عمومی

تاثیر سفارشی سازی در محبوبیت لوستر مدرن

طراحی و جذابیت های بصری بی نظیر

به نقل از کارشناسان لوستر روژانو اما به بیان این موضوع می پردازیم که چرا  لوستر بلند مدرن محبوب است؟ و چرا تا این حد شرکت های طراح و متخصصین دکوراسیون داخلی روی استفاده از آن مانور می دهند. در این باره باید خاطرنشان شویم که لوسترهای مدرن سالهاست که به طور جدی وارد بازار ایران شده اند و شکل و شمایل متفاوتی با نمونه های قدیمی دارند. شاید در نگاه اول فوق العاده ساده به نظر برسند، اما مهم ترین نکته در مورد این لوسترها همین اصل سادگی و مینیمالیستی است.

چیزی که سالهاست در مدلهای کلاسیک و قدیمی زیر پا گذاشته بود. حتی ممکن بودن که یک مدل لوستر کلاسیک فوق العاده گران قیمت و لوکس به نظر برسد اما جذابیت ظاهری زیادی نداشت.
لوسترهای مدرن روژانو دارای حباب های پیرکس و بافت هایی با آرگونومی جذاب و همین طور اشکال هندسی و گاه محدب هستند. اگر علاقه مند به یک طرح مینیمال خاص هستید که نظیر آن را قبلا در مدل های کلاسیک و حتی مدرن ندیده اید، طرح های اختصاصی لوستر روژانو می توانند پاسخگوی نیاز شما باشند.

کاربرد ها و حوزه های استفاده

با توجه به طراحی بروز و مدرن ساختمان ها در این سال های اخیر شما نمیتوانید به سراغ لوستر کلاسیک و سبک های سنتی بروید، یا قادر به نصب آن در منزل نبوده و یا به دلیل وجود محدودیت در فضا، نه تنها جذابیتی به ملک خود نمی افزایند، بلکه ظاهر پذیرایی و اتاق ها فوق العاده بدتر از قبل شده و حتی گاهی ممکن است لوستر متناسب با تم رنگی محیط وجود نداشته باشد.

برعکس این موضوع یکی دیگر از دلایلی که نشان می دهد چرا لوستر مدرن محبوب است؟ را به شما شرح می دهیم. به راحتی می توانید لوسترهای مدرن در ساختمان هایی با متراژ کوچک و یا بزرگ را مورد استفاده قرار دهید. از طرفی هیچ محدودیتی برای نصب آن در آپارتمان های کوچک نیز وجود ندارد و می توانید بسته به نیاز خود ارتفاع آن ها را کم و زیاد یا تعداد شاخه ها را نیز کم تر یا بیشتر کنید. این یک اصل اساسی است که شما امکان سفارشی سازی حرفه ای تر و بهتری دارید.

در این مورد نیز در بیان مسائل و موارد مرتبط با این که چرا لوستر مدرن محبوب است؟ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

لوستر مدرن خطی مناسب برای میز ناهارخوری

تاثیر سفارشی سازی در محبوبیت لوستر مدرن

فاکتور مهم دیگری که در طول این سال ها موجب شده که لوسترهای مدرن کاملا جایگزین نمونه های کلاسیک شوند، طراحی های فوق العاده و امکان سفارشی سازی همه چیز است. در بسیاری از موارد شما می توانید طراحی و ساخت لوستر مدرن مورد نظر خود را به روژانو بسپارید.

لوستر روژانو حتی تعداد شاخه ها، حباب ها، آویزها و ارتفاع را نیز مطابق با سلیقه شما طراحی و اجرا می کند. ضمن این که حتی می توانید به سراغ لوسترهای مدرن مخصوص ساختمان های خیلی بزرگ بروید. بسیاری فکر می کنند که لوسترهای مدرن صرفا مناسب خانه های آپارتمانی و کوچک هستند.

در صورتی که باید خاطرنشان شویم یک بار دیگر، چنین نیست و می توانید به راحتی این لوسترها را حتی در عمارت های بزرگ و مجلل نصب کنید.
تفاوتی ندارد که به دنبال طرح های هستید یا می خواهید اتاق خواب خود را از نظر ظاهری جذاب تر کنید. در تمامی موارد می توانید به راحتی بر اساس مد روز پیش بروید.

نیز امروزه یکی از ایده آل ترین و بی نظیر ترین گزینه ها برای آشپزخانه و بالای میز ناهاخوری هستند. ظاهر فوق العاده جذابی دارند و می توان گفت که در دسته لوسترهای مدرن قرار می گیرند.

سفارشی سازی لوستر مدرن متناسب با تم محیط

لوستر مدرن، کم مصرف با ظاهری جذاب

در انواع از منابع نور فوق کم مصرف استفاده شده است. این منابع نور در عین این که بافت انتشار فوق العاده طبیعی دارند و کنتراست در آن ها به نور روز نزدیک است، فوق العاده کم مصرف هستند و همین طور بهترین گزینه برای تمامی بخش های خانه به حساب می آیند. معمولا عمر مفید این لامپ های فوق کم مصرف که در مدل های مدرن استفاده می شوند ده سال است.

لوسترهای مدرن در ابعاد، ارتفاع و همین طور طرح های مختلفی ساخته و طراحی می شوند. با مشاهده تصاویر این مدل ها می توانید متوجه جذابیت ظاهری و بصری لوستر مدرن شوید. از طرفی امکان پیاده سازی سبک های فانتزی نیز در این نمونه از لوسترها وجود دارد که در نوع خود بی نظیر است

اگر قصد خرید لوستر پذیرایی یا لوستر اتاق خواب و دیگر تجهیزات روشنایی را دارید، خوب است در این مقاله شما را با انواع روش نصب لوستر آشنا نماییم.

همانطور که میدانید لوستر یک وسیله تزیینی کاربردی می باشد که چندین لامپ بر روی آن سوار می شود و با مدل های گوناگونی در بازار به فروش می رسد.

لوسترها در بیشتر مواقع بر روی سقف و یا دیوار نصب میگردد و با روشن کردن آن نور فضای شما را پر خواهد کرد. این ابزار نوردهی و زیبا  از لحاظ جنس و نوع در مدل های مختلفی ساخته میشوند که با توجه به نوع متراژ محل نصب و همچنین دکوراسیون فضا انتخاب میگردد.

لوسترها با بدنه های مختلفی ساخته میشوند که هر کدام مناسب شرایط خاص خود می باشد. اما همین انواع مختلف با سبک های مختلفی طراحی میشوند که در ادامه با انواع ساخت طراحی لوسترها آشنا خواهیم شد.

در حال حاضر طراحی لوسترها به سه دسته زیر تقسیم میشوند که شامل:

  • سبک مدرن
  • سبک کلاسیک
  • سبک مینیمال

می باشد. شما با توجه به دکوراسیونی که برای محل انتخابی خود در نظر دارید و با توجه به ویژگی هر کدام از این نوع لوسترها میتوانید انتخابی برای خود داشته باشید.

در ادامه این مطلب قرار است به این موضوع بپردازیم چه روش های نصب برای لوسترها وجود دارد؟

چگونگی نصب لوستر

روش های مختلفی برای نصب یک لوستر در شرایط مختلف وجود دارد که به یکی از روش های سقفی، دیواری و یا آویز نصب می گردند.

انواع نصب لوستر با توجه به نوع لوستر خریداری شما می باشد در ادامه با نام بردن مدل لوستر درباره نحوه نصب توضیح مختصری را در اختیار شما قرار میدهیم.

1.لوستر سقفی

از اولین مدل لوستر میتوانیم لوستر سقفی را نام ببریم این مدل از لوستر برای خانه هایی مناسب است که سقف آن ارتفاع کمی دارند و نمیتوانیم از لوسترهای آویزی استفاده نماییم.

ایرادی که لوستر سقفی دارد این است که تنوع در آن کم است و جزء به تعدادی محدود میشود. در هنگام نصب این نوع از لوستر سینی لوستر به سقف می چسبد و هیچ قسمتی از سیم ها و اجزای لوستر در معرض دید قرار نخواهد گرفت.

این ویژگی مثبت لوستر است و زیبایی بیشتری به آن میدهد.

از انواع لوستر سقفی موارد زیر را میتوانیم نام ببریم:

  • سقفی برنزی
  • سقفی چوبی
  • سقفی دایکاست
  • سقفی کریستالی

با توجه به علاقمندی خود میتوانید از مدل های زیر یک مورد را انتخاب نمایید.

2.لوستر دیواری

لوستر دیواری یا در اصطلاح دیوارکوب یکی دیگر از انواع مدل های لوستر است و به منظور نورپردازی و بعنوان تزئیین در داخل منزل و یا در برخی موارد محل کار کاربرد دارد.

از این مدل در یک قسمت خاص استفاده میشود که جلوه جذابی به محیط بدهد و تنوع زیادی در طرح و نقش آن وجود دارد و شما میتوانید متناسب با محل مورد نظر یکی از آن را انتخاب نمایید.

از لوسترهای دیواری در نورپردازی راهروها، راه پله ها و حتی اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده کرد. معمولاً لوسترهای دیواری را به صورت ست با لوسترهای آویز و سقفی انتخاب می کنند و یادآور شویم که این مدل بر روی دیوار نصب می گردد.

3.لوستر آویز

لوستر آویز بیشتر در اتاق های دارای سقف بلند استفاده میشود اما روش نصب لوستر آویز همانند لوستر سقفی می باشد، یعنی هر دو مدل این لوستر به سقف اتاق بسته می شوند.

تنها تفاوتی که این دو مدل دارند این می باشد که بیشتر در اتاق های دارای سقف بلند کاربرد دارد، چون ارتفاع بیشتری به نسبت لوسترهای سقفی دارد و همانطور که از نامش مشخص است از سقف اتاق آویزان می شود.

با توجه به توضیحات فوق در ادامه به جزئیات یک لوستر می پردازیم و با انواع آن بیشتر آشنا خواهیم شد

منبع : home-designing.com

دکمه بازگشت به بالا