عمومی

تاسیس تبلیغات اسلامی در راستای محافظت از اندیشه های انقلاب اسلامی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام محمد هادی نظیری در گفتگو با خبرنگار آنلاین ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اول تیرماه سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی در سال 1360 توسط روجی است. به دستور و فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی (ره)

وی همچنین گفت: حضرت امام (ره) همانطور که در شکل مشخص است احساس کرد اخذ شده نهضت تبیین قطعی اندیشه ناب اسلامی، مردم را به میدان آورد و به عمل آورد و باعث شد مردم بر آرمان های نهضت بایستند و پیگیر باشند. این جریان یکی از مهم ترین و ضروری ترین بخش های نهضت انقلاب اسلامی است. به همین دلیل سازمان تبلیغات اسلامی این مجموعه را ایجاد کرده است چه زمانی به پاسداری از این اندیشه در جریان پیشرفت انقلاب اسلامی ادامه می دهد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان بیان کرد: در این راستا هر ساله این هفته به عنوان هفته ابلاغ دین گرامی داشته می شود و امسال نیز برنامه های مختلفی برای این هفته خواهیم داشت.

حجت الاسلام نظیری با اشاره به اینکه تقویم برنامه هفته تبلیغ و ارتباطات دینی در این راستا تهیه شده است، خاطرنشان کرد: وی همچنین گفت: این برنامه ها در کل استان هوشمندانه و هماهنگ اجرا می شود.

وی با حضور در مراسم گلزار شهیدان و غبارروبی گلزار شهیدان به قول یکی از چهره های معروف شبکه تبلیغی در هر شهر به احترام و تجلیل از چهره های تاثیرگذار در عرصه خطبه های دینی، مبلغان و مسئولان پرداخت. تابلوها و تأثیرگذاران در برپایی خیمه گاه سیدالشهدا علیه السلام، شخصیت های قرآن و حتی اقشار و توده های مردمی که نقش بسزایی در پیشبرد اهداف تبلیغ دینی دارند. سطح جامعه؛ وی به عنوان میزبان مبلغان در شهرها و روستاها به ارزیابی برنامه هفته تبلیغات اسلامی استان همدان پرداخت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی همدان نیز گفت: با توجه به مصادف شدن روز تبلیغات و ارتباطات و روز صنفی، تکریم و احترام بازاریابان شبکه تبلیگ را در دستور کار داریم.

وی گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی با گروه ها و ساختارهای مختلف جامعه در خصوص نقش اقشار مختلف در گسترش دین و تبیین دروس دینی و تفکر دینی از جمله نشست هم اندیشی با اساتید، دانشگاه ها، معلمان، بازاریان و دانشجویان، بانوان، اعضای انجمن رسانه ها و ورزشکاران یکی از برنامه هایی است که در هفته تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

در ادامه سخنان حجت الاسلام نظیری به بیان برنامه بازدید از دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف در قالب کاروان های مسافرین توسعه پرداخت و گفت: این برنامه توسط تبلیگ تهیه شده است. شبکه و با این نیت که این دستاوردهای گرانبهای انقلاب اسلامی را در شبکه تبلیکس دیده ایم و شنوندگان شما را برای شما تعیین کنند.

وی سرکشی و حضور در منازل اعضای شبکه تبلیغ و ارج نهادن به برنامه های هفته تبلیغات اسلامی در همدان را عنوان کرد و گفت: تلاش برای ساختن روایتی از تأثیرگذاری مردم در ارتقای کتابخوانی یکی از آنهاست. برنامه های تبلیغات اسلامی در همدان.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان حمدان تصریح کرد: معتقدیم نقش اصلی و اساسی در عرصه تبلیغ و ابلاغ عبرت های دینی انقلاب اسلامی از طریق شبکه تبلیغ است.

نظیری در ادامه سخنان خود گفت: همانطور که امام رحل فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده کرده است و نقش اصلی مردم نیز در این امر مهم است.

وی در ادامه سخنان خود به حضور پر رنگ مردم در فعالیت های مذهبی پرداخت و گفت: فعالیت های هیئت های حسینی و فعالیت های قرآنی از این دست فعالیت هاست.

نظیری همچنین گفت: معلمان قرآن ما در شهرها و روستاها در چارچوب نهادها و خانه های قرآن فعالیت می کنند و نقش خود را در توسعه تربیت دینی در بسیاری از ابعاد جامعه ایفا می کنند. به عنوان معلمان و اساتید دانشگاه که نقش آنها در توسعه تربیت دینی و گسترش دین بسیار ویژه و چشمگیر است.

حجت الاسلام نظیری همچنین گفت: آنچه در هفته تبلیغات و ارتباطات به دنبال آن هستیم این نیست که سازمان تبلیغات بخواهد خودش را معرفی کند، بلکه ما بر نقش مهم و ارزشمند مردم و شبکه تبلیغات در نمایش هستیم. یک سطح کوچک نشان دهیم که مردم چقدر بر آموزه های دین و وجود مردم ایستاده اند و نقش مردم ضامن بقای اسلام و گسترش ارزش های دینی در جامعه است. .

دکمه بازگشت به بالا