عمومی

اولین هاب دیجیتال حوزه گردشگری در یزد راه‌اندازی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، توافقنامه سه جانبه راه اندازی و اجرای اولین مرکز دیجیتالی سازی و توسعه اکوسیستم دیجیتال در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در استان یزد با تاکید بر توسعه فناوری، نوآوری و گردشگری خلاق بین میراث فرهنگی استان، نهاد فرهنگی و اجتماعی ورزش شهرداری یزد و یک شرکت علمی منعقد شد.

این تفاهم نامه در چارچوب اهداف سند «یزدای جدید» و معرفی یزد به عنوان شهر استراتژیک گردشگری کشور و همچنین اجرای ارزش گردشگری به امضای سید محمد رستاگری، مدیر کل گردشگری کشور رسید. طرح زنجیره ای مرکز فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد، مصطفی زارع زاده معاون شهردار و رئیس نهاد فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و ابوالفضل فلاح مدیر عامل شرکت دانش بنیان شارستان کهن یزد.

دیجیتالی شدن فرآیندها و ذخایر ارزشی بخش‌های مختلف میراث فرهنگی، صنعت گردشگری و صنایع دستی با تاکید بر توسعه گردشگری پایدار، تعریف، برنامه‌ریزی و اجرای عملیاتی در حوزه میراث فرهنگی اکوسیستم گردشگری و صنایع دستی بر اساس مدیریت جهانی. میراث شهر یزد، ایجاد و اجرای کنسرسیوم گردشگری با رویکرد مرکز دیجیتال در توسعه و نامگذاری شهر میراث جهانی یزد، ارتباط با نوآوری و اکوسیستم دیجیتال کشور و تسهیل ارتباط با بازار سرمایه و اکوسیستم نوآوری در خدمات مالی و همچنین رشد و توسعه گردشگری به صورت علمی و تخصصی با استفاده از امکانات شهرداری و مدیریت کلی میراث فرهنگی در اهداف این سند گنجانده شده است.

اولین مرکز گردشگری دیجیتال در یزد افتتاح می شود

مدت زمان اجرای این تفاهم نامه که در 11 ماده و 3 نسخه به امضای طرفین رسیده است، سه سال است، اما در صورت تمایل برای ادامه فعالیت های مشترک، قابل تکرار و تمدید است.

در زمینه توسعه گردشگری لزوم استفاده از توانمندی های مشترک میراث فرهنگی و شهرداری ازده.

مدیر کل میراث فرهنگی استان سید محمد رستگاری در نشست امضای این تفاهم نامه ابراز امیدواری کرد و گفت: هماهنگی بین دو مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی بیش از گذشته خواهد بود و طرفین می توانند در جهت آن گام بردارید توسعه مستمر یزد با استفاده و به اشتراک گذاشتن توانمندی های یکدیگر.

وی به عملکرد موفق تیم بنیاد علوم عمران در مهریز اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در مهریز حرکت ها و اقدامات امیدوارکننده ای توسط این تیم مستعد در حوزه دیجیتالی سازی انجام شده است که امیدواریم ادامه داشته باشد و به دلیل کمبود کار یکپارچه در شرایط دیجیتال. استفاده از میادین هوشمند در حوزه گردشگری، با امضای این تفاهم نامه، در عین حال حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری و صنایع دستی استان، برای حل مشکل مردم، باید کار موثری انجام دهد. .

در زمینه حاکمیت دیجیتال یکپارچه با ضعف های جدی مواجه هستیم

مصطفی زارع زاده معاون شهردار و رئیس نهاد فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با تایید فعالیت این شرکت علمی در شهر مهریز، علیرغم کاستی ها و کاستی هایی که در زمینه مدیریت یکپارچه این باغ تاریخی یزد وجود دارد، اظهار داشت: این باغ تاریخی در شهر مهریز فعالیت می کند. استان و گفت: متاسفانه ضعف شدیدی در مدیریت وجود دارد. حوزه دیجیتال یکپارچه وجود دارد اما در چارچوب این تفاهم نامه باید الگوی جدیدی در این زمینه به کشور ارائه شود تا یزد پیشتاز شود. در این دسته نیز

مدیرعامل شرکت علمی شارستان کهن ابوالفضل فلاح درباره این طرح گفت: این طرح طبق مجوزهای دریافتی به صورت پایلوت در شهر ایزد اجرا می شود و هدف آن ایجاد مرکز فرماندهی دیجیتال در منطقه کردستان است. منطقه میراث فرهنگی

وی به فازبندی اجرای پروژه اشاره کرد و گفت: در واقع اجرای چنین طرحی نیازمند ابزار اجرایی نهادهای مربوطه است و این تبصره در این خصوص منعقد شده است.

دکمه بازگشت به بالا