آسمان خراسان رضوی ابری می‌شود

به گزارش شیمیشی از خراسان، محمد غیوری در گفتگویی با بیان اینکه آسمان خراسان رضوی از فردا پنجشنبه ابری می‌شود، اظهارکرد: احتمال وقوع بارش های پراکنده نیز در روزهای پایانی هفته جاری دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: گسترش ابرناکی بیشتر در مناطق شمال و شمال غرب خراسان رضوی خواهد بود و بارش های پراکنده نیز در ارتفاعات هزار مسجد و غرب استان محتمل است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: همچنین بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی، پدیده قالب جوی به خصوص در مناطق بادخیز خراسان رضوی در جنوب شرق و غرب استان، وزش باد و گرد و خاک و گاهی وزش باد شدید است که با کاهش کیفیت هوا و میدان دید در این مناطق در روزهای آینده همراه است.

غیوری تصریح کرد: به لحاظ دمایی نیز هوای گرم همچنان در استان ماندگار خواهد بود و دمای هوا در مناطق گرمسیر به بیش از ۴۰ درجه افزایش خواهد یافت.

وی گفت: در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۶ و سرخس با ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب خنک ترین و گرمترین شهرستان های استان بوده اند و در همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۲۱ تا ۳۹ درجه را به ثبت رسانده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: آسمان خراسان رضوی از فردا پنجشنبه ابری می شود و احتمال وقوع بارش های پراکنده نیز در روزهای پایانی هفته جاری دور از انتظار نخواهد بود.

46

دکمه بازگشت به بالا