احتمال سفر وزیر خارجه آمریکا به اراضی اشغالی

روزنامه «یسرائیل هیوم» امروز جمعه نوشت پیش بینی می‌شود آنتونی بلینکن در روزهای آینده به اراضی اشغالی سفر کند.

به گزارش شیمیشی، نه ایالات متحده و نه رژیم صهیونیستی به طور رسمی این سفر را تایید نکرده‌اند، که در صورت انجام، هشتمین سفر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا به غرب آسیا از زمان آغاز جنگ اشغالگران علیه غزه در هفت اکتبر ۲۰۲۳ خواهد بود.

این روزنامه نوشت: «انتظار می‌رود آنتونی بلینکن ظرف روزهای آینده به اسرائیل سفر کند، این سفر در پی آن است که توافقی که منتهی به آزادی اسیران اسرائیلی در غزه و پایان جنگ شود، حاصل نشده است.»

این روزنامه افزود: این هشتمین سفر بلینکن به اسرائیل از زمان آغاز جنگ خواهد بود، چراکه آخرین سفر وی به اینجا در مارس گذشته در تلاش برای جلوگیری از عملیات گسترده (اسرائیل) در رفح بود.

این روزنامه عبری زبان در ادامه گزارش خود آورد: انتظار می‌رود که بلینکن در بدو ورود به اسرائیل با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر دیدار کند و هنوز هیچ ملاقات دیگری اعلام نشده است.

به نوشته این روزنامه، دولت آمریکا (که از تل‌آویو در جنگ با غزه حمایت مطلق می‌کند) تمام توان خود را برای دستیابی به توافقی که منجر به آرامش در جبهه‌های جنوبی (غزه) و شمال (لبنان) حداقل تا انتخابات آمریکا در ماه نوامبر شود، به کار می‌گیرد.

این سفر یک روز پس از آن رسانه‌ای شده که سازمان رادیو و تلویزیون عبری زبان گزارش داد این رژیم پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده توسط ایالات متحده به شورای امنیت در روز پنجشنبه درخصوص پیشنهاد مبادله اسرا و توقف جنگ در نوار غزه را رد کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا