ترندهای کسب و کارعمومی

انواع سبک‌‌های انیمیشن‌سازی

در این مقاله قصد داریم  19  نوع از انواع انیمیشن های مختلف از تکنیک ها و سبک های انیمیشن را ذکر کنیم. انیمیشن فرآیند ایجاد توهم حرکت و تغییر شکل با استفاده از نمایش سریع دنباله ای از تصاویر استاتیک است که حداقل از یکدیگر متفاوت هستند. انیمیشن ها در همه جا فراگیر شده است، از جمله تیزرهای تبلیغاتی تلویزیونی مورد علاقه، موزیک ویدیو ها ، فیلم سینمایی، سریال، ، ، مستند  و حتی فیلمهایی که می توانید نوع انیمیشن stop move را ببینید.

انواع سبک های انیمیشن سازی - مدرسه گرافیک پلاس

تکنیک های ایجاد حرکات شامل انیمیشن های سنتی معمول و متوقف کردن تکنیک های انیمیشن حرکت از چهره های دو و سه بعدی، به عنوان مثال، الگوهای مجموعه کاغذ، عروسک ها و شکل های رس است. نگه داشتن توقف حرکت به عنوان پایه تمام انیمیشن ها، از سبک های مختلف تکنیک های انیمیشن می توان برای ایجاد توالی های متحرک استفاده کرد. در این جا قصد داریم به شرح 19 نوع انمیشن مختلف بپردازیم.

انیمیشن سنتی دو بعدی

انیمیشن سنتی همان نقاشی هایی بود که توسط هنرمند بر روی کاغذ کشیده می شد. اگر عاشق نقاشی  روی کاغذ هستید، رویکرد سنتی بسیار جذاب است. انیمیشن سنتی ایجاد نقاشی های یک به یک روی قاب است. ا

انیمیشن دو بعدی شامل ایجاد نقشه های متعدد و سپس تغذیه در سلول های پلاستیکی، نقاشی دستی آنها و ایجاد دنباله متحرک بر روی تصویر پس زمینه نقاشی شده است از این مدل انیمیشن ها می توان به فیلم های کارتونی سفید برفی و هفت کوتوله ها، پیتر پن و زیبایی خفته، علاءالدین و…. اشاره کرد.

این کارتون 75 ثانیه طول دارد و برای ساخت حدود 700 نقاشی  مختلف کشیده شده است. این انیمیشن تاریخی در سال 1908 منتشر شد.  از دگیر انمیشن های دو بعدی محبوب می توان به انیمیشن های دهه 1960 از  جمله کارتون های محبوب مانند جتسون و فلینستون نام برد.

یکی از محبوت ترین انیمیشن های دو بعدی انیمیشن سیندرلاست که بارها از تلویزیون ایران نیز پخش شده است. این انیمیشن که در سال 1950 توسط ساخته شد توسط در لیست ده انمیشن برتر جهان قرار گیرد.

این انیمیشن جذاب 72 دقیقه ای 2.9 میلیون دلار هزینه برداشت ک توانست با فروش فوق العاده بیش از 263 میلیون دلار رکورد فوق العاده ای را برای خود به ثبت برساند. این انیمیشن توسط ، و کارگردنی شده و تهیه کننده ی آن هم والت دیزنی می باشد.

این انیمیشن 8 نویسنده داشت که نام های آن ها عبارتند از:

 1. کن آندرسون
 2. پرس پیرس
 3. هومر برایت‌من
 4. وینستون هیبلر بیل پیت
 5. اردمن پنر
 6. هری ریوس
 7. جو رینالدی
 8. تد سیرز

و صداپیشگان حرفه ای داشت که اسامی ان ها عبارتند از:

 1. لاین وودز
 2. النور آدلی
 3. ورنا فلتون
 4. رودا ویلیامز
 5. جیمز مک‌دونالد
 6. لوئیس ون روتن
 7. دان برکلی
 8. مایک داگلس  لوسیو بلیس

از دیگر نکات مثبت این انیمیشن دو بعدی جذاب و زیبا موسیقی فوق العاده آن بود که توسط پائول جی. اسمیت، الیور والس ساخته شده است. تدوینگر این انیمیشن دونالد هالیدی است. این انیمیشن برای اولین بار در 4 مارس 1950 در ایالات متحده بر روی پرده های سینما به اکران در آمد.

خلاصه ی این انیمیشن این طور است که سیندرلا زندگی ناخوشایندی را پشت سر می گذارد، پدر و مادر را در سنین جوانی از دست داده است و مجبور است به عنوان خدمتکار در خانه افراد کلاهبرداری خود کار کند. نامادری او، لیدی ترمین، با او بی رحمانه است و به جذابیت و زیبایی سیندرلا حسادت می کند.

علاوه بر این، دو دخترش دریزلا و آناستازیا، بی رحمانه از او استفاده می کنند. با وجود این، سیندرلا یک دختر جوان مهربان و ملایم است. او با موش ها دوست است و با پرندگانی که در داخل و اطراف خانه های چاتوری زندگی می کنند دوست است. در همین حال، در کاخ سلطنتی، پادشاه ناامید می شود که پسرش، شاهزاده، هنوز ازدواج نکرده است.

او و گراند دوک در تلاش برای یافتن یک همسر مناسب برای شاهزاده، توپ را ترتیب می دهند و درخواست می کنند هر دوشیزه ای که واجد شرایط ازدواج است حضور داشته باشد.

با توجه به دریافت توپ، لیدی تریما موافقت می کند در صورت اتمام کار خود، سیندرلا را رها کند و بتواند یک لباس مناسب برای پوشیدن پیدا کند. سیندرلا عبا را پیدا می کند که متعلق به مادرش است و تصمیم می گیرد آن را برای توپ اصلاح کند، اما خانواده نامادری  او با دادن کارهای اضافی مانع این کار می شوند.

دوستان حیوانات سیندرلا، از جمله جک و گاس، آنرا برای او اصلاح می کنند، این طرح را با گردنبند تکمیل می کنند و به ترتیب دایرهلا و آناستازیا دیده  نمی شوند. وقتی سیندرلا از طبقه پایین لباس می آید، پله پله ها ناراحت می شوند وقتی که می دانند سیندرلا وسایل خود را پوشیده است و قبل از عزیمت به همراه مادرشان، لباس را خرد می کند.

دل شکسته، سیندرلا با اشک در طوفان به باغ می رود، جایی که پری معبود او پیش از او ظاهر می شود. با اصرار بر اینکه سیندرلا به توپ خواهد رفت، پری خداباور جادوگرانه کدو تنبل را به یک کالسکه تبدیل می کند، موش ها را به اسب ها، اسب سیندرلا، ماژور، را به یک مربی و سگ، برونو، به عنوان یک فوتبالیست تبدیل می کند، قبل از اینکه لباس خراب شده سیندرلا را به لباس تبدیل کند.

گلدان نقره ای و کفش هایش را به داخل دمپایی شیشه ای تکان می دهد. وقتی سیندرلا توپ را ترک می کند، پدرخوانده پری به او هشدار می دهد که طلسم در نیمه شب شکسته خواهد شد.

 انیمیشن های دیجیتالی دو بعدی

انیمیشن دیجیتال سه بعدی

اگر علاقه دارید شخصیت های غیرواقعی را به یک شخصیت واقع گرایانه تبدیل کنید، به نقل از Types of Animation – Pixune بهترین مدل انیمیشن، انیمیشن سه بعدی است. شخصیت های انیمیشن سه بعدی دیجیتال بسیار سریعتر ساخته می شوند و در صنعت ساخت فیلم کاملاً محبوب هستند.

با استفاده از نرم افزار رایانه ای از تصاویر متحرک سه بعدی برای ایجاد بسیاری از فیلم های کوتاه، فیلم های بلند سینمایی، سریال ها،فیلم های آموزشی، فیلم مستند، موزیک ویدیو ها  و استفاده می شود در مقایسه با انیمیشن دو بعدی دیجیتالی و سنتی ، مدلهای انیمیشن 3 بعدی بسیار واقع بینانه هستند.

از بهترین و اولین انیمیشن های سه بعدی که ساخته شد می توان به انیمیشن داستان اسباب بازی اشاره کرد که توسط کارگردان خوب این حوزه جان لستر ساخته شده است. تهیه کننده های این انیمیشن سه بعدی جذاب بانی آرنولد، رالف گوگنهایم و نوسینده این کار همان کارگردان جان لستر  می باشد.

صداپیشگان این کار هنرپیشه های مطرح هالیوودی هستن

 1. تام هنکس
 2. تیم آلن
 3. دان ریلکس
 4. جیم وارنی
 5. والاس شاون

و… می باشند.

موسیقی این کار بر عهده رندی نیومن بود و تدوین این کار پرزحمت هم رابرت گوردن و لی آنکریچ انجام دادند. این انیمیشن توسط کمپانی پیکسار ساخته شده است و توانست با هزینه 30 میلیون دلاری برای تولیدش به فروش 373 میلیون دلاری برسد که در نوع خودش بی نظیر است. اولین بار این فیلم در 22 نوامبر 1995 بر روی پرده های نقره ای در ایالات متحده اکران شد.

تا به حال از این انیمیشن سه بعدی 4 ورژن ساخته شده است. و ورژن آن توانسته است در لیست 10 انیمیشن برتر جهان قرار داشته باشد. در خلاصه ی قسمت اول این انمیشن آمده است که اندی پسر 6 ساله است که اسباب بازی هایش را خیلی دوست دارد، او بین همه ی اسباب بازی هایش لوک گاوچران را از همه بیشتر دوست دارد و حتی در کف کفشش اسم او را نوشته است ولی با آمدن بازلایتر اسباب بازی فضایی همه چیز برای لوک گاوچران تغییر می کند و…

انیمیشن های استاپ موشن به چه نوع انیمیشنی میگویند؟

انیمیشن های استاپ موشن

انیمیشن های استاپ موشن یکی دیگر از انواع انیمیشن ها است. آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا یک قطعه سنگ می تواند راه برود یا صحبت کند، خوب هر چیزی در انیمیشن امکان پذیر است؟ با استفاده از قاب به صورت انیمیشن، اشیاء استاتیک فیزیکی به اطراف منتقل می شوند و در طول تولید پس از آن با حرکت سیال نشان داده می شود. انیمیشن توقف حرکت از زمان تکامل عروسک ها تقریباً گذشته است.

بسیاری از فیلم ها با استفاده از استاپ موشن ساخته شده اند، برخی از بهترین نمونه ها “سرگرمی در یک نانوایی” است که در سال 1902 ساخته شده است. ادوین پورتر کارگردانی “خرس های تدی” را انجام داد که یکی از اولین فیلم های انیمیشن استاپ موشن بود. این فیلم دنباله ای کوتاه از بازی خرس های عروسکی است، با طول بیش از یک دقیقه که 50 ساعت کار بر روی آن انجام گرفته است.

انیمیشن مکانیکی

به جای روباتیک، ماشین آلات را می توان با استفاده از تکنیک انیمیشن مکانیکی متحرک سازی کرد. به جای ایجاد دستگاه اصلی، ایجاد این انیمیشن های مکانیکی، به انیماتور این امکان را می دهد تا نحوه کار دستگاه را بفهمد. توضیح عملکرد این ماشین ها با استفاده از این نوع تکنیک انیمیشن بسیار آسان است.

 

 

دکمه بازگشت به بالا