اقتصادی

اعلام آمار منتخبان اصلی و ذخیره به تفکیک/مرحله بعدی تخصیص یکپارچه خودرو جلو افتاد

یک مقام مسئول در وزارت صمت با اشاره به دستور وزیر صمت برای اختصاص خودرو به همه انتخاب کنندگان در این دوره از تک فروشی، آمار اصلی منتخبان و ذخیره را به تفکیک اعلام کرد که بر اساس آن بیش از 14 هزار خودرو وجود دارد. ظرفیت اولیه اعلام شده به پایان رسیده است. همچنین پس از استقبال مردمی از ارائه خودرو در سامانه یکپارچه توزیع خودرو، تور توزیع دیگری در تیرماه انجام خواهد شد.

به گزارش شیمیشی، یکی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت آماری متمایز از ذخایر اصلی و منتخب اولین دوره فروش خودرو در چارچوب سامانه یکپارچه توزیع خودرو ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه با دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت تمامی خودروهای منتخب تخصیص می یابد، اعلام کرد: در مجموع 191 هزار و 606 نفر به عنوان گزینه ها و ذخایر اصلی این دوره از فروش تک خودرو انتخاب شده اند.

در عین حال نتایج اولیه قرعه کشی این طرح اعلام شد: در این مدت 4 میلیون و 175 هزار و 352 نفر برای درخواست خرید خودرو ثبت نام کرده اند که از این تعداد 3 میلیون و 878 هزار و 301 نفر در طرح عادی هستند. و همچنین 297 هزار و 551 نفر هستند. همچنین برای برنامه حمایت از خانواده و جوانان اعمال شد. ظرفیت کامل خودروهای ارائه شده توسط خودروسازان در سیستم یکپارچه جداسازی خودرو برای این دوره محاسبه می شود. 176911 واحد بود در قالب 115 طرح فروش مختلف شامل فروش فوری، فروش فوری، برنامه ریزی جمعیت جوانان، فروش کمتر از یک سال و مشارکت در تولید.

به دلیل مشکلاتی که در اعلام اسامی برندگان وجود داشت، تعدادی از برندگان کلیدی به لیست ذخیره منتقل شدند. عدم تفکیک برندگان اصلی از کتابخانه های منتخب طبق دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تایید سازمان حمایت از مصرف کننده و محصول مبنی بر توزیع خودرو به تمامی منتخبین اعم از اصلی و ذخیره، به نظر می رسد ظرفیت خودروها اختصاص داده شده است. افزایش یافت.

بر همین اساس مسئولان وزارت صمت تاکید کردند که میزان تولید و عرضه افزایش می یابد، ظرفیت این فاز نیز ۱۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه افزایش یافته است.

مرحله بعدی فروش خودرو در قالب یک سیستم توزیع یکپارچه است. جولای

در ابتدای طرح یکپارچه توزیع خودرو اعلام شد که چون طرح‌های فروش خودروسازان در حال جمع‌آوری است و در هر مرحله خودروهای بیشتری عرضه می‌شود، بنابراین به جای هر هفته یا هر 15 نوبت. روزها، این طرح هر سه ماه یک بار یا هر چهار ماه یک بار اجرا می شود.

به صراحت آمده است که منوچهر منطقی، معاون حمل و نقل و صنعت، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری خود با موضوع اطلاع رسانی دقیق تر از سامانه یکپارچه توزیع خودرو گفت: یا آنها را بفروشید. یک محصول بسیار بزرگ، ظرفیت ویژه اعلام شد و سپس قرعه کشی انجام شد. این روش باعث التهاب و استرس برای مشتریان می شود. بنابراین، در یک سیستم فروش یکپارچه، این زمان 15 روز است برای مدت سه تا چهار ماه (هر سه تا چهار ماه یکبار) با ظرفیت اضافی حرکت کردیم. به عنوان مثال، به جای تعداد محدود خودرو در هر مرحله، 200000 تا 300000 خودرو می تواند برای خودروسازان رزرو شود. از آنجایی که هر کسی می تواند یک خودرو ثبت کند، مالکیت خودرو بیش از یک نفر خواهد بود.

اما معاون حمل‌ونقل وزیر صمت گفت: پس از استقبال متقاضیان عرضه خودرو در سامانه یکپارچه توزیع خودرو و رضایت بیش از 90 درصدی تماشاگران با این شیوه جابه‌جایی، روند حمل خودرو ادامه پیدا می‌کند و افزایش قیمت خواهد داشت. نرخ تولید خودروهای کامل.” دور بعدی توزیع در ماه جولای انجام خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، فاز اول فروش خودرو از اواخر اردیبهشت ماه از طریق سامانه یکپارچه سازی خودرو اجرایی شد و به گفته این مقام مسئول، پیش بینی می شد فاز بعدی پایان مرداد یا پایان شهریور باشد، اما همانطور که گفته شد به وزیر صمت برای افزایش تولید خودروهای کامل و نسبت به سال گذشته 200 درصد افزایش خواهیم داشت! مقامات وزارت صمت تصمیم گرفته اند که فاصله زمانی بین اجرای این طرح ها را کاهش دهند.

انتهای پیام/

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا