اقتصادیترندهای کسب و کار

تعویض شیلنگ بخاری سمند ef7

شیلنگ های استفاده شده در اتومبیل به گونه ای طراحی می شوند که مقاومت بالایی در برابر مواد و آلاینده های شیمیایی ، حرارت ، سرما و فشار داشته باشند به عنوان مثال شیلنگ هیدرولیک از جنس پلاستیک های ارتعاجی و ترکیبی تولید می شود .برای خرید بست پلاستیکی به وبلاگ ما یه سر بزنید.

شیلنگ های فشار قوی علاوه بر صنعت خودرو سازی در صنعت های دیگر که با آب داغ فشار بالا سر و کار دارند مورد استفاده قرار می گیرد این نوع شیلنگ را شرکت های تولید کننده مواد پلیمری ، کامپوزیتی و لاستیکی در اندازه های مختلف تولید می کنند . مواد به کار رفته در این قطعه باید با کیفیت و مرغوبیت باشند چون همیشه تحت فشار هستند .

شیلنگ های شرکت با بالاترین کیفیت و کارایی با استفاده از بهترین نوع متریال که در برابر فشار و گرما مقاومت بالایی دارد ، تولید می شوند.

شیلنگ بالا رادیاتور یکی از اصلی ترین و اساسی ترین اجزای سیستم خنک کننده موتور خودرو می باشد. این قطعه در بالای رادیاتور قرار داشته و دارای بافت ترکیبی از نخ پلی استر و لاستیک است

مکانیزم شیلنگ بالا و پایین رادیاتور :

این قطعه از یک طرف به موتور خودرو و از طرف دیگر به رادیاتور متصل می شود. در کل این قطعه مجرای لوله شکل یا واسطه ای است ، که مایع رادیاتور خارج شده از موتور خودرو را به طرف رادیاتور هدایت می کند. گرما و فشار با افزایش دمای مایع خنک شونده بالا می رود. این قطعه از جنس لاستیک تولید می‌شود و به همین جهت باید مقاومت بالایی ، در برابر فشار و گرما داشته باشد. نکته مهم دیگر در مورد این قطعه ، عدم ترکیدگی و پارگی بر اثر گرما و فشار است .پس از تعویض این قطعه ، بررسی اندازه مایع خنک کننده در سیستم خنک کننده خودرو ضروری است.

علائم معیوب بودن شیلنگ بالا  و پایین رادیاتور:

ترک خوردگی در قسمت بیرونی یک نشانه برای تشخیص خراب بودن این قطعه می باشد ، هر قدر ترک ها بیشتر و گودتر باشند ، قطعه شکننده تر و فرسوده تر شده است و باید هرچه زودتر اقدام به تعویض این قطعه شود.

مشاهده ورم کردن نامتوازن یا باد کردگی روی سطح این قطعه یکی دیگر از علائم خرابی می باشد.

پوسته پوسته شدن یا به اصطلاح دو پوست شدن یکی دیگر از عوامل خرابی در قطعات لاستیکی از جمله این قطعه می باشد.

اثرات ناشی از خرابی شیلنگ بالا و پایین رادیاتور :

  • ,مشهودترین اثر خرابی این قطعه کم شدن آب رادیاتور ماشین است که کمترین خسارت آن داغ شدن زیاد وایرها (سیم کشی و سیم ها ) و در نهایت خراب شدن آن ها می باشد.
  • ,خرابی این قطعه در مواردی به علت زیاد کم شدن آب ماشین می تواند ، باعث سوختن سرسیلندر شود.

علت های خرابی شیلنگ بالا و پایین رادیاتور:

  • ,یکی از علل خراب شدن این قطعه آسیب‌هایی است که به بخش های جلویی خودرو وارد می شود.
  • ,دیگر علت خرابی ، استفاده نکردن از ضد یخ و ضد جوش (مایع رادیاتور ) استاندارد است .

چگونگی تشخیص کیفیت انواع شیلنگ:

  • ,اگر این قطعه از مواد اولیه مرغوب تولید شده باشد بطور عادی سطح آن باید سیقلی و شفاف باشد. ولی اگر با استفاده از مواد اولیه معمولی تولید شده باشد ، شفافیتی ندارد و سطح آن کدر است.
  • ,دیگر نشانه مرغوبیت ، عدم خال زدگی و دو پستی شدن این قطعه است .

طول عمر شیلنگ های خودرو :

عمر این قطعه بسته به نوع مواد استفاده شده در طراحی و تولید آن متغیر است. بدین شکل که اگر در زمان تولید از مواد اولیه با کیفیت استفاده شود در بیشتر اوقات طول عمر آن نزدیک به چهار سال می باشد ولی اگر برای ساخت آن از مواد اولیه متوسط بهره گرفته شود ، این قطعه عمر مفیدی در حدود یک سال خواهد بود.

شیلنگ قطعه ای حساس و حیاتی است، موتور اتومبیل از لحاظ عملکرد شبیه قلب انسان است و قطعات دیگر خودرو مثل اجزای دیگر بدن می باشند شیلنگ ها عملکردی شبیه رگ ها دارند با این تفاوت که هر کدام وظیفه خاصی دارند . به همین دلیل کیفیت بالای این قطعه الزامیست ، در همین راستا شرکتشیلنگ جات خودرویی از جمله قطعات ضروری هر خودرو بوده و لازم است حین خرید آنها نیز دقت عمل بالایی را به کار گیرید. موتور هر خودرو همانند قلب انسان بوده و عملکردی مانند آن را دارد. براساس این امر قطعا موتور نیز برای ادامه انجام فرآیندهای خود نیاز به اجزای جانبی خاصی خواهد داشت تا به این طریق بتوانند به انجام بهتر فرآیندها کمک کنند. تمامی اجزای جانبی موتور می توانند عملکرد موتور را مختلل نمایند زیرا خرابی هرکدام از آن ها سبب عدم حرکت موتور شده و لازم است حین بروز این مسئله به دنبال راه حل مناسب بود. شیلنگ جات یکی از همین وسایل بوده و به عنوان رگهای اصلی موتور عمل می کنند. اگر موتور خودرو خود را مشاهده کنید متوجه مجموعه لوله ها و شیلنگ هایی خواهید شد که هر کدام برای انجام فعالیت خاصی تولید شده اند. خودرو نیز همانند دیگر وسیله ها نیاز به این رگها داشته و باید سلامت آنها را به طور مرتب مورد بررسی قرار داد. شیلنگ ها بسته به مکان و شرایط مصرفشان در جنس های مختلف ساخته و تولید می شوند. ممکن است شیلنگی حالت استخوانی داشته باشد و شیلنگی حالت نرم و ارتجاعی داشته باشد، قطر یکی بزرگ باشد و قطر دیگری در حد چند میلیمتر باشد. شیلنگ ها در خودرو با توجه به سیستم ها انواع مختلفی دارند. مانند: شیلنگ بخار روغن، شیلنگ بخار بنزین، شیلنگ بخاری، شیلنگ بنزین، شیلنگ بوستر، شیلنگ رادیاتور، شیلنگ منبع انبساط، شیلنگ هیدرولیک و… . تمامی شیلنگ ها در قطر ها و ابعاد و جنس مختلف تولید می شوند اما عموما وظیفه آنها انتقال سیال داخل آنها (آب،بنزین، روغن، بخار و…) بین اجزای مختلف سیستم مربوطه می باشد. سلامتی شیلنگ ها بخصوص شیلنگ های بنزین و آب و روغن بسیار حائز اهمیت است و پارگی یا نشتی از هر کدام از آنها مستقیما سلامت موتور خودرو را تهدید می کند. پس همیشه و بخصوص قبل از مسافرت تمام شیلنگ ها را چک کنید و از سلامت آنها کاملا اطمینان حاصل کنید.

_________________________________________________

یک خرید اینترنتی مطمئن، نیازمند وبسایتی است که بتواند محصولات متنوع، باکیفیت و دارای قیمت مناسب را در مدت زمانی کوتاه با بسته بندی بادوام و مناسب به دست مشتریان خود برساند و مهم تر از همه ضمانت بازگشت محصول داشته باشد؛ ویژگی‌هایی که مجموعه اعیان یدک سال‌ هاست بر روی آنها کار کرده و توانسته رضایت شما مشتریان عزیز را جلب کند.

بعد از کلیک روی افزودن به سبد و انتخاب مرحله پرداخت می توانید از طریق درگاه اینترنتی به پرداخت هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت کنید. توجه داشته باشید که پرداخت موفق مبلغ سفارش به منزله ثبت قطعی پرداخت برای سفارش شما بوده و سفارش شما به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می شود. همچنین، پرداخت اینترنتی باعث ایجاد الویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می شود.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا