه می‌تواند درد عضلانی بعد از تمرین را کاهش دهد. این یک خبر خوب برای ورزشکارانی است که معمولا تمرین سنگین دارند و بعد از تمرین دچار درد عضلانی می‌شوند.

اما فقط همان یک مطالعه نبود، بلکه مطالعات دیگری هم همین نتیجه را به ما نشان داده است. کافئین به طور قابل توجهی درد عضلانی پس از تمرین را کاهش می‌دهد و زمان ریکاوری را کاهش می‌دهد.

۴. قهوه متابولیسم را افزایش می دهد

کافئین سرعت سوخت و ساز بدن و کالری سوزی را افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف قهوه برای لاغری گزینه خوبی است و میزان متابولیسم شما را بالا خواهد برد.

اما مهم است بدانید که نوشیدن قهوه ی فوری موکا دکتر بیز به میزان نرمال باعث بدن می‌شود و نوشیدن آن به مقدار خیلی زیاد نتیجه معکوس دارد. در واقع مصرف حساب شده قهوه برای لاغری مفید و موثر است.

۵. قهوه عملکرد ورزشی را بهبود می‌بخشد

طبق تحقیقات تائید شده در ، «کافئین به‌طور مؤثری عملکرد ورزشی افراد را افزایش می‌دهد».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دکمه بازگشت به بالا