ورزشی

امیرعبداللهیان در رایزنی با همتایان خود چه گفت؟

پاسخ ایران به تجاوز اسرائیل؛

امیرعبداللهیان در رایزنی با همتایان خود چه گفت؟

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار پیامی در شبکه ایکس، به تشریح رایزنی و گفت گو با همتایان خود در ادامه تحولات پیرامون عملیات «وعده صادق» پرداخت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر خارجه ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در پاسخ به تماس تلفنی «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، «سوبرامانیان جایشنکار» وزیر امور خارجه هند، «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه و آقایان «سامح شکری» و «فیصل مقداد» همتایانم از مصر و سوریه، اقدام نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به حمله تروریستی رژیم صهونیستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق را در چارچوب دفاع مشروع مطابق ماده ۵۱ منشور ملل متحد دانستم.

وی افزود: همچنین در گفتگو با «آنالنا بربوک»، «دیوید کامرون» و «یان بورگ» وزرای امورخارجه آلمان، انگلیس و مالت (به‌عنوان رئیس دوره‌ای شورای امنیت) ضمن بیان اهمیت امنیت پایدار منطقه، روشن ساختم که ایران در مقابل هرگونه شرارت مجدد از سوی رژیم اسرائیل و برای دفاع از امنیت و منافع ملی خود قاطعانه عمل خواهد کرد.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: آخرین تحولات منطقه را نیز با «شیخ محمد بن عبدالرحمن بن جاسم آل‌ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه دولت قطر و «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی به اشتراک گذاشتیم.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا