ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

آموزش دوخت مانتو ساده دکمه دار بدون الگو

آموزش خیاطی بدون الگو مانتو

وقتی صحبت از مانتو میشه بیشتر دوستان تصور میکنند بسیار سخت وپیچیده است بنظرشون برای دوخت مانتو باید حرفه ای باشند. شما چی فکر میکنید؟ آیا بنظر شما میشه یک مانتو رو بدون الگو برش زد ودوخت؟ آیا برای دوخت مانتو حتما باید حرفه ای بود و در دوره آموزش آنلاین مانتو شرکت کرد؟ یا اینکه حتما برای دوخت مانتو وآموزش مانتو باید پیش نیاز را گذرانده باشید؟ در واقع برای دوخت هر لباسی باید کمابیش ابزار ولوازم دوخت را بشناسید وکمابیش با اندام فرد آشنا باشید.

با من در این مقاله همراه باشید تا براتون کامل وروشن توضیح بدم که چه مانتوهایی رو میشه بدون الگو براحتی برش زده وبدوزید. برای دوخت مانتو بدون الگو یا با الگو باید اندازگیری رو بخوبی بلد باشید. اگر هم بلد نیستید میتونید از لباسهایی که اندازه ی فرد یا خودتون هست برای پایه ی مدل استفاده کنید که خوب این هم به ممارست وتمرین احتیاج داره وشما عزیزان باید تاحدودی خیاطی بلد باشید. در قدم دوم بهتر است از جنسهای پارچه هایی استفاده کنید که معمولی هستن و مدل مانتو هایی رو انتخاب کنید که پیچیده نباشن ساده باشند. اگر با خواندن این مقاله باز هم نتوانستید دوخت مانتو را انجام دهید، در دوره های آموزش خیاطی با متد مولر شرکت کنید.

مانتو مناسب خیاطی بدون الگو

پانچو – کیمونو – خفاشی- در کل مانتوهایی که برش کمتری دارن بهتره استفاده کنید.

نکات کاربردی خیاطی مانتو بدون الگو

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره کردم بهتره مراحل دوخت ونقاط موازنه رعایت بشه تا لباستون زیبا وراحت دوخته بشه. شما میتونید مانتو رو بصورت جلوباز یا جلو بسته وبصورت جذب یا گشاد بدوزید اگر مانتو رو جذب میدوزید بهتره از قزن یا دگمه در جلو مانتو استفاده کنید در صورتی که نیت دارید مانتو جلوباز باشه توصیه میکنم حتما رگالی وبدون پنس بدوزید . مانتو ها میتونند باقدی تا زانو ویا زیر زانو یا ماکسی باشند تنها مواردی که در برش مانتو بدون الگو باید رعایت شود اندازه های طولی وعرضی است که حتما باید متناسب با اندام فرد باشد پس تاحدودی رسم الگو روی پارچه داریم که مستلزم دقت وتوجه است وشما دوست عزیز کمابیش باید از خیاطی سررشته داشته باشید تا بتونید مستقیم روی پارچه برش بزنید.

گاها در بعضی از مدلها میتونیم درز سرشانه ی جلو وپشت را روی پارچه بصورت بدون درز هم برش بزنیم. در بعضی از مدلها میتوان پارچه را چهار لایه تا کرده جلو وپشت را بطور همزمان برش کنید این سبک از کار را میتوانید برای مدلهایی مثل کیمونوها وپانچو ها انجام دهید. برای برش آستین هم میتوانید از پارچه های دولایه استفاده کنید وجلو وپشت آستین را بطور یکسره برش بزنید به این شکل بسیار آسان حتی بارعایت راستا آستین شما برش میشود .

بیشترین مدلسازیها برای یقه در برش مستقیم روی پارچه یقه های مسطح مثل گرد-هفت-خشت-دلبر میباشد البته اگر کمی حرفه ای باشید وساختار یقه های دیگر را بشناسید میتوانید یقه های امریکایی وانگلیسی را نیز مستقیم روی پارچه برش بزنید ولی برای شروع کار بهتر است از مدلهای آسان شروع کنید .

بنظر من هر کاری مستلزم تکرار وتمرین است شما میتوانید یکبار روی پارچه ای ارزانتر الگوی خود را برش ودوخت زده وپروگیری کنید تا با اشکالات احتمالی خود آشنا شوید وسپس پارچه ی اصلی را برش بزنید اینکار به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه وکترین ریسک به لباس دلخواه خود برسید. در واقع نه تنها در الگوسازی مانتو بلکه در تمامی مدلسازیها میتوانید از این روش استفاده کنید.

اموزش دوخت مانتو بدون الگو و استفاده از نکات دوره آموزش الگوسازی کار ساده ای نیست و نیازمند بالا بردن تجربه و کاراموزی دارد و  فقط به اموزش افراد بستگی ندارد و گاها تجربه در کنار اموزش میتواند فرد را به ایده خود در طراحی برساند. معمولا برای افراد با تجربه کمتر دوخت مانتو نیازمند الگو برداری و طبعیت از یک شیوه عامی بهتر است است.  خیاط بودن و طراح لباس و این دست کار ها معمولا از کارهای لذت بخش برای بانوان میباشد .

بانوان برای زیبایی بسیار ارزش قاعل میباشد و علاوه بر زیبا رویی به خوش پوش بودن نیز توجه دارند و این عامل باعث به وجود امدن طراحان لباس در حیته های مختلف شد است. خوش پوشی و شیک بودندر وجود افراد میباشد که این مورد در محل کار برای بانوان نیز صادق میباشد در ادامه به طراحی لباس فرم بانوان برای محل کار میپردازیم.

دوخت مانتو معمولا با الگو صورت میگیرد اما نبود الگو مانعی بر دوختن نمیباشد و خیاظان ماهر و طراح های لباس این الگو ها را برای مانتو شلوار ها به راحتی میتوانند پیاده سازی کنند . در ادامه به نحوه دو ختمانتو بدون استفاده از الگو میپردازیم

اموزش دوخت مانتو بدون الگو

دوخت و دوز کار دلچسبی برای زنان ایرانی میباشد که سالهاس بانوان ما در این عرصه پا نهادهاند و طراححان بزرگ ایرانی و خارجی خانم هستند.  در کار خیاطی الگو ها و طراحی الگو حرف اول را میزند و دانستن ان برای یک خیاط برای طراحی لباس و مانتو با هر سلیقه و سایزی بسیار مهم میباشد  و کارهای دیگر معمولا غیر حرفه ایی تر به نسبت طراحی میباشند به همین دلیل اگر تجربه کافی در این عرصه ندارید بهتر است از الگو ۹ای اماده برای این عامل استفاده نمایید.

خوش تیپ بودن و خوش استایل بودن نیازمند پوشش زیبا و شیک میباشد که این پوشش صرفا به وسیله دست های توانایی یک خیاط ماهر محیا میشود. قطعا خرید کردن لباس بسیار راحت تر از دوختن ان است اما گاهی اوقات مدل مد نظرشما نمیباشد و انرا نمیپسندید و یا نوع پارچه ایی که در ان طراحی وجود دارد به کار شما نمیاید. دانستن شیوه دوخت و الگوی مانتو کمک میکند حداقل در انتخاب نوع مانتو خود دقت کافی را به عمل اوردی و در نوع پارچه و نوع نوع دوخت ان صاحب نظر باشید.

انتخاب پارچه دوخت مانتو بدون الگو آماده

جنس پارچه ایی که میخواهید با ان مانتو بدوزید بسیار اهمیت دارد که برای چه فصلی باشد و مناسب برای چه کاری میباشد و با توجه به نیاز باید در سایز و مدل های مختلف  تهیه شود و مورد استفاده قرار بگیرد. بهتر است در ابتدا از پارچه هایی با قیمت مناسب استفاده نمایید و اموزش های خود را تست و خود را بیازمایید.  با استفاده از لینک های زیر میتوانید نوع پارچه مناسب را بشناسید…

انتخاب مدل مانتو اداری

قطعا باید بدانید که در دنیای مد با انبوهی از مدل های متنوع مانتو رو به رو هستیم و مدل های شیک در استایل های مختلف وجود دارد . معمولا مانتو های اداری دارای استایل ساده تری میباشند و دوخت راحت تری دارند و پشنهاد ما برای شروع دوخت مانتو هایی با طرح های ساده میباشد که راحتی کار را برای شروع دارا میباشد.

طراحی الگو دوخت برای مانتو

بعد از انتخاب مدل مانتو و دریافت سایز های بدنی فرد کمی لازم است که دانش خیاطی داشته باشیم و با توجه به مدل مانتو که مد نظر ما میباشد. انتخاب الگو میتواند با روش های مختلف انجام شود ، بیشتر افراد از اشخاص با تجربه بالا تر بهرمند میشوند و راه دیگر استفاده از ویدیو های اموزشی موجود در سایت های مختلف میباشد. طراحی الگو نیازمند تجربه و همچنین اموزش میباشد که بااستفادهاز دوره های مختلف اموزشی و همچنین کاراموزی های این حیته میتوان این دانش را اموخت و اقدام به طراحی نمود.

پیاده سازی الگو بر روی پارچه مانتو اداری

زمانیکه الگو مورد نظر خود را یافتید و الگو به اتمام رسید وقت ان رسیده است که انرا بر روی پارچه پیاده نماییم پارچه و الگو رابه یک دیگر میچسبانیم و ما بقی را جدا می کنیم.

بریدن پارچه از روی الگو اماده دوخت

در این قسمت از آمورش دوخت مانتو ، زمانی که هر دوی اینا به یک دیگر متصل شدند وقت ان رسیده است که پارچه را برش بزنید و باید دقت داشته باشید که طبق الگو این کار را انجام دهید و پارچه را خراب نکنید.

کوک زدن تکه ها

در ای قسمت از آمورش دوخت مانتو ، قسمت های مختلف مانتو که توسط الگو برش خورده بودنند را باید به هم متصل کنیم که در این مرحله با دوخت قسمت های مختلف به یک دیگر صورت می گیرد.

چرخ کردن مانتو اداری

در نهای ت با استفاده از چرخ خیاطی و با دوخت مساوی و زیبا باید نقاط کوک زده را مجدد بدوزیم تا طراحی زیبا و بدون نقص باشد.

دکمه بازگشت به بالا