عمومی

حضور در همایش کاشانه آنلاین کاشان

اوایل سال های 1394-1396 که کارخانجات فرش دستباف کاشان در بقعه و بقاع متبرکه عراق یعنی حرمین شریفین حسینی و عباسی سلام ما باشد و خیمه در مقبره ها استفاده می شود. کربلا، بعد قبرستان و رواق، ایوان طلای علویان، درود خدا بر نجف.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
سپس برای قبور و رواق های ائمه ی حممین کاظمین صلوات الله علیه و بالاخره برای قبور و رواق های ائمه عسکریین که در سامره بود که بیش از هفت هزار متر مربع بود. متر، با وصیت های محترم این افتخار مقدس، حاج اسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی، سید احمد صافی، شیخ حیدر یعقوبی و سید نزار هبل المتین در شهر کاشان حضور یافتند و از کارخانجات و فرش های تولید شده توسط بانوان مؤمن بازدید کردند. از شهر کاشان که به شهر مومنان معروف است.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
در این میان، مبارک علوی برای اولین بار در سال 1394 که به همراه حاجت الاسلام و المسلمین سید نزار هبل المتین، کارگر آستان به کاشان رفت، به بازدید از کارخانه ها رفت. وی برای اولین بار با موسسه کاشان آنلاین کاشان دیدار کرد و با حضور تولیت علوی از این مکان دیدن کرد.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
این موسسه در یکی از محله های قدیمی کاشان به نام خیابان محتشم قرار داشت که فکر می کنم نزدیک به پنجاه معلول دختر و پسر با یک دنیا وجود داشت.
هنرمندان در کارگاه هایی که در این خانه کوچک وجود داشت اما با روحیه و صفای وصف ناشدنی دور هم جمع شدند. این معلولان کمترین امکانات رفاهی و تحرکی و همچنین کمبود فضا را در زمینه جابجایی این عزیزان داشتند اما از سوی دیگر شاهد خلق آثار بسیار ویژه ای از سوی این معلولان ارزشمند بودیم. آدم با استعدادی که بدون دست و پا، با لب یا دو پا، هنرمندانه با قلم مو، فیگورها و چهره ها، صحنه ها و اماکن مقدس عراق و ایران و غیره نقاشی های هنری می کرد. بوم ها
یادم هست در آن روز فراموش نشدنی دو جور اشک از چشمانمان سرازیر شد!
اول اشک شوق برای وجود این قدرت های خلاق عزیزان معلول و اشک غم برای فرصت های محدود و سختی هایی که این عاشقان هر روز و ساعتی را در زندگی با شرایط جسمانی خود سپری کردند.
در آن روز تقریباً همه این عاشقان را در کارگاه های ویژه مربوط به هر کدام از آنها دیدم و شادی و شادی این معلولان را در دیدار با تولیت آستانه علوی فراموش نکرده و نمی کنم.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
عزت و احترام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و پرچم مقدس علویان و دیگر هدایای متبرک آستانه علویان را به این عزیزان و کاشان آنلاین که عادلانه نامگذاری شد تقدیم کردیم.
به یاد دارم که گاهی برخی از این افراد با تولیت علوی آستانه در گوش خود زمزمه می کردند و از قبر مطهر درخواست حج می کردند که به لطف خداوند به همت علوی تولیت حجه الاسلام تان. مسلمین هبل المتین و کارکنان مؤسسه و میزبانان ما در کاشان عماد با حمایت جناب آقای وجدی و الیزاده و با حمایت دوست عزیزشان دست و بازوی حاکم شیعه حاجت. الاسلام و المسلمین حاج سید جواد شهرستان، آرزوی این عزیزان برآورده شد و با دو کاروان به زیارت حرم مطهر مشرف شدند.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
آن روزها یکی از بهترین لحظات زندگی من بود که توانستیم این زائران خاص را با درود بر آنها به قبور مطهر علوی، حسینی، عباسی، کاظمی و عسکری برسانیم و از لذت زیارت لذت ببریم. این مردان قدرتمند و الحمدلله
بیا بریم! با گذشت زمان، توسعه کلی موسسه توسعه کاشان به ویژه توسعه انسانی یکی از دغدغه های مشترک نخبگان، فرهیختگان و شهروندان کاشانی بوده و هست.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
با درک این نیاز غیرقابل انکار در دهه های گذشته، جمعی از کاشانیان مقیم مرکز، موجب شد تا با تأسیس موسسه توسعه کاشان، گامی در جهت شناسایی، ساماندهی، جذب و استفاده از ظرفیت های انسانی، فرهنگی، صنعتی، گردشگری و گردشگری بردارند. . … کاشان.. همگام با توسعه کاشان، احداث کاشان آنلاین در کاشان توسط موسسه توسعه کاشان با هدف آموزش، منجر به اشتغال یکی از آسیب پذیرترین اقشار اجتماعی یعنی افراد مبتلا می شود. معلولیت های جسمی. ) با توجه به شرایط خاص خود به عنوان یک فعالیت فرهنگی و انسانی در مسیر توسعه معنا می یابد.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
موسسه خیریه کاشان آنلاین کاشان یک موسسه مردم نهاد است که از دی ماه سال 1387 در زندان حاج محمد فرزانی با همت و حمایت مادی و معنوی سازمان عمران و آبادانی کاشان و به همت جمعی از افراد محلی فعالیت می کند. اهدا کنندگان .
مهمترین اهداف کاشان : 1- شناسایی و جذب معلولان جسمی حرکتی کاشان جهت ارتقای سطح توانمندی های علمی و فنی حرفه ای آنان جهت ایجاد اشتغال با توجه به شرایط جسمانی و جسمانی تازه واردان. 2- تقویت حس اعتماد به نفس در بین معلولان و ایجاد انگیزه اقدام و خلاقیت در آنها 3- ایجاد خودکفایی اقتصادی برای معلولان و تامین معیشت آبرومندانه برای حفظ و ارتقای کرامت انسانی معلولان 4- ارتقاء سطح آگاهی خانواده های معلول از طریق مشاوره های آموزشی و تخصصی 5- انجام آموزش های لازم برای پیشگیری از معلولیت و ایجاد فرهنگ رفتار صحیح و انسانی با معلولان.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
ویژگی های مکان کاشان آنلاین کاشان در بافت باستانی کاشان، نام محله «محتشم» نامی معروف به عنوان محل تولد و آرامگاه محتشم کاسانی است. و شنیدن نام محله «پاقپان» آدم را یاد خاطرات مراسم شب های قدر و تفسیر قرآن زنده یاد آیت الله حاج شیخ علی اخا نجفی در مسجد الحسین(ع) می اندازد. میرنشانه). در کنار مسجد خانه ای قدیمی به مساحت 400 متر مربع از مرحوم حاج محمد فرزانه قرار دارد که توسط وارث ایشان شادروان بازسازی و در اختیار کاشان آنلاین قرار گرفت تا از فضاهای موجود برای تحصیل استفاده کند. ، توانبخشی و فعالیت های کارگاهی.

گفتنی است این موسسه در سال 1397 با اقدامی دیگر به ساختمان جدید با امکانات بیشتر منتقل شد.
طبق بررسی های اخیر حدود 600 معلول جسمی حرکتی در منطقه کاشان و اطراف آن شناسایی شده اند و تاکنون حدود 350 معلول جسمی حرکتی در این موسسه شکایت کرده و از خدمات گناکون بهره مند شده اند. ، درمان، توانبخشی و معیشت.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
در حال حاضر 120 نفر از معلولان جسمی حرکتی دائماً از خدمات مختلف کاسان آنلاین استفاده می کنند که از این تعداد 65 نفر در کاسان آنلاین و کارخانه های آن فعال هستند و سایرین از مابقی خدمات استفاده می کنند.

این سازمان مردم نهاد در 15 سال گذشته بیش از 40 دوره مهارتی و فنی را به معلولان جسمی ارائه کرده است که مهمترین آنها عبارتند از:
کامپیوتر، نقاشی، قلم نی، خیاطی، طراحی، لحاف کاری ماشینی، دباغی چرم، زبان انگلیسی، مهارت های شخصی و غیره.
خدمات پزشکی و ارائه طب کار و فیزیوتراپی از دیگر خدمات اصلی این آقایان است.
به هر حال این مراسم باشکوه شروع شد و با حضور تعدادی از افراد مستعد که با هنرهای خلاقانه خود وارد این مراسم شدند من با پرچم مقدس و گنبد سرخ هستم.

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
موتهر حسینی با حضور در این همایش، دقایقی پیش با فرهیختگان و نیکوکاران و هنرمندان سرشناس ایران صحبت کرد و به ایراد سخنرانی کوتاهی پرداخت و از کمک های آنان تشکر کرد. برگزارکنندگان و حامیان همایش کاشان آنلاین در کاشان به ویژه برادر محترم و نیکوکار سرشناس ایرانی جناب آقای دکتر علی ضیایی اردهالی رئیس هیئت مدیره همایش کاشان آنلاین کاشان که حامی و میزبان اصلی این همایش بودند. او از طرف خود و مردم در این محفل خدایی حضور داشت که قلب و روح و سلول صدها خانواده انفالکیری و همچنین تون یابان را شاد و شاد کرد و خنده و شادی را دید و تماشا کرد. از این تون یابان بیش از هزار بار از او و خانواده گرانقدرش که ریشه های بزرگ و مشهوری در این کشور و سرزمین دارند تشکر کردم زیرا با لطف و برکت بزرگ آنها واقعاً به مردم خود خدمت کردند. در این هنگام که پرچم متبرک گنبد سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را فقط برای تجلیل از مکان و همایش داشتم، ناگهان تحت تأثیر شرایط جوی قرار گرفتم. و حضور ایزیان توان یاب و سایرین در سالن که همگی می خواستند پرچم حسینی را به احترام برافراشتند که این پرچم را که از جانم ارزشمندتر است به کنوانسیون آنلاین کاشان جناب آقای دکتر تقدیم کردم. .

شرکت در همایش مهر کاشان در کاشان
تا این که این موسسه و دکتر. که این نهاد قدرتمند راه را برای همه شهرها، استان ها و شهرهای بزرگی مانند رودی خروشان هموار خواهد کرد.

در ادامه این گردهمایی ده ها نفر از خیرین و نیکوکاران با تلاش ارزشمند خود بسته هایی از هدایای مهم مالی را به همایش کاشان آنلاین کاشان تقدیم کردند.

به امید روزی روشن

خادم افتخاری عزت مقدس عراق
و عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
20 دسامبر 1402

دکمه بازگشت به بالا