بین الملل

تبریک امیرعبداللهیان به وزرای خارجه حوزه تمدنی نوروز

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نخستین روز از عید نوروز سال ۱۴۰۳، با ارسال پیام های تبریک جداگانه به همتایان خود در کشورهای حوزه نوروز شامل آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ترکیه، عراق، قرقیزستان، قزاقستان و هند، عید کهن نوروز را به وزیران امور خارجه این کشورها تبریک و شادباش گفت و برای کشورها و مردم این حوزه سالی سرشار از سعادت و بهروزی آرزو کرد.

به گزارش شیمیشی، در پیام حسین  امیرعبداللهیان خطاب به همتایان خود در حوزه نوروز آمده است:

«عید نوروز را که میراث فرهنگی و تمدنی مشترک هزاران ساله نیاکان بافرهنگ و تمدن ساز ما در حوزه تمدنی مشترک ملتهای منطقه است، به جنابعالی، دولت و ملت آن کشور دوست و همسایه تبریک و شادباش می‌گویم.

امیرعبداللهیان افزود: آئین باستانی و سنت‌های زیبای نوروز، نماد پیوندهای عمیق انسانی، فرهنگی و تمدنی میان ملت‌های منطقه و صلح و دوستی و خویشاوندی هزاران ساله میان آنان است.

وی تصریح کرد: دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران توسعه و گسترش روابط با کشورهای حوزه تمدنی نوروز را در چارچوب سیاست همسایگی با قوت و در راستای تعمیق پیوندهای دوستی، روابط و همکاری مبتنی بر منافع مشترک با جدیت دنبال می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام ابراز امیدواری کرد: این مسیر با اراده راسخ رهبران عالی و ملتهای ما، زمینه تحقق بیش از پیش توسعه، پیشرفت و رفاه و امنیت مشترک منطقه را فراهم سازد.»

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا