جوانی جمعیت؛ اولویت مهم وزارت بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت، جوانی جمعیت را یکی از سه وظیفه مهم وزارت بهداشت در سال جاری برشمرد.

جوانان جمعیت؛  کار مهم وزارت بهداشت استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز فارس، دکتر هیسن فرشیدی در پیامی فرارسیدن سالروز وفات مقدس حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) را تبریک و تهنیت گفت و آنها را نمونه های برجسته جهان دانست و تاکید کرد: وقتی صحبت از جوانی می شود. از پشتوانه مردم و خانواده، ائمه اطهار نمونه هایی برای بشریت هستند.
وی همچنین از جوانان فعال اهالی برای تحقق اهداف جوانان مردم تشکر کرد. وی افزایش و تقویت مراکز مشاوره و ترک اعتیاد را یکی از رویکردهای مهم کار در این حوزه عنوان کرد.
این مقام مسئول در وزارت بهداشت به حمایت های مقام معظم رهبری برای تحقق اهداف حمایت از خانواده و جوانان مردم اشاره کرد و گفت: تلاش برای ترویج ازدواج به ویژه ازدواج دانشجویی، فرهنگ سازی برای فرزندآوری، تلاش برای کاهش سقط جنین و اجرای طرح «نفس» از اقدامات عملیاتی در این حوزه بود.
دکتر فرشیدی سقط جنین عمدی را یکی از معضلات این حوزه دانست و عدم آگاهی همسران از قوانین و مقررات مربوطه در این زمینه را از عواملی است که باعث این عمل در جامعه شده است.
نقش موثر بهروزان در تحقق اهداف جوانان مردم
معاون بهداشتی وزارت بهداشت با دعوت از روسای دانشگاه های علوم پزشکی و مسئولین بهداشتی کشور برای دیدار در این خصوص و شناسایی مشکلات مربوطه، از بهره مندی از توان بهورزان در این زمینه قدردانی شد.

دکتر فرشیدی پیر با بیان اینکه سالمندی جمعیت یک موضوع بسیار جدی است که تمام دنیا را تهدید می کند، گفت: کشور ما نیز در این خطر بزرگ قرار دارد و وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور می توانند نقش موثری ایفا کنند. در این زمینه نقش داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا