حوادث

جریمه ۱۱ هزار خودرو به دلیل ایجاد آلودگی صوتی در تهران

معاون آموزش و فرهنگ راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از جریمه ۱۱ هزار خودروی سواری به دلیل ایجاد آلودگی صوتی در معابر تهران خبر داد.

به گفته اینا ، سرهنگ فیروز کشیر به جریمه خودروها برای آلودگی صوتی اشاره کرد و گفت: آلودگی صوتی نیز نقص فنی محسوب می شود. به عبارت دیگر هرگونه نقص در سیستم و ظاهر خودرو که باعث افزایش گازهای آلاینده و صدا در خودرو شود، نقص فنی محسوب می شود.

وی در تعریف آلودگی صوتی خودرو گفت: آلودگی صوتی به هر نوع انتشار، انتشار و هرگونه لرزش خودرو که بیش از حد مجاز باشد، گفته می شود.

معاون آموزش و فرهنگ راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: بر اساس بند 1 ماده 29 قانون هوای پاک مصوب 1395، پلیس برای اولین بار باید مبلغ 100 هزار تومانی را در صورت اضافه کردن خودروی بیشتر بپردازد. 200 هزار تومان برای مرحله دوم و 300 هزار تومان برای مرحله سوم و سپس 300 هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده و این موضوع در سامانه پلیس ثبت می شود.

کشیر با اشاره به اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی ناگزیر به اجرای قانون است گفت: در این راستا ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ برای اولین بار از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه 11 خودروی ایجادکننده آلودگی صوتی را جریمه کردند. حدود 1000 خودرو برای بار دوم و 400 خودرو برای بار سوم جریمه شدند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با علاقه زیاد به کشف تازه‌ها هستم. همیشه در جستجوی اخبار تازه، دیدنی و منحصر به فرد هستم تا خوانندگان را به جریان اتفاقات بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا