عمومی

برخورد قاطع با فتنه گران و مخلان امنیت در آذربایجان غربی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، نصیر عتباتی در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرم استان گفت: اقدام مشترکی که امروز در این کشور دیده می شود تاکتیک دشمن است که ایران قدرتمند، مستقل و مقتدر را هدف قرار می دهد. و ایران قدرتمندی که امید مستضعفان است.» این امر منعکس کننده دنیا نیست و برخی رفتارهای حساس منجر به فریب تعدادی از مردم کشور و استان ها شده است.

وی همچنین گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی به ویژه نیروی انتظامی و بالاتر از همه با حضور پررنگ مردم غیور، اندیشمند و فهیم کشور، این فتنه در ابتدا نقش بر آب شد و دشمن پلید شکست خورد. ضربه محکمی خورد.

رئیس شورای قضایی آذربایجان غربی همچنین گفت: با کسانی که در استان در معرض تهدید دشمن قرار می گیرند و امنیت مردم را بر هم می زنند و اموال مردم را تحریک و تخریب می کنند و جان مردم را مورد تعرض قرار می دهند برخورد جدی شود. “بودن مردم و نیروهای نظامی و نیروی انتظامی قاطع و تدافعی خواهند بود.

عتباتی با تبریک رفتار منصفانه و قانونی نیروهای انتظامی با متخلفان گفت: اکنون امنیت استان به لطف همه عزیزان امن و پایدار شده است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مظلوم قبرستان حضرت احمد ابن موسی (ع) گفت: این کشتار یک بزدل نشان دهنده ظلم و ستم کشور اسلامی ما و در عین حال نشان دهنده ضعف و ناتوانی دشمن شکست خورده است. . رویارویی نیروهای نظامی و غیرنظامی با مردم، مردم عادی را در صفوف نماز و زیارت مورد حمله قرار می دهد و آنها را به شهادت می رساند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز با ابراز همدردی با این حادثه دلخراش گفت: انتقام سختی را از مسئولین این جنایت شنیع خواهیم گرفت.

وی بیان کرد: سرقت جرمی است که مستلزم اقدامات پیشگیرانه مستمر است و هم مردم باید مواظب اموال خود باشند و هم پلیس در برنامه های پیشگیری خود تمرکز بر پیشگیری داشته باشد و به ویژه ارگان هایی مانند شرکت برق اهتمام و کوشا باشند وارد عمل شوند. در محافظت از اموال خود در برابر هرگونه تجاوز و تجاوز مراقب باشید.

عتباتی با بیان اینکه استان سی و یکمین استان از نظر اجرای جرایم سرقت است و این بدان معناست که سرقت در آذربایجان غربی نسبت به سایر استان ها در پایین ترین سطح قرار دارد و این امیدوار کننده است، اما این نباید کافی باشد و هر بار یک عامل پیشگیرانه نیست فعال و قوی باشید

وی با بیان اینکه عواملی در وقوع سرقت وجود دارد، بیان کرد: یکی از مواردی که در حال حاضر نیاز به نظارت بیشتر دارد، نبود پارکینگ در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان هاست که به ناچار خودروها در خیابان ها پارک می شوند. فرصت خوبی برای جنایت است به دزدان جرم داده می شود. لذا لازم است شهرداری محترم در ساخت و سازهای داخل شهر نظارت جدی داشته باشد.

عتباتی همچنین گفت: هر فرصتی برای ارتکاب جرم باید از مجرمان گرفته شود و ارزش جرایم برای کسانی که به راحتی نمی توانند مرتکب جرم شوند افزایش یابد و این امر مستلزم همکاری و هماهنگی همه نهادها و سازمان ها است. خود افراد نجیب در مالکیت اموال.

دکمه بازگشت به بالا