علت نوسان قیمت دام زنده چیست؟

قیمت دام زنده امروز در تهران

با خرید انواع دام زنده می توانید تمام مراسم های خود را با قیمت مناسب برگزار کنید. مرکز خرید و فروش دام زنده در بازار گوسفند یکی از انواع مراکز فروش دام زنده سالم با قیمت مناسب می باشد که با مراجعه به وب سایت ما می توانید انواع دام زنده مورد نظر خود را با خیالی آسوده خریداری کنید و از قیمت گوسفند زنده در تهران باخبر شوید.

انواع دام زنده

ایران به دلیل داشتن مرتع های حاصلخیز زیاد باعث شده تا در پرورش انواع دام زنده جایگاه خوبی داشته باشد. این مزیت موجب شده تا ایران انواع دام زنده خود را به دیگر کشورها نیز صادر کند. صادرات دام زنده به خارج از کشور علاوه بر مزیت هایی که برای کشورمان و دیگر افراد دارد، دارای معایبی نیز می باشد. با مرکز خرید دام زنده مجموعه بازار گوسفند همراه باشید تا به معرفی انواع دام زنده و ویژگی هر یک بپردازیم:

خرید گوسفند زنده

یکی از انواع دام های زنده که توسط مجموعه عرضه می شود، گوسفند زنده می باشد که کاربری و فروش بیشتری نسبت به دیگر انواع دام ها به خصوص برای مراسم ها دارد. یکی از موارد مهم به هنگام خرید گوسفند زنده، سلامت گوسفند است. اگر گوسفند خریداری شده مشکل و بیماری داشته باشد، ممکن است این بیماری نیز در گوشت گوسفند هم منتقل شده باشد. این چرخه انتقال نیز ممکن است تا انسان هم به هنگام خوردن گوشت گوسفند ادامه داشته باشد.

در این زمان پیشنهاد ما این است که قبل از خرید انواع گوسفند زنده حتما به دامپزشک مراجعه کنید و یا اگر تجربه تشخیص سلامت و یا بیماری گوسفند را دارید، قبل از خرید حتما آن را بررسی کنید. گوسفند از نژادهای مختلف می باشد که قیمت گوسفند زنده بر اساس نژاد، وزن و همینطور نوسنات بازار متفاوت خواهد بود.

خرید گاو و گوساله زنده با قیمت مناسب

گوشت گوساله و همینطور گوشت گاو نیز یکی از انواع خوراکی های مورد استفاده برای اکثر افراد به ویژه برای مراسم های مختلف می باشد. قیمت خرید گاو و گوساله زنده بر اساس موارد مختلفی همچون وزن، نوسنات بازار، نژادهای مختلف گاو و گوساله نیز متفاوت می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر از قیمت روز گاو و گوساله می توانید با مرکز بازار گوسفند تماس حاصل فرمایید.

عوامل موثر بر قیمت انواع دام زنده

یکی از موضوعات اساسی و اصلی دام زنده به هنگام خرید، قیمت آن می باشد. همواره این سوالات برای افراد به وجود می آید که عوامل موثر بر قیمت انواع گوسفند، گاو، بز و گوساله زنده کدامند؟ در ادامه به معرفی هر یک از عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع دام زنده خواهیم پرداخت:

قیمت روز دام زنده بر اساس وزن

مهمترین واصلی ترین موردی که در قیمت دام ها تاثیرگذار است، وزن هر یک می باشد و قطعا هر چه وزن دام مورد نظر بیشتر باشد، هزینه آن هم بیشتر خواهد شد. اما تنها نباید به همین یک مورد اشاره بلکه موارد دیگری هم هستند که بر قیمت دام تاثیر دارد که در ادامه به بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

فصول مختلف سال

قطعا این مورد را می دانید که پرورش و عرضه دام در تمام فصول همانند هم نبوده و در هر فصل با فصل دیگری متفاوت است. در بیانی واضح تر باید بگوییم که در اوایل تابستان و همینطور در اواخر زمستان، فروش و عرضه دام زنده نسبت به سایر فصول محدودتر می شود. یکی از دلایل این محدودیت هم شروع دوران تولید مثل در بین دام هاست. همین مورد یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت دام می باشد.

نوسنات بازار، یکی از عوامل تاثیرگذار قیمت دام

همانطور که می دانید در بازار ایران نوسنات بسیاری وجود دارد و علاوه بر ان قیمت دلار بر همه محصولات تاثیر می گذارد. انواع دام زنده هم از این قاعده مستثنی نبوده و با تغییرات نوسنات بازار، قیمت انواع دام نیز به روز خواهد شد.

قیمت دام زنده بر اساس نژادهای مختلف

هر یک از دام ها دارای نژادهای مختلف هستند. تفاوت در نژادها نیز تاثیر بسزایی بر افزایش و یا کاهش قیمت دام می گذارد. برای اطلاع از نژادهای مختلف مرکز عرضه و فروش دام زنده، تنها کافیست با مجموعه بازار گوسفند تماس گرفته تا کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

قیمت انواع دام زنده در چه فصلی ارزان تر است؟

در قسمت بالا نیز به این مورد اشاره کردیم که نژادهای مختلف انواع دام در قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آمده باشد در چه فصلی از سال قیمت انواع دام ارزان تر می باشد؟ در پاسخ باید بگوییم در فصل های گرم سال مانند بهار و تابستان قیمت گاو و گوسفند زنده و دیگر دام ها ارزان تر می باشد. دلیل کاهش قیمت در فصول بهار و تابستان هم این است که در شش ماه اول سال تولید مثل زیاد و مراتع و چراگاه های سرسبز زیاد پیدا می شود و همین امر در کاهش تاثیر گذار می باشد.

خرید اینترنتی انواع دام زنده

امروزه خرید اکثر محصولات به صورت آنلاین و اینترنتی تغییر کرده است. خرید دام زنده نیز با پیشرفت تکنولوژی به سمت اینترنتی تغییر کرده است و شما عزیزان می توانید به راحتی نسبت به خرید اینترنتی دام زنده از مجموعه بازار گوسفند اقدام کنید. دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی گفت: اگر نهاده‌های دامی درست قیمت گذاری شود بازار یک سیکل آرامی را طی می‌کند.

جمال حسین زاده، دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی در برنامه مجله کشاورزی رادیو درباره مشکلات تولیدکنندگان فرآورده‌های دامی گفت: تولید فرآورده‌های گوشتی در کشور حدود ۶۰۰ هزار تن در سال است که این نوسانی که در این سال‌ها داشته در سه سال گذشته تا زیر ۵۰۰ هزار تن هم رسیده است.

وی افزود: دلیل آن هم افزایش قیمت مواد اولیه، بوده که به طبع افزایش قیمت تمام شده کالاهای تولیدی فرآورده‌های گوشتی را افزایش می‌دهد. علاوه بر اینکه کاهش قدرت خرید مردم موجب شده که تقاضا برای محصولات کم شود.

وی ادامه داد: تأمین مواد اولیه چالش دیگر است. با توجه به اینکه قیمت تمام شده گوشت قرمز و گوشت سفید نوسان داشته به دلیل حذف یارانه‌ها و آزادسازی قیمت‌ها و از طرفی هم قیمت گذاری‌های دستوری که متأسفانه با اطلاعات کامل انجام نمی‌شود باعث می‌شود که زنجیره با وقفه مواجه شود.

حسین زاده اظهار کرد: برنامه ریزی برای تولید گوشت مرغ از مرحله جوجه ریزی باید وجود داشته باشد. اگر قیمت برای تولید کننده توجیه اقتصادی نداشته باشد میزان جوجه ریزی را کاهش می‌دهد یا بعضی هم که توان ادامه فعالیت ندارند جوجه ریزی را انجام نمی‌دهند. در ادامه دو ماه بعد کمبود در بازار خود را نشان می‌دهد.

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی گفت: مدیران بالادستی ممکن است عنوان کنند ما توانستیم قیمت را تثبیت کنیم، دو ماه بعد که مثل همین ماه گذشته و فکر می‌کنم تا ۲۰-۳۰ روز دیگر همین روند ادامه داشته باشد با کاهش عرضه مرغ مواجه خواهیم شد چون از دو ماه پیش تولیدش با وقفه مواجه شد.

وی در پایان درباره قیمت تمام شده عنوان کرد: بالای ۷۵ درصد قیمت تمام شده محصولات فرآورده‌های گوشتی را قیمت مواد اولیه تشکیل می‌دهد که برای ساماندهی بازار گوشت باید در ابتدای زنجیره تولید درست برنامه ریزی شود. همچنین با مراجعه به وب سایت بازار گوسفند می توانید از اطلاعاتی دیگر همچون قیمت روز دام زنده، افزایش قیمت دام زنده و همینطور پیش بینی قیمت دام زنده در سال 1401 نیز مطلع شوید.

دکمه بازگشت به بالا