اقتصادی

امیرعبداللهیان: روزهای آینده برای رژیم اسرائیل روزهای سختی خواهد بود / فیصل مقداد: رژیم صهیونیستی بر نفرت و کینه بنا شده است

نشست خبری وزرای خارجه ایران و سوریه؛

امیرعبداللهیان: روزهای آینده برای رژیم اسرائیل روزهای سختی خواهد بود   فیصل مقداد: رژیم صهیونیستی بر نفرت و کینه بنا شده است

وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری با همتای سوری خود اظهارکرد: جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران مورد توجه بود. چگونگی پاسخ به اسرائیل در میدان تعریف شده و در میدان این موضوع روشن خواهد شد. روزهای آینده برای رژیم اسرائیل روزهای سختی خواهد بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان پس از ورود به دمشق، به دیدار بشار اسد و سپس به دیدار همتای خود فیصل المقداد رفت و در رابطه با موضوعات منطقه و روابط فی‌مابین به گفتگو پرداخت سپس وزرای خارجه هر دو کشور به جمع خبرنگاران آمده و به پاسخگوی اصحاب رسانه شدند.

فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه در ابتدای این نشست خبری با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بر نفرت و کینه بنا شده است، باید از جامعه جهانی پرسید از منظر شما معنای نسل کشی چیست؟!

وی افزود: سفر آقای امیرعبداللهیان بعد از جنایت بمباران کنسولگری ایران رخ می‌دهد. رئیس جمهور سوریه سخنانی در خصوص روابط ایران و سوریه ارائه کردند.

وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه جنایت‌های رژیم صهیونیستی بسیار گسترده است، گفت: کودکان بر اساس قوانین بین المللی باید در امان باشند. کودکان هدف مستقیم رژیم صهیونیستی بوده است.

مقداد ادامه داد: آمریکا تمام قد از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کند. از جامعه جهانی دعوت می‌کنیم که برای توقف این جنایات تلاش کند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه این نشست خبری با تأکید بر اینکه جنایت تروریستی و جنگی رژیم صهیونیستی علیه سفارت ایران در دمشق با استفاده از تسلیحات آمریکایی صفحه جدیدی از نقض حقوق بین الملل و مصونیت‌های دیپلماتیک بود، اظهارداشت: جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت ایران مورد توجه بود. سوریه در خط مقدم مقاومت قرار دارد و مشورت با مقامات سوریه همواره مورد توجه جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

وی افزود: در روز‌های گذشته در تهران میزبان شیخ اسماعیل هنیه و زیاد نخاله بودیم. با حضور رهبران مهم و عالیرتبه مقاومت فلسطینی گفتگو‌های سطح بالا و مشورت‌های اساسی در تهران صورت گرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: ساعتی پس از حمله تروریستی به سفارت ایران نشست فوق العاده شورای عالی امنیت ایران به ریاست، رئیس جمهور کشورم برگزار شد.

امیرعبداللهیان با تأکید بر اینکه رژیم اسرائیل تنبیه خواهد شد، اظهارکرد: از دمشق با صدای بلند اعلام می‌کنم آمریکا در این حادثه مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشد، رژیم اسراییل تنبیه خواهد شد. 

وی افزود: عدم موافقت آمریکا و دو کشور اروپایی برای صدور بیانیه در محکومیت این حمله نشانه‌ای از چراغ سبز آمریکاست و واشنگتن به خاطر این رفتارش باید پاسخگو باشد. ما امنیت سوریه را امنیت منطقه می‌دانیم و به تلاش ها علیه حمله به کرانه باختری و تسهیل ارسال کمک به غزه و خنثی کردن طرح‌های صهیونیستی علیه غزه ادامه می‌دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان همچنین اظهارداشت: چگونگی پاسخ به اسرائیل در میدان تعریف شده و در میدان این موضوع روشن خواهد شد. روزهای آینده برای رژیم اسرائیل روزهای سختی خواهد بود.

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا