حوادث

امن‌ترین و خطرناک‌ترین شهرها برای سفر

از قرارداد کووید-19 گرفته تا گرفتار شدن در گردباد یا آتش سوزی، این روزها سفر می تواند یک تجارت پرخطر باشد، اما واقعاً بستگی به این دارد که کجا بروید و ریسک و ایمنی را چگونه تعریف کنید.

به گزارش خبر شیمیشی، امن ترین شهرهای جهان بر اساس مولفه های مختلف شناسایی می شوند. اینکه چه کسی امن ترین شهرها را در نظر می گیرد به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ایمنی هنگام پیاده روی به تنهایی در شب، نگرانی در مورد حملات خشونت آمیز و میزان جرم و جنایت.

شهرهایی که به عنوان امن ترین مقاصد گردشگری تعیین شده اند، کمترین نگرانی را برای تروریست ها دارند، مگر در مواردی که بر اساس تحلیل برخی شاخص ها رتبه بندی شوند.

امن ترین شهرها: درک مسافران و میزان جرم و جنایت

در این فهرست که بر اساس تعداد جرایم ثبت شده در پایگاه جهانی «Numbeo» تهیه شده است، آسیا و اروپا به عنوان امن ترین نقاط جهان و شهرها در بالاترین رتبه قرار دارند. تایپه در تایوان بالاترین رتبه را دارد در حالی که بوینس آیرس آرژانتین پایین ترین رتبه را دارد.

“ایمن ترین شهرهای جهان”

    امن ترین و خطرناک ترین شهرها برای بازدید

امن ترین شهرها: سیاست و سلامت

اما پنج شهر برتر از نظر «سلامت و ایمنی» در «شاخص 100 مقصد برتر 2022» Euromonitor متفاوت هستند. این شاخص که در دسامبر گذشته منتشر شد، «ثبات سیاسی و امنیت اجتماعی» را با توجه به شاخص‌هایی مانند تأثیر کووید-19 (مانند کل موارد، مرگ و میر و میزان واکسیناسیون) و همچنین تصادفات و حوادث تحلیل می‌کند. ، فساد دولتی و تروریسم. شماره

در این فهرست شهرهای قاره آسیا و خاورمیانه در بالاترین رتبه ها قرار دارند:

1. شارجه، امارات متحده عربی
2. دبی، امارات متحده عربی
3. دوحه، قطر
4. ابوظبی، امارات متحده عربی
5. سنگاپور، سنگاپور

ویتالیج ولادیکین، مدیر ارشد شرکت تحقیقاتی Euromonitor International، گفت: “خاورمیانه چهار جایگاه برتر را به خود اختصاص داده است، در حالی که سنگاپور از نظر ثبات سیاسی رتبه اول را در قرارداد 2019 و 2022 دارد. سلامت و ایمنی یکی از شش عامل هستند. در این لیست برای به دست آوردن فهرست سالانه مناطق امن شهری استفاده شده است.

    امن ترین و خطرناک ترین شهرها برای بازدید

شهرهای امن: خطر پزشکی

گزارشی از International Travel Safety International SOS نه تنها خطرات بیماری های عفونی، بلکه عواملی را که می تواند بر مراقبت های پزشکی تأثیر بگذارد، از جمله کیفیت خدمات حرفه ای و اورژانسی و در دسترس بودن داروها را تجزیه و تحلیل می کند.

نقشه خطر سفر منتشر شده در سال 2023 نشان می دهد که بیشتر آمریکای شمالی و اروپای غربی و همچنین کشورهایی مانند ترکیه، ژاپن، سنگاپور و امارات متحده عربی دارای “کمترین خطرات پزشکی” هستند.

این نقشه نشان می‌دهد که یمن، سوریه، عراق، افغانستان، کره شمالی و بخش‌هایی از آفریقا در معرض خطر پزشکی «بسیار بالا» هستند و سیستم‌های مراقبت بهداشتی تقریباً وجود ندارند یا مراقبت‌های بهداشتی بسیار گران است. .

در این نقشه کشورهایی که با رنگ بنفش مشخص شده اند دارای تنوع زیادی در ریسک پزشکی هستند که منجر به تفاوت سطح خدمات پزشکی بین شهرها و روستاها می شود و ایران یکی از این کشورهاست.

این نقشه وضعیت کنونی شیوع کووید-19 در چین را نشان نمی دهد و بر تاریخچه شرایط مراقبت های پزشکی در کشورهای سراسر جهان تمرکز دارد.

    امن ترین و خطرناک ترین شهرها برای بازدید

نقشه ایمن ترین کشورها بر اساس ریسک پزشکی

شهرهای امن: خطر امنیتی

سازمان بین المللی SO S همچنین تهدیدات امنیتی برای مقاصد سفر و گردشگری، از جمله جرم و جنایت و خشونت سیاسی، مانند تروریسم و ​​جنگ، ناآرامی های اجتماعی و آسیب پذیری در برابر بلایای طبیعی را ارزیابی می کند. با توجه به این نروژ، فنلاند، سوئیس، دانمارک آنها بالاترین سطح امنیت را برای سفر دارند.

حدود 25 مکان در سراسر جهان دارای خطرات امنیتی “جزئی” هستند: ساموآی آمریکایی، آندورا، آنگویلا، جزایر ویرجین بریتانیا، کیپ ورد، جزایر کیمن، جزایر کوک، دانمارک، فنلاند، گرینلند، ایسلند، کیریباتی، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، جزایر مارشال. ، موناکو، نائورو، نروژ، سن مارینو، سیشل، اسلوونی، سوئیس، تورکس اند کایکوس، تووالو و والیس و فوتونا.

برخی از کشورها در داخل مرزهای خود سطوح مختلفی از خطر را دارند. به عنوان مثال، این نقشه نشان می دهد که بیشتر مناطق مصر دارای خطرات امنیتی “بالا” هستند، اما خطرات امنیتی در قاهره و مناطق شرق نیل کمتر است. مکزیک ترکیبی از خطرات «متوسط» و «بالا» را روی نقشه دارد، در حالی که مرزهای تایلند با میانمار، مالزی و کامبوج خطرناک‌تر از بقیه هستند.

تهدیدات امنیتی در بسیاری از مناطق از جمله اوکراین، کلمبیا و ساحل افزایش یافته است. ساحل منطقه ای در شمال آفریقا است که بخش هایی از موریتانی، مالی، نیجر، چاد، سودان و دیگر کشورهای این منطقه را در بر می گیرد. بر اساس همین نقشه، خطرات امنیتی «بالا» و «بسیار بالا» در این منطقه وجود دارد.

ایران همچنین در نقشه خطر سفر با رنگ زرد نشان داده شده است که به معنای “خطر متوسط” است.

    امن ترین و خطرناک ترین شهرها برای بازدید

نقشه امن ترین کشورها بر اساس ریسک امنیتی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا